Pánevní dno po porodu - mám u pochvy výrůstek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 20:56
Pánevní dno po porodu,cystokela

Obracím se na vás s dotazem. Jsem 4 měsíce po porodu, který byl velmi rychlý a mimco vážilo 3800g. Již v šestinedělí jsem si všimla plne pochvy a ten stav přetrvává dodnes. U vchodu do pochvy mám bouli cca ve velikosti ořechu s jakýmsi výrůstkem. Nyní mám již týden rýmu a po neustálém smrkání mam pocit, ze boule zase sestoupila níž. Mám pocit špatně zavedeného tamponu. Na kontrole po šestinedělí mi bylo řečeno, že je vše v pořádku a že mám posilovat pánevní dno. O to se dost intenzivne snažím. Zlepší se tento stav? Máte nějaké zkušenosti? Plánuji do budoucna ještě druhé dítě a mám strach, co se bude dít v druhém těhotenství. Jedná se o cystokelu? Děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 05.12.18 21:16

zajděte si někam na fyzioterapii, kde dělají metodu Ludmily Mojžíšové - komplexní srovnání dysbalancí bude mít rychlejší efekt.

Na diagnostiku případné cystokély potřebujete ultrazvuk.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 22:20

Já měla to samé. Je to propadla stěna a sestouply mocak od silného tlaceni. Doktor mi napsal na předpis ovestin, aby se to zase stáhlo nahoru. Je pro starší lidi při inkontinenci (tu jsem neměla). Jsem necelých 7m po porodu a až tak poslední měsíc se cítím tak, že nic necítím. Když jsou svaly únavene, tak to zas trochu poklesne - po běhání, více skákání…tak to vynechávám… Taky jsem byla zděšená jestli vůbec mít druhé dítě a pokud ano, tak zda nejít do císaře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 22:22

Add. Při smrkání nebo zakaslani to cítím jako kdyby tam zapomněli ještě jednoho prcka a chce ven :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 01:15

Na gynekologii mě objednali až za rok. Po Vánocích tam ale zavolám,ať vím,co a jak. Únik moči mam minimálni (např. Při kýchnutí, poskocích,atd.). Štve mě, jak vypadám po 1.diteti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 04:24

Utz mi dělala Mudr. Po šestinedělí a říkala ,že j e to ok? A může ten pokles pokračovat (až ven z pochvy)???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 07:28
@Anonymní píše:
Utz mi dělala Mudr. Po šestinedělí a říkala ,že j e to ok? A může ten pokles pokračovat (až ven z pochvy)???

Mě taky říkali že je to ok. Na 99 % se to stáhne samo od sebe. Předpokládám ale že se to projeví ve starším věku, proto jsem to hned po šestinedělí řešila s doktorem. Je dobre třeba používat Venušiny kuličky na posilování dna. Mě to zpočátku vylézalo, že tim byl zaplněný celý vchod a občas při sednuti se to přiskříplo, ale pokud to začneš řešit, tak to bude ok. A ano, pokud se to nestahne, tak to může jít i ven. Zkus se domluvit s doktorem na ten ovestin. Mě to hodně pomohlo, vždycky když ho vezmu, tak cítím jak se o uvnitř stahuje - jakoby hodně mírná, sotva postřehnutelná tupá bolest jako stahování dělohy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 09:01

Děkuji za rady. Kuličky už mám taky koupene, ale mám problém s jejich udržením. Pevne věřím,že se to jednou všechno zlepší a že si troufnu být ještě jednou těhotná.

S.maya
Závislačka 4454 příspěvků 06.12.18 11:31

Pravděpodobně je to prolaps dělohy. Měla jsem to taky, ale ne tak moc. Spravili se to asi po 7 mesicich. Cvičila jsem na pánevní dno. Není to 100% ale lepší.

Pokud to chceš řešit, tak fyzio nebo urogynekologie, kde ti poví stav a co můžeš dělat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 22:08

Někdo ještě zkušenosti???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 08:38

Mám po porodu 9 týdnů a taky mám tam dole všechno povolený. S močením potíže nemám, ale zas se nemůžu pořádně vyprázdnit, stolice se přes společnou stěnu tlačí do vchodu do vagíny, místo aby odcházela všechna ven z těla. Tlačí mi pak na jizvu po nástřihu, no je to nepříjemný a moc nevím, co s tím, jde asi o rektokélu. Bez klystýru (sprchou mírným proudem) nemám nikdy pocit úplného vyprázdnění. Má to někdo podobně? Můžou i na toto pomoci Kegelovy cviky? (aspoň trochu :?) Nebo zlepší se to časem? Třeba až přestanu kojit nebo tak? Chtěla bych pak ješte 1 nebo 2 děti, ale mám obavy, že pak už mi celej ten spodek vypadne :roll:

gabušátko
Kecalka 435 příspěvků 06.01.19 20:00
Operace

Měla jsem stejný problém. Po prvním porodu jsem cítila lehce plnejsi vchod, při kašli občas učůrnutí, ale dle doktora vše Ok, jen posilovat pánevní dno. Druhé tehu bylo horší a přišlo mi divné že se mimčo dokud se vešlo drželo jen ve spodní třetině břicha. Po porodu následovalo zhoršení stavu. Čípek cca 1cm za vchodem, při kašli jsem se bála že si vše vykašli. Teď už vím proč. Při prvním porodu mi práskl v panevnim dnů sval , dnes jsem 5den po laproskopicke operaci, dle Dr na urogynekologii kde mě operovali si moje vnitřnosti dělali co chtěli. Snad teď už to bude Ok. Ale dle gynekologa jsem byla v pořádku ......

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 21:58

.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 12:56
@Anonymní píše:
Mám po porodu 9 týdnů a taky mám tam dole všechno povolený. S močením potíže nemám, ale zas se nemůžu pořádně vyprázdnit, stolice se přes společnou stěnu tlačí do vchodu do vagíny, místo aby odcházela všechna ven z těla. Tlačí mi pak na jizvu po nástřihu, no je to nepříjemný a moc nevím, co s tím, jde asi o rektokélu. Bez klystýru (sprchou mírným proudem) nemám nikdy pocit úplného vyprázdnění. Má to někdo podobně? Můžou i na toto pomoci Kegelovy cviky? (aspoň trochu :?) Nebo zlepší se to časem? Třeba až přestanu kojit nebo tak? Chtěla bych pak ješte 1 nebo 2 děti, ale mám obavy, že pak už mi celej ten spodek vypadne :roll:

Ahoj, ja jsem na tom stejne. Momentalne 3 mesice po porodu. Jak to s Tebou vypada, prosim? Ja mam tedy i viditelnou bouli ve vchode.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 15:13
@Anonymní píše:
Ahoj, ja jsem na tom stejne. Momentalne 3 mesice po porodu. Jak to s Tebou vypada, prosim? Ja mam tedy i viditelnou bouli ve vchode.

Ahoj, mám teď po porodu skoro 5 měsíců a bouli mám taky, zepředu i zezadu, +čípek nízko. Vyprazdňování je lepší, ale večer si musím dat laktulozu, ráno kafe a hned jít, když to propásnu, už nejdu a hned je to tvrdý a nejde to ven. Je to děs, zlepšení moc žádný, jenom na to míň myslím… :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama