Panická úzkost, strach z porodu

8334
16.12.20 14:23

Panicka úzkost, strach z porodu

Ahoj holky, zase Vás otravuji..mohla bych poprosit o zkušenosti rodiček které mají za sebou porod a trpí panickou poruchou, úzkostmi? Celé těhotenství jsem jakž takž zvládla, měla jsem jen 3 epizody.. rodit jsem měla mezi 6-12.12. ale malý ne a ne na svět..jak se to vše blíží k realitě a vyvolání tak začínám každým dnem víc a víc panikařit, tím myslím, že kdykoliv na porod pomyslim, tak se začnu dusit, mám sucho v ústech, s rodinou už jsem nepromluvila ani slovo protože se mě každý ptá „tak kdy?“.. úplně je ignoruji a zůstala jsem fixována na partnera..o pocení ani nemluvím a prolitých slzách radši taky ne..v noci spím tak max 3 hoďky.. Šplícham si krizové Bachové kapky, zabírají na okamžik ale tím jak často se teď „stresuji“ tak mám vysokou spotřebu..

Prosím holky, možná čekám nějaké uklidnění nebo něco na ten způsob..a ptám se, hlásila jste některá panické úzkosti při nástupu do porodnice? Jak se to popřípadě řešilo? Bohužel kvůli covidu mi každý kurz byl zrušen a návštěva porodních sálů také.. jedině co jsem se mrkla tak na nějaká videa o dýchání na YouTube, jak pracovat s bolestí ale to je tak vše..

Vím, že strach je normální záležitost, ale až takový?

Děkuji za rady a přeji hezký den.

Skaiqy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4019
16.12.20 14:29

Čauky, asi nemám úplně to stejné, ale po prvním porodu jsem měla těžkou poporodni depresi a skončila jsem na medikaci. Při druhem těhotenství byla nasazena opět medikace, aby se to neopakovalo. Ty mas ale asi strach z porodu. Tady bych te asi uklidnila, ze v momentu, kdy to přijde, tak budes v pohodě, uvidíš. V rámci toho porodu jsem se nikdy nezvládla nijak stresovat. Ideální je, přijmout bolest jako cestu k miminku. Při druhem porodu jsem si říkala u každé kontrakce, ze jsem zase o něco blíž konci a fakt to byl super rychlý porod. Zvládneš to určitě! Po porodu jsem hlásila, ze jsem na AD a ze mám depresivní poruchu, která se muže projevit. 5× denně se mě pořad někdo ptal, jak se cítím a jestli budu kojit. On prolaktin není úplně dobrý kamos na depky. V porodnici bylo vše ok, žádná úzkost nepřišla. Pokud ti bude nějak zle, hned to nahlas v porodnici. Dobre to dopadne… uvidíš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
16.12.20 14:35

Zkusila bych si v okoli najit nejakou dulu, se kterou bys to mohla konzultovat. Vim, ze v soucasne situaci asi nemohou doprovazet do porodnic, ale urcite by te uklidnila a podporila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
16.12.20 14:35

Čeho se ohledně porodu bojíš? Délky porodu? Bolesti? Komplikace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
16.12.20 14:49

Určitě bych to v porodnici nahlásila předem, je to prostě informace i tvém zdravotním stavu a ošetřující personál by to proto vědět měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615
16.12.20 14:51

No, teď je to vcelku pozdě. Ale jinak bych ti doporučila, dulu nbeo třeba kurz jemného zrození. Případně placenou nemocniční PA, se kterou by ses mohla domluvit předem. Snad jen strach pojmenovat a zkusit zavolat některé z dul. Najdeš na amadula. A zkusit to ještě nějak řešit. Případně, že by přijela a udělala ti nějakou aroma masáž atd. a probrala to s tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334

@Verurizeckova ahojka, jseš moc hodná, děkuji za informaci.. rozebírám to s psycholožkou, děláme cviky, ale s tou poruchou je to fakt na budku..

Trpím právě na Crohnacke bolesti které jsem se naučila ovládat a nehroutit se z toho a beru to jako nutné zlo..když to najede, umím s tím kooperovat a zvládnout.. jediné čeho se bojím u porodu je ten strach z neznáma, bolestí které neznám..možná skutečně plasim zbytečně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950

Žádnou poruchou netrpím, ale strach z porodu jsem měla vždy obrovský a to do té míry, že byl jedním z důvodů, proč jsem vůbec nechtěla děti… Nakonec jsem to s odborníkem neřešila, ale měla jsem k tomu našlápnuto. V těhotenství jsem si zakázala na porod myslet. Když se to blížilo konci začala jsem mírně vyšilovat, potila jsem se už jen při pomyšlení. Nebylo mi fyzicky dobře a strach se začal stupňovat, navíc nesnáším bolest i u zubaře jsem na „facku“, ale nedokážu si pomoct. Nakonec jsem rodila o týden dřív. Porod byl nejhorší zážitek v mém životě, myslela jsem, že umřu :lol: dneska se tomu směju, ale druhé dítě opět ze stejných důvodů odkládám. Nicméně nelituji, zapomněla jsem už jaké to bylo. Vim, že to byl děs, ale už to nedokážu cítit tak, jak jsem to cítila v daný moment. Mám ale nádhernou holčičku a dneska bych si kvůli ní klidně nechala zaživa uříznout nohu… ;) chápu, že tím přenášením se to v tobě stupňuje, ale je to vlastně jen okamžik. Bude to dobrý. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
16.12.20 14:58
@movahu píše:
Zkusila bych si v okoli najit nejakou dulu, se kterou bys to mohla konzultovat. Vim, ze v soucasne situaci asi nemohou doprovazet do porodnic, ale urcite by te uklidnila a podporila :)

Dulu jsem zkoušela, chtěla jsem ji mít u porodu a situace se změnila, moje chyba že jsem to zahodila tak brzy a nenapadlo mě to s ní jen rozebrat a nechat se uklidnit..děkuji mockrát za reakci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615
16.12.20 15:00
@Skaiqy píše:
@Verurizeckova ahojka, jseš moc hodná, děkuji za informaci.. rozebírám to s psycholožkou, děláme cviky, ale s tou poruchou je to fakt na budku..Trpím právě na Crohnacke bolesti které jsem se naučila ovládat a nehroutit se z toho a beru to jako nutné zlo..když to najede, umím s tím kooperovat a zvládnout.. jediné čeho se bojím u porodu je ten strach z neznáma, bolestí které neznám..možná skutečně plasim zbytečně..

Bolest není něco, co tě má ochromit. Naopak, je třeba dýchat a uvolnit se a přijmout ji. Jakmile se stáhneš a budeš s ní bojovat, tak se vyplaví adrenalin, který nechceš. Bez bolesti neporodíš. Jen se s ní dá více či méně pracovat tak, aby sis uvědomila, že k porodu patří a posouvá ti miminko.

mně hodně pomohla meditace k porodu na yT. byl tam příměr k vlnám v bouři. https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4019
16.12.20 15:01

@Skaiqy určitě plasis zbytecne. Já si vždycky představila nějakou známou, která má dítě a přijde mi jako paní bebinkova a říkala jsem si, ze když to dala ona, tak musím taky. Byla jsem pak spis v duchu taková souteziva. Ale ono fakt až to přijde, tak uvidíš sama, ze až to přijde, tak to bude v pohodě. Chápu, ze strach z neznáma je na prd, ale ver mi, ze ten kolotoč s tím dítětem je větší mazec :lol: porod je na chvíli a kdyby to byl takový masakr, tak jsou jen jedinacci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9008
16.12.20 15:03

Porod může být nejkrásnějším dnem v tvém životě. Kdybys chtěla napiš sz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 15:28

Mám panickou poruchu a konec těhotenství byl náročnej. Nespavost jsem měla takovou, že mi psychiatr předepsal prášky na spaní. Úplně mi z nervů zatuhly svaly a rodit jsem jela s krčním límcem 😂 potila jsem se tak, že za mnou doma zůstávaly mokré otisky nohou.
V porodnici jsem oznamovala hned. Měla jsem plánovaného císaře kvůli preeklampsii. Po vytažení miminka mi dali opiaty, abych si trochu pospala při šití.
Takové ty rady, že kdejaká ženská to zvládla… To je sice hezký, ale uzkostná porucha je nemoc, nemůžeš se rozhodnout necítít úzkost.
Uklidním tě tím, že miminko opravdu všechny pocity překoná a zpětně mám na porod vzpomínky hezké. A doma s miminkem se úzkosti strašně moc zlepšily, jak jsem zaneprazdnena a spokojená.

• Citovat
  • Nahlásit
727
16.12.20 16:13

Mně se docela líbí tato afirmace pro hladký porod, můžeš zkusit.
https://m.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
16.12.20 16:23
@mackA159 píše: Čeho se ohledně porodu bojíš? Délky porodu? Bolesti? Komplikace?

Bolestí, že ten porod nezvládnu, říkali mi o císaři kvůli vcesne placentě která se naštěstí vytáhla..i proto že mám Crohna bych nechtěla podstupovat císaře ale kvůli psychice ano.. což je samozřejmě blbost a jsem si toho vědoma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat