Panická hrůza ze zubařů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Medvídek19
Kecalka 115 příspěvků 13.10.14 12:56
Panická hrůza ze zubařů

Ahoj :)
chtěla bych se zeptat zda by mi někdo nedoporučil stomatologa- ocením spíše ženu než muže :) v Praze
Je mi 19 let a mam problém se zubama. Nemohl by mi někdo dat kontakt na lekařku, která je velice trpělivá? Mam opravdu panickou hrůzu ze zákroků a vubec všeho. Už natahuji i při kontrole zubů. Je totrapné, ale je to tak :D :(
A preferuji ty co nejsou soukromí, nemam finance, abych tam mohla nechávat velké částky, s výplněmi atd. počítám, že jsou drahé.
 Děkuji

Reakce:
soanpe
Závislačka 3138 příspěvků 13.10.14 13:03

Obavam se, ze dnes jsou jen soukromi. A z me zkusenosti hodne novych bez praxe a podle toho to taky vypada :zed:

Medvídek19
Kecalka 115 příspěvků 13.10.14 13:05

A mužete mi tedy doporučit zubaře (i soukromého), který ze mě nebude tahat jen peníze.

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 13.10.14 13:14

Odus Medica poliklinika mazurska. Pry jsou tam dobri co jsem slysela

rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 13.10.14 13:16

Hledam take pro deti, hlavne pro syna ma stejny problem co popisujes, a k tomu i zvysenou kazivost zubu po partnerovi vetsinu zubu uz ma druhych tak chceme komfort a cenu fakt neresim kdyz jde o zdravi…

Sona8056
Kecalka 125 příspěvků 13.10.14 13:40

http://www.znamylekar.cz/…bar/praha-10
Chodím přes 10 let, manžel přes 20 let… ačkoliv je to „chlap“, tak vřele doporučuji (v čekárně potkávám i známé osobnosti - cenově je o. k.)

Medvídek19
Kecalka 115 příspěvků 13.10.14 13:41

@Sona8056 moc děkuji :)))

Sona8056
Kecalka 125 příspěvků 13.10.14 13:53
@Medvídek19 píše:
@Sona8056 moc děkuji :)))

Pokud máš opravdu hrůzu ze zubařů, tak z něj mít nebudeš. To Ti garantuji. Sice nemá smlouvu s pojišťovnou, ale cenově je levnější, než vyhlášená stomatologická centra. (Třeba dentální hygienu zde dělají za 700,– - airflow (tu nedělá Mudr. Bufka), rtg je, myslím, také za 700,– a vstupní prohlídka je za 500,– - tu dělá zároveň s rtg. Vše vysvětlí, stačí, aby Tě „píchlo“ a nabídne anestezii.. Nenechá nikoho opravdu trápit :kytka: Jinak držím palce, aby's našla „toho svého zubaře“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 13:58

Dobrý den,
tento problém též řeším. momentálně mám u předních zubu (obě horní jedničky) kazy ze zadní části u jednoho se mi začal zub odlomovat a potřebovala bych, aby mi ten zub,, celý,, vydržel ještě aspoň měsíc. Než budu mít peníze. Nevíte někdo jak se starat o takvý zub, krom čistění? nekoušu ani na tento zub, ale bojím se že to ten zub nevydrží

Medvídek19
Kecalka 115 příspěvků 13.10.14 15:35
Černá plomba

Ještě bych se chtěla zeptat, dávají se vůbec ještě černé plomby? a platí se za ně?

Sona8056
Kecalka 125 příspěvků 13.10.14 20:16
@Medvídek19 píše:
Ještě bych se chtěla zeptat, dávají se vůbec ještě černé plomby? a platí se za ně?

Záleží na typu amalgámu. Pokud má zubní lékař smlouvy s pojišťovnami a zvolí amalgamovou výplň z běžného amalgámu, pak výplň hradí zdravotní pojišťovna. V případě, že použije tzv. kapslovaný amalgám, jehož vlastnosti jsou lepší, musíte si za výplň zaplatit. Pokud zubní lékař nemá smlouvy s pojišťovnami, hradí si pacient veškerou péči. Co vím, tak se amalgám (ten plně hrazený)už ani nedává.

Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 2426 příspěvků 13.10.14 22:07

Ke strachu ze zubaře:

Když by sis prošla mé starší příspěvky, tak bys zjistila, jaký jsem psycho - v nemocnici, u zubaře… Myslím, že jakýkoliv zdravotnický personál po ošetření mé osoby dostane placené lázně na regeneraci nervů :mrgreen:
Absolutní strach ze všecho, nulový práh bolesti, omdlívání i u měření tlaku.
Všude na mě koukali s vyvalenýma očima, slyšela jsem věty typu: Vy jste ale pacient!
U zubře v křesle - třas celého těla. Zubařka mi říkala ať se nebojím, že nic dělat nebude. Ale já se nebála. Ono se to tak nějak všechno bálo samo.
PO císaři miminko zdravé, já už v klidu na pokoji, nic mě nebolelo a opět třas, že se mnou poskakovala postel. Dvě hodiny! Než jsem se trochu uklidnila.

A dnes!!! DNES!!! jsem překročila svou hranici! Nechala jsem si vytrhnout dobrovolně osmičku. Ani mě teď nebolela. Takže víceméně dobrovolně. Chtěla jsem jít na analgosedaci, jenže kojím, tak mi to v analgosedaci nechtěli udělat, takže jen s injekcí!!! A žiju, nebolelo to (jen tah), neomdlela jsem!!! Jsem na sebe strašně hrdá! :D
A to jsem je tam připravovala, že asi budu brečet, hysterčit, utíkat - nic z toho se nestalo.

Tak neboj! Zapři se. Ten strach je opravdu jen v hlavě! Už několik dní jsem se přesvědčovala, že to bolet nebude a bylo to OK. Pořád si říkej, že to bude v pohodě a věř tomu!

Mám-li být upřímná - pokud by trhání bylo bždy takový, tak si radši nechám vytrhat celou pusu, než zažít znova první dobu porodní!

Medvídek19
Kecalka 115 příspěvků 14.10.14 13:38

@Sona8056 děkuji za info :)))

@martinape tak nějak probíhají náštevy u mě…až na tu čast, že já jsem se ještě nedokázala přesvědčit. Když tam jdu tak si říkam furt, že to bude v pořádku. Čekání v čekárně mě znervozní, když jdu rovnou nařadu, tak už ve dvěřích brečím…a když jsem na křesle (tedy když mě vubec přesvědčí, abych si do něj sedla) tak je to horor…několikrát mě i někteří zubaři odmítli ošetřit, že jsem problematický pacient a at si dojdu na psychiatrii

Medvídek19
Kecalka 115 příspěvků 14.10.14 13:39

@Sona8056 děkuji za info :)))

@martinape tak nějak probíhají náštevy u mě…až na tu čast, že já jsem se ještě nedokázala přesvědčit. Když tam jdu tak si říkam furt, že to bude v pořádku. Čekání v čekárně mě znervozní, když jdu rovnou nařadu, tak už ve dvěřích brečím…a když jsem na křesle (tedy když mě vubec přesvědčí, abych si do něj sedla) tak je to horor…několikrát mě i někteří zubaři odmítli ošetřit, že jsem problematický pacient a at si dojdu na psychiatrii

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >