Panická porucha - bojím se mít dítě

Anonymní
20.8.15 12:13

Panická porucha-bojím se mít dítě

Ahoj,
dnes mi psychiatr řekl, že léky budu brát už doživotně, že se úzkosti vrátí. Po dvou měsících kdy je mi šíleně zle, jsem se rozhodla, že se nechám ´´podvázat´´
Jedno dítě už mám a nechci riskovat, že to díky mě bude mít další člověk a taky tím trpěla moje kamarádka a hormony spojené s těhotenstvím, porodem a kojením-vše se jí vrátilo v horší formě..
Mě se to ted vrátilo potřetí…

Všichni se mi diví, že až mi bude dobře, tak bych litovala. Jenomže ted když vím jaká ta nemoc je… :,(
Je tady někdo kdo zvládl těhotenství v pohodě a hlavně je jeho dítě v dospělosti ´´ok´´?Názory lékařů se různí

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.8.15 12:18

Vezmu to z jiného konce - s jedním dítětem asi nebude tak jednoduché se nechat podvázat.
Co mám informaci (z netu), tak musíš mít aspoň tři děti a navíc nějaký věk :think:
Co se chránit jinak, tělísko např. a až tě přejde tahle akutní fáze, tak si to rozmyslet ještě jednou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
20.8.15 12:22

@Mar__tanka1983
Podvaz už je povolen i bezdětným. Musí mít 21 let a nehradí to pojišťovna. Pojišťovna to hradí, pokud jsou dva zásahy na děloze (včetně SC) nebo zdravotní problém, který ohrožuje ženu v těhotenství a při porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 13:13

To je blbost co píšeš promin!
já mám, doživotně též léky.
Mám 3 letého synka a je uplně normální. A já jsem cítila jen štěstí, porod byl náročný, ale krásně jsem ho dala a 6 nedělí též ok :-)
podvázat bych se nenechala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1592
20.8.15 14:03

Pokud se necítíš na druhé dítě, tak ho prostě neměj. Nemusíš kvůli tomu hned na podvázání vaječníků, antikoncepce myslím stačí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 19:15
@Slunicko.Chlad píše:
To je blbost co píšeš promin!
já mám, doživotně též léky.
Mám 3 letého synka a je uplně normální. A já jsem cítila jen štěstí, porod byl náročný, ale krásně jsem ho dala a nedělí též ok :-)
podvázat bych se nenechala

A můžu se zeptat a co máš leky ty?
Mluví ze mě strach no

• Nahlásit
  • Citovat
20.8.15 19:23
@Anonymní píše:
Mluví ze mě strach no [/citace :-) ]

chápu. Mám citalopram 20mg 5 let a někdy neurol na noc 0,25 ale to je někdy pár dní v měsici :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 19:40
@Slunicko.Chlad píše:
@Anonymní píše:
Mluví ze mě strach no [/citace :-) ]chápu. Mám citalopram 20mg 5 let a někdy neurol na noc 0,25 ale to je někdy pár dní v měsici :-)

Já brala Cipralex, ale už napodruhé nezabral, tak mi napsal Asentru, zítra ji poprvé zobnu a mám strach co zase bude :roll:
JJ, zlatej neurol, na něm jsem ted pořád. Dám za den 0,5 abych fungovala..S ním je mi dobře..Blbá nemoc :?

• Nahlásit
  • Citovat
20.8.15 19:50
@Anonymní píše:
Já brala Cipralex, ale už napodruhé nezabral, tak mi napsal Asentru, zítra ji poprvé zobnu a mám strach co zase bude :roll:
JJ, zlatej neurol, na něm jsem ted pořád. Dám za den 0,5 abych fungovala..S ním je mi dobře..Blbá nemoc :?

Neurol jsem brala rok před citalonem a už to bylo málo. Neurol je ok i když je to fuj tak boužel neda se svitit. Citalon mě zabral cca za mšsic a něco a ok, beru ho ráno a k tomu si vezmu neurol. Asentra vím co je má, trochu jiné složení jen.
Ale vůbec se druhého mimi neboj, mě malej naopak moc pomhl.
Asentra ti asi též zabere za dýl, tak zobej ten neurol k tomu. Já to taky tak měla.
Jakto, že ti citalon nezabral?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 20:14
@Slunicko.Chlad píše:
Neurol jsem brala rok před citalonem a už to bylo málo. Neurol je ok i když je to fuj tak boužel neda se svitit. Citalon mě zabral cca za mšsic a něco a ok, beru ho ráno a k tomu si vezmu neurol. Asentra vím co je má, trochu jiné složení jen.
Ale vůbec se druhého mimi neboj, mě malej naopak moc pomhl.
Asentra ti asi též zabere za dýl, tak zobej ten neurol k tomu. Já to taky tak měla.
Jakto, že ti citalon nezabral?

Já měla cipralex a poprvé mi zabral úžasně před třemi lety..I ted podruhé, ale přišel vekej stres a na to už Cipralex neměl a i při něm jsem paniku dostala..U něho jsem nikdy nepotřebovala neurol a cítila se brzo parádně..Možná bys ho mohla zkusit, jestli trpíš jen na panickou poruchu
Já vím že ten nástup trvá dýl, ale i tak bych měla cítit do 14 dnů změnu k lepšímu :nevim:
Z 40 procent je to prý dědičné, to není málo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
20.8.15 20:21
@Anonymní píše:
Já měl ;-) a cipralex a poprvé mi zabral úžasně před třemi lety..I ted podruhé, ale přišel vekej stres a na to už Cipralex neměl a i při něm jsem paniku dostala..U něho jsem nikdy nepotřebovala neurol a cítila se brzo parádně..Možná bys ho mohla zkusit, jestli trpíš jen na panickou poruchu
Já vím že ten nástup trvá dýl, ale i tak bych měla cítit do 14 dnů změnu k lepšímu :nevim:
Z 40 procent je to prý dědičné, to není málo :think:

Ciplarex a citalopram je to stejné ;-)
mě zabirá ok mám 20mg a přemýšlím po poradě s mudr dát půlku navíc, aby jsem nejedla k tomu ten neurol :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
26.8.15 16:28

Co blbneš??? Nechat se podvázat? Nechápu!!! Já mám panickou poruchu už 15 let, je mi 40 beru léky a jsem naprosto v poho :D V těhu jsem je nebrala, bála jsem se, že se mě to bez léků vrátí, ale bylo to celé těhu absolutně v pohodě a pak ještě 2 roky potom. Pak mě onemocněla onkologicky máma a vrátilo se to, beru léky a budu je prý brát už do smrti. Ano je to z velké části dědičné, já to zdědila po tátovi, ale žít se s tím dá, když máš správné léky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama