Pandemie - pořád máte strach?

Anonymní
18.6.20 18:09

Pandemie - pořád máte strach?

Ahoj holky, zajímá mě, jak jste na tom teď s pocity ohledně pandemie? Mě vyděsilo, že dneska vláda rozhodla o zrušení roušek, jako by se už nic nedělo! Myslím, že obyvatelé Ameriky a Asie by nesouhlasili.
Sama jsem ve 26 tt. a mám noční můry z toho, že se všichni chovají jako dřív a bude další vlna. V úterý pojedu autem do Prahy do práce na otočku podepsat vysvědčení a předat nástupci třídnictví. Učitelky už prý nenosí roušky a já se bojím, že se mnou budou chtít všichni mluvit a sahat mi na břicho a že od nich něco chytím. Jsem připravená být asertivní, nakráčet tam v respirátoru a rukavicích a být nepříjemná na všechny, co se příliš přiblíží, ale i tak mám velký strach.
Ještě sbírám odvahu jít u nás v malém městě ke kadeřnici, protože mám hrozně vlasy. Dneska jsem ji volala, jestli nemá termín, kdy tam je minimum lidí a ona prý, že tam sedí se třemi dalšími kadeřnicemi a že mi neslíbí, že tam nikdo nebude…
Jak se v takové situaci chováte vy? Chodíte normálně po městě/nakupovat/mezi lidi? Nebo jste jako já a ležíte na gauči a maximálně jdete na procházku nebo k doktorovi? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.6.20 18:12

U nás je dost nakažených, ale chodím po městě normálně, včetně nákupů, MHD. Taky máme ve škole těhotnou, ale jsme natolik normální, že na ni rozhodně nesaháme a stojíme kousek od ní při rozhovoru. JInak je fakt, že se po škole roušky nenosí. Já mám spíš strach z té karantény, byl by to docela opruz. Mám už naobjednané doktory konečně, potřebuju si to vyřídit a zase to oddalovat je nic moc.

• Citovat
  • Nahlásit
4114
18.6.20 18:13

Neprehánís krapet? Proč by ti měli cizí lidi sahat na břicho? Ke kadeřnici normálně bez. Jsem ráda že už se to dává do normálu, roušky jsou děs. Chodím normálně i z miminem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922

Už dlouho fungujeme jako dřív, manžel celou dobu chodí do práce, syn chodí do školy a mladší děti mají kroužky. Chodíme nakupovat, u kadeřnice jsem byla už několikrát. Příští týden vyrážíme na dovču do zahraničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18107

Ne nebojim se, dalsi vlna bude tak jako tak a vyhlizim dne kdy uz ty rousky nebudu muset nosit, krom toho ze se v nich dusim, je to nezdravé vdechovat neustale patogeny co se do nich chytají. Chovam se normalne jako by zadna pandemie nebyla, ale ja nehystercila ani kdyz to bylo v největším rozpuku 8) akorat sem se naucila si po opusteni obchodu dezinfikovat ruce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15833
18.6.20 18:14

Funguju úplně normálně. Tam, kde je povinná rouška, tam ji nosím. A víc si desinfikuju ruce v obchodě, MHD atd. Nic dalšího neřeším. Zalezlá být nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1126
18.6.20 18:14

Dodrzuju vzdálenost a myju si častěji ruce. A nosím roušky tam, kde se to musí. Jinak se chovám normálně, ono je potřeba vyvážit, kolik lidí opatření zachrání a kolik zabije (třeba odložené preventivní mamografy a kolonoskopie)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13259
18.6.20 18:15

Nejsem těhotná, mám 1,5 roční dceru a doma jsme neseděly vůbec. Chlap a všichni kolem chodí normálně do práce, jsou ve styku se spoustou lidí. Ne, nebála jsem se, nebojím se, roušku nenosím kde se nemusí. Do obchodů chodíme normálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
18.6.20 18:17

Jezdím každý den MHD, pracuji na Magistrátu, denně chodím na oběd do restaurace a na nákup do obchodu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41529
18.6.20 18:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zajímá mě, jak jste na tom teď s pocity ohledně pandemie? Mě vyděsilo, že dneska vláda rozhodla o zrušení roušek, jako by se už nic nedělo! Myslím, že obyvatelé Ameriky a Asie by nesouhlasili.
Sama jsem ve 26 tt. a mám noční můry z toho, že se všichni chovají jako dřív a bude další vlna. V úterý pojedu autem do Prahy do práce na otočku podepsat vysvědčení a předat nástupci třídnictví. Učitelky už prý nenosí roušky a já se bojím, že se mnou budou chtít všichni mluvit a sahat mi na břicho a že od nich něco chytím. Jsem připravená být asertivní, nakráčet tam v respirátoru a rukavicích a být nepříjemná na všechny, co se příliš přiblíží, ale i tak mám velký strach.
Ještě sbírám odvahu jít u nás v malém městě ke kadeřnici, protože mám hrozně vlasy. Dneska jsem ji volala, jestli nemá termín, kdy tam je minimum lidí a ona prý, že tam sedí se třemi dalšími kadeřnicemi a že mi neslíbí, že tam nikdo nebude…
Jak se v takové situaci chováte vy? Chodíte normálně po městě/nakupovat/mezi lidi? Nebo jste jako já a ležíte na gauči a maximálně jdete na procházku nebo k doktorovi? :think:
Ústenky nás fakt nespasily. Jestli se bojíš, nikam nechoď, co ti na to říct. Však když nikam nechodíš, ani nový účes nepotřebuješ.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.20 18:21

Nějaký měsíc jsme opravdu poctivě dodržovali karanténu a všechna opatření. Méně časté nákupy, online nákupy, omezení kontaktu a procházky jen v přírodě…teď už se nebojíme, ale s další vlnou počítáme. Lidí jsou bezohlední, sobečtí a strašně free, páč přece o noc nejde :roll: Zrušit roušky v obchodech a mhd se mi nelibi. Ale co nadelame. MHD se vyhybam, ale můj muž je řidič, takže jsme za toto zrušení naštvaní oba. Ono by nikoho nezabilo si ten kus látky přes hubu na chvíli dát.. :? Nedivím se ti, že máš obavy, ale snad s tebou pracují rozumní lidé a nikdo na tebe nebude smakat a narušovat ti osobní zónu, případně se ohrad.

• Citovat
  • Nahlásit
42213
18.6.20 18:21

U nas na sletu carodejnic ve sborovne mela ustenku jen jedna. Nechodi do prace, asi je taky furt zavrena doma a boji se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.20 18:22

Vzhledem k tomu, že ta nemoc není vůbec žádná banalita, tak strach mám. Znám dva lidi, jeden je pozitivní už 70 dní včera ho uvedli do umělého spánku, ten druhý byl pozitivní 40 dní, mladý chlap, sportovec a po nemoci je z něj troska. Takže ano bojím se, ale doma nesedim. Chovám se pořád stejně s tím, že do uzavřeného prostoru mezi lidmi nosím roušku a tak to budu dělat stále. Opatření vlády na jednu stranu chápu na druhou nemám dostatek informací, abych jakkoliv soudila. U nás ve škole učitele také roušky nenosí, naopak nám říkají, že pokud chceme můžeme si je sundat. Učitele, kteří jsou staří či jsou jiná riziková skupina mají on-line výuku a to velmi kvalitní. Strach mám, ale řekla bych že takový normální jako z každé nemoci.

• Citovat
  • Nahlásit
108
18.6.20 18:23

Haha tos me pobavila. Já chodím mezi lidi už dávno, děti chodí do škol a na kroužky, vídam se se všemi kamarády všude a zvu návštěvy k nám domů apod. Roušku si beru max do MHD, u nas už to lide nenosí ani v kavárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4114
18.6.20 18:26

Ty testy jsou jedna velká fales. Buhvi jak to je doopravdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama