Panická porucha, úzkost a strach, PA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 21:03
Panická porucha, úzkost a strach, PA

Ahoj holky :mavam: jdu si pro radu. Byla jsem u psychiatricky a bylo mi zdeleno ze Trpím panickou poruchou :( stavy začali z ničeho nic :( nemůžu normálně fungovat :( nasadila AD a „zachvaty“ jsou čím dal častější. Je možné, ze ještě někdy budu žít normální život? :think: :( :,(

Reakce:
Dunkey
Povídálka 29 příspěvků 25.02.19 21:29

Nastup ucinku AD je kolem 14 dnu az 3 tydny, nevim jak dlouho je beres, je potreba vytrvat. K tomu urcite pravidelna psychoterapie a bude lepe. Chce to cas a nehazet flintu do zita, nekdy to muze trvat delsi dobu :kytka: jinak nikdy nezacne panicka ataka z niceho nic, samotna k Tobe nedorazi, urcite ma nejaky puvod

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 21:34

@Dunkey
Právě ze žádný spouštěč nepocituji :think:
Dam příklad - syn spí, sedim na gauči, koukam do telefonu, najednou me polije studený pot, nebo se zacnu potit, začne mi silene busit srdce, zacnu se třást atd atd. No prostě hnus, vždy samo od sebe. Jestli je to práce podvědomí :think: to nevím :nevim:

Dunkey
Povídálka 29 příspěvků 25.02.19 21:46

Ja se s PP a uzkostmi lecim uz dva roky a na zacatku jsem nevidela zadny spoustec, nasla jsem ho az po nejake dobe s terapeutkou. Muze to byt treba nejaky zazitek z detsvi a ted jste mohla prozit neco, co mozek vyhodnotil jako podobneho. Napsala bych Vam priklad, ale nekam soukrome, nechce se mi vytahovat citlive udaje cele verejnosti…

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 26.02.19 08:42

Ano - budeš, ale k těm lékům (ty zaberou až po nějakém čase, dokud se v mozku teprve usazují, tak mohou problémy krátkodobě zesilovat) přiber psychoterapii.

Léky ti sníží výkyvy nálad a utlumí částečně úzskost, ale nepomohou ti pochopit že tvoje emoce, které se snažíš silou pořekonat tvoje tělo neopouští a štosují se a pak vyvolávají ony panické záchvaty. Léky ti neporadí jak se s nimi vyrovnat, jak je pročistit, aby už neškodili, jak proměnit některé tvoje vzroce chování a prožívání, aby sis nevyráběla nové a nové vrstvy vytěsněních pocitů.

Pro začátek tomu zkus porozumět na racionální úrovni - ale je téměř jisté, že to nebude stačit. Knížka psychoterapii nenahradí https://www.kosmas.cz/…cka-porucha/

Držím palce, ono to půjde. A to že si tím projdeš a vyhraješ sama nad sebou, tak povede ke zlepšení života ve spoustě dalších směrů.

Váš příspěvek
Reklama