Panadol, podle váhy nebo věku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinebrumi
Kelišová 6541 příspěvků 26.03.18 07:02
panadol,podle váhy nebo věku?

Holky prosím radu, mám mozek mimo provoz, už dlouho pořádně nespal :roll: syn má horečky a teď dát mu panadol podle váhy či věku? Podle váhy by měl mít 5ml ale podle věku už 10ml :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 26.03.18 07:03

Podle váhy.

ivonadv
Stálice 60 příspěvků 5 inzerátů 26.03.18 07:06

Podle váhy a střídej s Nurofenem.

smurfka
Nadpozemská drbna 29953 příspěvků 26.03.18 07:16

Podle váhy

Uživatel je onlinebrumi
Kelišová 6541 příspěvků 26.03.18 07:33

Díky holky :oops: vůbec jsem si nebyla jistá jestli mu dávka na 12 měs stačí i když má 3 a3/4 roků :zed:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 26.03.18 07:49

@brumi dávám dle váhy

lucynka25
Echt Kelišová 7896 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 07:49

@brumi rozhodne podle váhy

smurfka
Nadpozemská drbna 29953 příspěvků 26.03.18 07:52

@brumi
tak pokud teplota neklesá lze dát větší dávku..
dávkování na nurofenu sirupu, panadolu, paralenu sirupu atd. jsou poddimenzované jak mi bylo řečeno na pohotovosti..( aby dávali lidi míň a nepředávkovali děti :roll: )
takže pokud neklesá, nebát se dát větší dávku..

Uživatel je onlinebrumi
Kelišová 6541 příspěvků 26.03.18 07:58

Ještě jednou děkuji, už dostal těch 5ml :)

Uživatel je onlinebrumi
Kelišová 6541 příspěvků 26.03.18 08:00

@smurfka fakt?, tyjo, ale zase je to možná lepší než opak, mě právě úplně domátlo že podle váhy jak roční ale věkově už by měl mít stejně jako starší co má 5 let a úplně mi nesedělo jak dva tak velikostně odlišní můžou mít stejnou dávku. No nevyspalej mozek je zlo :D

smurfka
Nadpozemská drbna 29953 příspěvků 26.03.18 08:18

@brumi jj byli jsme na pohotovosti s malou že nám nejdou po x dnech srážet vysoké teploty..a ona se udiveně na nás dívala, jakto že dodržujeme dávkování, když přece je " obecně " známe že tam je napsané dávkování menší..jakoby to měli každý vědět a na nás se dívala jak na blbce že mi to nevíme.. :zed:
No po větší dávce co nám dala, tak ji teploty spadli a už se neobjevili..

ale určitě dávat podle váhy..a až když nebude teplota klesat tak dát více..
já dávám 5ml i pětiletému

Gorlami
Závislačka 3245 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 08:56

Urcite podle vahy. Ony v tech tabulkach jsou uvedeny davky na spodni hranici davkovani, je to tam i napsano. Horni hranice DDD napr. u Nurofenu je 30mg/kg telesne hmotnosti/den, v tabuljach je to rizpocitano pro 20mg/kg. Tkz si to kdztk propocti sama, ale tu maximalni DDD bych urcite neprekracovala.

Gorlami
Závislačka 3245 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 09:02
@smurfka píše:
@brumi
tak pokud teplota neklesá lze dát větší dávku..
dávkování na nurofenu sirupu, panadolu, paralenu sirupu atd. jsou poddimenzované jak mi bylo řečeno na pohotovosti..( aby dávali lidi míň a nepředávkovali děti :roll: )
takže pokud neklesá, nebát se dát větší dávku..

Urcite ne ale jakkoukoliv vyssi davku, ale na hranici maximalni doporucene denni davky. V tech tabulkach je to rozpocitano na spodni hranici, je to tam i napsano.

tereza12345
Extra třída :D 10288 příspěvků 26.03.18 09:35
@brumi píše:
Holky prosím radu, mám mozek mimo provoz, už dlouho pořádně nespal :roll: syn má horečky a teď dát mu panadol podle váhy či věku? Podle váhy by měl mít 5ml ale podle věku už 10ml :nevim:

Davam podle te tabulky maximalni denni davka.. a rozpocitam na 1 davku..
protoze sestileta je strasne hubena.. dvouletej zase tlustej :-)
davala jsem kdyz byla trileta a hubena jen tech 3 nebo kolik.. na pohotovosti rekli zvednout davku.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.03.18 11:11

Ja dostala od doktorky takovou davkovaci pomucku:

Nurofen - vaha v kg/2 = mnozstvi ml
Panadol/paralen - vaha v kg*0,6 = mnozstvi ml

Stridat po 4 hodinach.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >