Paní učitelky, jaké podmínky máte k práci na škole?

Anonymní
23.4.20 17:13

Paní učitelky, jaké podmínky máte k práci na škole?

Milé maminky, anonym z osobních důvodů, viz osobní záležitosti, nechci jmenovat odkud jsem, z pochopitelných důvodů. Učila jsem několik let, pak odešla, znovu jsem se ale vrátila na ZŠ - a je to deziluze. Ráda bych si ověřila, jaké pracovní podmínkymáte na škole vy. Prosím, klidně napište i anonymně.
Děti jsou skvělé. Škola je velká, nastoupila jsem loni v září. Jen podmínky mě zarážejí: po nástupu mě nikdo nezaškolil, hned 1. den jsem šla navíc suplovat několik předmětů, včetně dozorů, i když jsem ani nevěděla kde je co, neuměla zapsat do třídnice (na předchozí škole byl naprosto jiný systém) atd. Škola stojí hodně na částečných úvazcích a vyučujících studentech, lepí se to dohromady. Seznam dětí se SPU dodnes nemám, až v praxi jsem sama zjistila, kdo má kterou DYS. Vedení si řeší nějaké vlastní byznysy, do toho mi nic není, škol. psycholog i spec. pedagog mají ještě soukromou praxi, které se věnují. Věkové rozmezí učitelů je mladí nebo před důchodem či starší, jako jedna z mála jsem střední věk, ten střední věk, takové tu jádro, tu jakoby chybí. V průběhu roku odešli tři učitelé jinam. Suplování je prakticky každý den. Teď přes karanténu najela škola tvrdě na velice moderní online výuku (aby bylo vedení chváleno zřizovatelem), přičemž starší učitelé ztrácejí dech a děti v tom mají zmatek (zase je zviditelněná externí firma zajišťující počítače a online práci, má se školou smlouvu, nějak se znají s vedením). Byla jsem zvyklá učit poctivě, maximálně ve prospěch dětí, tady jakoby se dítě ztrácelo z popředí zájmu. Porady se dělají pořád, online teď mám poradu každý den, někdy i dvě, každý se tam dělá důležitý, snaží se udržet si úvazek. Každý týden vypracováváme plány online výuky s tématy a detaily, plus je online výuka živě, plus zpracovávám písemné podklady pro žáky neúčastnící se online výuky. K tomu opravuji úkoly, odpovídám četné dotazy dětí, rodičů (mnohdy o víkendu), mám osobní konzultace online přes Skype a přes jiné komunikační kanály, vedu online kroužky (zdarma, za kroužek nemám ani korunu prémie),chodím na povinné online technické porady s firmou zajišťující online výuku technicky, na webináře stanovené školou a na nepovinné porady typu teambuilding ve středu (nepovinně povinné, ředitelka se dívá, kdo tam je). Je to cca 6 porad týdně plus online výuka podle rozvrhu. Na děti mám minimum času. Technické vybavení škola nenabídla, mám vlastní PC, koupila jsem si za svoje sluchátka, mikrofon, nikdo se na nic neptal, předpokládalo se, že všichni pracujeme na svých zařízeních. Nevím, zda mi starý počítač vydrží. Tel. hovory volám za svoje, školní telefon není, během karantény také ze svého. Denně mám tak pět mailů od vedení nebo firmy přes techniku s novinkami a pokyny, když je v tom kvantu pošty nečtete nebo zapomenete co tam bylo, vedení se diví, že jste natvrdlé, že to přece lektor přes techniku vysvětloval. Dnes volala zoufalá maminka, že už naprosto nechápe, kam se jakým účtem má žák hlásit, kde přes Team, kde přes Zoom atd., děti to nemohou pobrat - řada z nich se na to radši vykašlala.
Platový výměr jsem dostala po 4 měsících. Ke mzdě teď výplatnici nedostáváme, během karantény to chápu. Prémii jsem neměla nikdy, a to makám. Během osobní výuky (před ukončením škol) jsme chodili každé ráno se podívat, kolik hodin a za koho suplujeme včetně dozorů (málokdy jste byly bez suplu). Jak to máte vy? Budu vděčná za zkušenosti.
Také by mě zajímalo, jak to bývá u vás o prázdninách, zda musíte do školy (na minulé škole se od 1.7.prostě do školy nechodilo, přišli jsme až na poradu v závěru srpna). I kolegové, kteří nastoupili během roku a neměli dost odpracováno na dovolenou, do školy o prázdninách nemuseli (ptal se mne dnes kolega, který nastoupil v únoru, zda bude muset chodit v létě do školy?Jak je to u vás s těmito kolegy? ).
Dík za názory a zkušenosti. Drží mě tam skvělé děti, jen mám na ně málo času., a to je na houby :nevim: Dík :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23.4.20 17:47

Dětem dáváme 1× týdně úkoly na web školy, s dětmi se komunikuje přes maily a mb, tak 1× či 2× týdně učím přes Skype. Porada 1× za čtrnáct dní přes Skype, co je potřeba, tak průběžně telefonem. Mám služební ntb, mobil, sluchátka. Za kroužek příplatek mám, i teď když ho vedu online. Suply jsou, ale ne tolik kolik popisuješ. Bych se zbláznila suplovat skoro denně jak píšeš! Po nástupu mě stanovený kolega zaškolil a zpočátku jsem tak měsíc nesuplovala, ani nedozorovala. Vyšli mi hodně vstříc. Střední věk učitelů tu je, částečné úvazky snad ani nemáme, ani neučí studenti. Prázdniny:od 1.7.volno (kolegyňka nastoupila loni až nějak v březnu nebo dubnu a nenutili ji chodit o prázdninách, asi je to na řediteli, snad napíše někdo i jiný jak to mají?).
Nevím co ostatní holky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 18:35

Ještě pozn. Zvonek u nás nezvoní, hraje se místo něj stále dokola optimist. píseň s textem Děti, do práce :-). Učitelé musí chodit na minutu přesně do hodiny, opozdit se o chvílii, na to se nahlíží od vedení školy zamračeně. Co u vás?

• Citovat
  • Nahlásit
382
23.4.20 19:41

Změn školu, tohle není normální, musíš z toho být vyčerpaná. Není divu, že máte ve sboru takovou fluktuaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 20:03

@samantafox A jak to máte vy? Rada bych měla srovnání.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 20:15
@Anonymní píše:
@samantafox A jak to máte vy? Rada bych měla srovnání.

Tak u nas je to teda zlate… poradu jsme meli zatim jen 2× od zavreni skoly… online ucime jen kdo chce. Kdo ne, posila detem ukoly. Notebook mame sluzebni. Supluji tak 1× za 14 dni jednu hodinu…

• Citovat
  • Nahlásit
5728
23.4.20 20:22

Tvl to je škola na zavření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5728
23.4.20 20:31

Celkem by mě zajímalo, kde ta škola je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
23.4.20 20:31

Nemáme porady. Vedení je velmi rozumné. Chtějí po nás pouze 1× za týden výkaz práce. Zaslat přes náš intranet. Denně tedy do práce něco dělám.. mám i online výuku, ale jen 2× týdně. Mám malé děti a nestíhám péči o ně a intenzivní práci do školy. Tak to tak různě s kolegyněmi fackujeme. Vedení nás chápe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 00:08

Dík. A jak to máte o prázdninách? Nemusíte do školy? Ptal se dnes kolega, co nastoupil druhé pololetí a nebude mít asi dost dovolené, zda se musí v létě v jeho případě do školy (ředitelka mu prý zatím neodepsala),řešila to některá z vás?
Dík za podporu, jsem vyčerpaná, je po půlnoci, chystám přípravu na online hodinu na francouzštinu a ráno v 8 je další porada!

• Citovat
  • Nahlásit
SAJ
10636
24.4.20 00:41

Tak u nás se dva týdny po uzavření škol najelo na online výuku - co dvě klasické vyučovací hodiny podle rozvrhu jedna online hodina a jedna dmácí práce. Vyhovuje mi to, v podstatě jsem na tento režim najela sama ještě před oficiálním zavedením online výuky, protože jinak bych se zcvokla…

Technické vybavení mám ze školy, ntb, tablet a stylus (poslední dva jsem fasovala po uzavření škol), kterým si supluji tabuli při výkladu (SŠ, matematika). Internetové připojení a telefony hradím ze svého.
Porada zatím jedna spojená s podpisy výkazů, další zřejmě v nedohlednu, nicméně fungujeme online, vím, že kontrola vedením probíhá, ale ke mně nebyly žádné výtky.

Jako, nejsem ze současné situace nijak odvařená, štve mě mezi studenty ta skupinka flákačů, která nepracuje a jen se veze. Upřímně, budou se mnou mít příští pololetí zásadní problém.

Myslím si, že naše škola zvládla situaci líp než gympl našich dětí, ale zas na tom gymplu jsou ta děcka taková celkově šikovnější, tak si myslím, že nakonec z toho vyjde ten gympl o něco líp než my.

A jen na závěr poznámka, školství mě vytáčí čím dál víc, byť mám zázemí dobré a byť mě samotná výuka velmi baví, nejraději bych plácla na stůl výpověď a odkráčela středem. Jen na to, abych to vážně udělala, jsem příliš velký pragmatik - no a taky srdcař…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 07:12

@SAJ flakaci ještě půl bídy. Ale vím o učitelce matematiky ze základky, která děckam vysvetlovala přes instagram nebo co to bylo a jedno takové vzdelanichtive dítko ji tam dávalo sprosté obrázky. Karantena nekarantena, rodiče museli do školy. Ale jako učitelku tě pak rozhodně přejde chuť dělat něco navíc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 14:52
@SAJ píše:
Tak u nás se dva týdny po uzavření škol najelo na online výuku - co dvě klasické vyučovací hodiny podle rozvrhu jedna online hodina a jedna dmácí práce. Vyhovuje mi to, v podstatě jsem na tento režim najela sama ještě před oficiálním zavedením online výuky, protože jinak bych se zcvokla…

Technické vybavení mám ze školy, ntb, tablet a stylus (poslední dva jsem fasovala po uzavření škol), kterým si supluji tabuli při výkladu (SŠ, matematika). Internetové připojení a telefony hradím ze svého.
Porada zatím jedna spojená s podpisy výkazů, další zřejmě v nedohlednu, nicméně fungujeme online, vím, že kontrola vedením probíhá, ale ke mně nebyly žádné výtky.

Jako, nejsem ze současné situace nijak odvařená, štve mě mezi studenty ta skupinka flákačů, která nepracuje a jen se veze. Upřímně, budou se mnou mít příští pololetí zásadní problém.

Myslím si, že naše škola zvládla situaci líp než gympl našich dětí, ale zas na tom gymplu jsou ta děcka taková celkově šikovnější, tak si myslím, že nakonec z toho vyjde ten gympl o něco líp než my.

A jen na závěr poznámka, školství mě vytáčí čím dál víc, byť mám zázemí dobré a byť mě samotná výuka velmi baví, nejraději bych plácla na stůl výpověď a odkráčela středem. Jen na to, abych to vážně udělala, jsem příliš velký pragmatik - no a taky srdcař…

Dík. Ty ale učíš střední, že? Ještě holky, neví některá jak je to s dovolenými u toho, kdo nastoupil ve 2,pololetí? Ptám se v textu příspěvku. Ptá se ten kolega, jak píši v příspěvku, ptal se vedení, to na to kašle a nenamáhali se mu prý odepsat, prý si chce už rezervovat rekreaci někde na chatě. Dík

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat