Panická ataka a těhotenství - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 18:20
Panická ataka a těhotenství zkušenosti s ní.?

Ahoj holky mám takový dotaz.. mám panickou ataku neléčím ji, tento stav mě postihne tak 4× do týdne někdy i víc krát přes den. Stydím se za to nikomu jsem to neřekla jen několikrát jsem se svěřila Dr. že si mi stává že mi je prostě někdy z ničeho nic na zvracení buší mi strašně srdce a vidím úplně rozmazaně prostě stav jak kdyby to semnou mělo klepnout, dr. mě několikrát posílala několikrát na vyšetření s břichem atd. ale vše mám v pořádku. Právě nedávno jsem se rozhodla podívat na internet kde paní popisovala přesně stav který se stává me, už mě to docela štve skoro nikam nechodím protože se bojím že mě to zase chytne stává se to pořád i pri normálním nakupování. Mám to asi 3 roky ale teď v těhu je to horší jsem 30tt ale stydím se za to četla jsem že se stím chodí normálně k psychologovi…No ale můj dotaz zní má to některá taky? Může se to při porodu nebo po porodu zhoršit? Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 18:32

Někdy v 30tt mě postihly panické ataky hned 2 noci po sobě.. jednoduše ze stresu. Měla jsem ale mírnější formu než popisuješ ty, proto mi taky pomohlo si o svých starostech promluvit s přítelem, který mě uklidnoval. To co popisuješ ty už je asi fakt na odborníka. Podvědomí a vlastní hlava dokážou neplechu

mroe
Neúnavná pisatelka 16212 příspěvků 30.08.19 18:32

Ano, muze se to zhorsit a nejspis i zhorsi, res to driv, nez budes mit prace nad hlavu s ditetem. Nedostatek spanku a narocnejsi dite dokaze odrovnat i uplne zdravou matku.

Nora2
Kecalka 246 příspěvků 30.08.19 18:33

Já si myslím, že to je velmi individuální, zda-li se o zlepší nebo zhorší a nikdo Vám to s jistou říci nemůže. Není se za co stydět, rozhodně bych to začala řešit a poprosila obvodní lékařku o doporučení k psychologovi, kerý má smlouvu s Vaší pojišťovnou.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16197 příspěvků 30.08.19 18:36

Mám to od té doby co jsem přišla o štítnou, ale ono to spolu souvisí, no chodí se s tím k psychologovi a psychiatrovi a berou se ad, ale já nechodím nikam a ad neberu snažím se s tím pracovat

Michaela02993
Závislačka 4706 příspěvků 30.08.19 18:37

Diagnózu panicke ataky jsi si určila sama podle internetu? :O promiň za tak blbou odpověď, já jen že mě diagnózu musel určit až lékař.
Panickou atakou trpím od dětství (vyléčit se nedá, antidepresiva jen utlumi ale ani ty na to nefungují), po porodu se to samozřejmě stát může ale při porodu opravdu tvůj mozek nemá ani čas pracovat jinak než myslet na to co žena podvědomě ví ohledně porodu. Jediné co je dobré je naučit se ty stavy ovládat. Mám 2 děti a u prvního jsem stavy mívala velmi často tak jako po porodu (synovi bylo 6 měsíců když začaly ve velkém), u druhého žádný stav a porody naprosto bez problémů

baimoli
Ukecaná baba ;) 2224 příspěvků 30.08.19 19:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky mám takový dotaz.. mám panickou ataku neléčím ji, tento stav mě postihne tak 4× do týdne někdy i víc krát přes den. Stydím se za to nikomu jsem to neřekla jen několikrát jsem se svěřila Dr. že si mi stává že mi je prostě někdy z ničeho nic na zvracení buší mi strašně srdce a vidím úplně rozmazaně prostě stav jak kdyby to semnou mělo klepnout, dr. mě několikrát posílala několikrát na vyšetření s břichem atd. ale vše mám v pořádku. Právě nedávno jsem se rozhodla podívat na internet kde paní popisovala přesně stav který se stává me, už mě to docela štve skoro nikam nechodím protože se bojím že mě to zase chytne stává se to pořád i pri normálním nakupování. Mám to asi 3 roky ale teď v těhu je to horší jsem 30tt ale stydím se za to četla jsem že se stím chodí normálně k psychologovi…No ale můj dotaz zní má to některá taky? Může se to při porodu nebo po porodu zhoršit? Dekuji

A proč se za to stydíš? Není ti psychicky dobře a měla bys to řešit, pokud tě panické ataky chytají takhle často a omezují tě v běžném životě. Jestli to obvodní neřeší, najdi si psychiatra. Možná tě vezmou brzy, když jsi těhotná. Těžko říct, co s tvojí psychikou udělá porod, hormony a kojení. A nevyspání. Měla bys mít člověka, na kterého se můžeš obrátit, nezůstávej s tím sama. A neposlouchej kecy, že to musíš přežít a žít s tím. Existují léky a techniky, které tě panických atak můžou zbavit. A když ne napořád, tak i na dlouhé období. Je škoda žít ve strachu :hug:

baimoli
Ukecaná baba ;) 2224 příspěvků 30.08.19 19:15
@Michaela02993 píše:
Diagnózu panicke ataky jsi si určila sama podle internetu? :O promiň za tak blbou odpověď, já jen že mě diagnózu musel určit až lékař.
Panickou atakou trpím od dětství (vyléčit se nedá, antidepresiva jen utlumi ale ani ty na to nefungují), po porodu se to samozřejmě stát může ale při porodu opravdu tvůj mozek nemá ani čas pracovat jinak než myslet na to co žena podvědomě ví ohledně porodu. Jediné co je dobré je naučit se ty stavy ovládat. Mám 2 děti a u prvního jsem stavy mívala velmi často tak jako po porodu (synovi bylo 6 měsíců když začaly ve velkém), u druhého žádný stav a porody naprosto bez problémů

To není pravda. Se správnou medikací a s pomocí terapie, když změní určité návyky a naučí se zvládat tyto stavy může být úplně bez atak. Když ne napořád, tak určitě dlouhou dobu. A nebude na to sama a ještě se za to stydět. Vyhledat pomoc není známka slabosti ale inteligence.

Michaela02993
Závislačka 4706 příspěvků 30.08.19 19:30

@baimoli já napsala že medikace stavy utlumi ale nezapricini že vymizí a také jsem napsala že se je potřeba naučit tyto stavy ovládat, nenapsala jsem nic o tom že se za to má stydět nebo něco podobného

Lana25
Závislačka 3681 příspěvků 4 inzeráty 30.08.19 19:30
@baimoli píše:
To není pravda. Se správnou medikací a s pomocí terapie, když změní určité návyky a naučí se zvládat tyto stavy může být úplně bez atak. Když ne napořád, tak určitě dlouhou dobu. A nebude na to sama a ještě se za to stydět. Vyhledat pomoc není známka slabosti ale inteligence.

Souhlasím :potlesk: :potlesk: :palec: na hrdinu bych si fakt nehrála a řešila to s odbornikem.

baimoli
Ukecaná baba ;) 2224 příspěvků 30.08.19 19:34
@Michaela02993 píše:
@baimoli já napsala že medikace stavy utlumi ale nezapricini že vymizí a také jsem napsala že se je potřeba naučit tyto stavy ovládat, nenapsala jsem nic o tom že se za to má stydět nebo něco podobného

Ok, tak jsem špatně rozuměla. Nezlob se. :hug:

Michaela02993
Závislačka 4706 příspěvků 30.08.19 19:39

@baimoli spíš bych na místě zakladatelky přemýšlela nad návštěvou lékaře :) :) :) přeci jen si sama diagnózu panicke ataky určila sama podle internetu(nic proti tomu nemám ale nakonec to může být jiná „nemoc“ než tato) :) :) :)

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16197 příspěvků 30.08.19 19:42
@Michaela02993 píše:
@baimoli spíš bych na místě zakladatelky přemýšlela nad návštěvou lékaře :) :) :) přeci jen si sama diagnózu panicke ataky určila sama podle internetu(nic proti tomu nemám ale nakonec to může být jiná „nemoc“ než tato) :) :) :)

jaká například?

Michaela02993
Závislačka 4706 příspěvků 30.08.19 19:46

@ka2ka to nevím? :D omlouvám se asi jsem napsala naprostou hloupost v komentáři výš

mony01
Stálice 70 příspěvků 7 inzerátů 30.08.19 20:44
@baimoli píše:
A proč se za to stydíš? Není ti psychicky dobře a měla bys to řešit, pokud tě panické ataky chytají takhle často a omezují tě v běžném životě. Jestli to obvodní neřeší, najdi si psychiatra. Možná tě vezmou brzy, když jsi těhotná. Těžko říct, co s tvojí psychikou udělá porod, hormony a kojení. A nevyspání. Měla bys mít člověka, na kterého se můžeš obrátit, nezůstávej s tím sama. A neposlouchej kecy, že to musíš přežít a žít s tím. Existují léky a techniky, které tě panických atak můžou zbavit. A když ne napořád, tak i na dlouhé období. Je škoda žít ve strachu :hug:

Přesně tak jak píšete máte ve všom pravdu. Ze své skušenosti vím že se to opravdu nemá podcenovat. Mám čtyři děti a vždy jsem se ze vším dobře poprala a byla v pohodě až před pul rokem to začalo nejdřív nám umřel pejsek pak jsem začala hodně přemýšlet o svém a dětí manžela zdraví. Pak bušení srdce špatně se mi dýchalo bylo mi na omdlení šla jsem k obvodní ta mi natočila EKG zrchlená aritmie a jak mi řekla sestra srdce se špatně okysličuje. Dopadlo to celé tak že jsem ze strachem jezdila něklikrát do motola na pohotovost vysoký tlak na vše jsem dostala lély a ataky se zhoršovaly. pálení kuže slabost v rukách nohach. skončil jsem u psychiatra protože pokud bych se nezačala léčit AD tak by se nevyléčil ani tlak. Tři měsice beru léky a je mi skvěle jsem v pohodě klidu a jak mi i řekla doktorka za tři měsíce mužu skusit AD vysadit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama