Panadol, podle váhy nebo věku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

brumi
Kelišová 6173 příspěvků 26.03.18 07:02
panadol,podle váhy nebo věku?

Holky prosím radu, mám mozek mimo provoz, už dlouho pořádně nespal :roll: syn má horečky a teď dát mu panadol podle váhy či věku? Podle váhy by měl mít 5ml ale podle věku už 10ml :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Huk
Kecalka 476 příspěvků 26.03.18 07:03

Podle váhy.

ivonadv
Povídálka 46 příspěvků 26.03.18 07:06

Podle váhy a střídej s Nurofenem.

smurfka
Nadpozemská drbna 28637 příspěvků 26.03.18 07:16

Podle váhy

brumi
Kelišová 6173 příspěvků 26.03.18 07:33

Díky holky :oops: vůbec jsem si nebyla jistá jestli mu dávka na 12 měs stačí i když má 3 a3/4 roků :zed:

martina.se
Hvězda diskuse 56859 příspěvků 26.03.18 07:49

@brumi dávám dle váhy

lucynka25
Kelišová 6738 příspěvků 26.03.18 07:49

@brumi rozhodne podle váhy

smurfka
Nadpozemská drbna 28637 příspěvků 26.03.18 07:52

@brumi
tak pokud teplota neklesá lze dát větší dávku..
dávkování na nurofenu sirupu, panadolu, paralenu sirupu atd. jsou poddimenzované jak mi bylo řečeno na pohotovosti..( aby dávali lidi míň a nepředávkovali děti :roll: )
takže pokud neklesá, nebát se dát větší dávku..

brumi
Kelišová 6173 příspěvků 26.03.18 07:58

Ještě jednou děkuji, už dostal těch 5ml :)

brumi
Kelišová 6173 příspěvků 26.03.18 08:00

@smurfka fakt?, tyjo, ale zase je to možná lepší než opak, mě právě úplně domátlo že podle váhy jak roční ale věkově už by měl mít stejně jako starší co má 5 let a úplně mi nesedělo jak dva tak velikostně odlišní můžou mít stejnou dávku. No nevyspalej mozek je zlo :D

smurfka
Nadpozemská drbna 28637 příspěvků 26.03.18 08:18

@brumi jj byli jsme na pohotovosti s malou že nám nejdou po x dnech srážet vysoké teploty..a ona se udiveně na nás dívala, jakto že dodržujeme dávkování, když přece je " obecně " známe že tam je napsané dávkování menší..jakoby to měli každý vědět a na nás se dívala jak na blbce že mi to nevíme.. :zed:
No po větší dávce co nám dala, tak ji teploty spadli a už se neobjevili..

ale určitě dávat podle váhy..a až když nebude teplota klesat tak dát více..
já dávám 5ml i pětiletému

Gorlami
Závislačka 3103 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 08:56

Urcite podle vahy. Ony v tech tabulkach jsou uvedeny davky na spodni hranici davkovani, je to tam i napsano. Horni hranice DDD napr. u Nurofenu je 30mg/kg telesne hmotnosti/den, v tabuljach je to rizpocitano pro 20mg/kg. Tkz si to kdztk propocti sama, ale tu maximalni DDD bych urcite neprekracovala.

Gorlami
Závislačka 3103 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 09:02
@smurfka píše:
@brumi
tak pokud teplota neklesá lze dát větší dávku..
dávkování na nurofenu sirupu, panadolu, paralenu sirupu atd. jsou poddimenzované jak mi bylo řečeno na pohotovosti..( aby dávali lidi míň a nepředávkovali děti :roll: )
takže pokud neklesá, nebát se dát větší dávku..

Urcite ne ale jakkoukoliv vyssi davku, ale na hranici maximalni doporucene denni davky. V tech tabulkach je to rozpocitano na spodni hranici, je to tam i napsano.

tereza12345
Echt Kelišová 8421 příspěvků 4 inzeráty 26.03.18 09:35
@brumi píše:
Holky prosím radu, mám mozek mimo provoz, už dlouho pořádně nespal :roll: syn má horečky a teď dát mu panadol podle váhy či věku? Podle váhy by měl mít 5ml ale podle věku už 10ml :nevim:

Davam podle te tabulky maximalni denni davka.. a rozpocitam na 1 davku..
protoze sestileta je strasne hubena.. dvouletej zase tlustej :-)
davala jsem kdyz byla trileta a hubena jen tech 3 nebo kolik.. na pohotovosti rekli zvednout davku.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 26.03.18 11:11

Ja dostala od doktorky takovou davkovaci pomucku:

Nurofen - vaha v kg/2 = mnozstvi ml
Panadol/paralen - vaha v kg*0,6 = mnozstvi ml

Stridat po 4 hodinach.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Prachařová na Instagramu: Na rozdíl od jiných je autentická a nedokonalá

Agáta Prachařová postuje radost z rodinného setkání a je jedno, že je to... číst dále >

Půvabnou motorkářku znásilnil gang s mačetami. Pomstu dotáhla do konce

Britka s ruskými kořeny Vasilisa Komarovová se během motocyklového putování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >

Reklama