Panické ataky, úzkostná porucha a jejich doprovodné příznaky..

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
53
13.1.22 07:51

Panické ataky, úzkostná porucha a jejich doprovodné příznaky..

Ahoj, už rok mě trápí ataky, přidali se úzkosti. Teď už celodenní. :roll:
Ataky už moc nemám, no, naučila jsem se je zvládat, ale ty úzkosti a stavy s ní spojený jsou děsný. Bývá mi po jídle pravidelně špatně, na zvracení, na gastru našli “jen” žluč v žaludku ale léky na to nepomáhaly takže počítám že to je taky psychika. Motá se mi hlava, je mi slabo, špatně vidím, nejhorší je takový to sevření …. 8) Občas pomáhalo když jsem někam šla, krám, ven, přešlo to na pár hodin….
Bylinky jsem teda nezkoušela, mám doma bachovky “urgence”, taky mám doma od psychiatra ad Citalec, ale mám strach je nasadit, tím, jak je mi stále na zvracení se bojím že mi bude ještě hůře. :roll: Mám doma tři děti a nemůžu se vyřadit z provozu…
Jak vám bylo po jeho nasazení? A zmizí s nasazením tyhle stavy? :? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2743
13.1.22 08:39

Ber ty léky. Jak chceš, aby tě to přešlo bez léků? To, že je ti špatně je od nervů. A na zklidnění máš ty léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
13.1.22 08:40
@reny14 píše:
Ber ty léky. Jak chceš, aby tě to přešlo bez léků? To, že je ti špatně je od nervů. A na zklidnění máš ty léky.

Ano, to já vím. Ale mám strach že mi po nasazení ty první dny bude ještě hůř :roll: nevezmu si už ani paralen na bolest hlavy, jsem ko z nežádoucích účinků 😬 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 09:11

Podívej se do starších diskuzi, už mockrát to tam bylo popsáno.
Pozitivní je, že si uvědomujes, že je to všechno psychika a že ses naucila zvládat ataky.
Teď potřebuješ léčbu - psychiatr (antidepresiva) a terapií (doporučována je KBT). Existují i psychologové, co dělají KBT na pojišťovnu, jen mají delší čekací doby.
Ze se bojíš AD, je pro úzkosti úplně typické.
Tím, co ty, jsem si prošla před 2 lety, já se teda dostala do fáze, že jsem nefungovala vůbec. Brání AD jsem odkladala mesic a přinutilo mě vlastně hlavně to, že jsem nemohla aní spát. Že začátku samozřejmě jsou vedlejší účinky, já mela asi všechny, ale to byla ta hlava, že..
AD ti dají čas, abys se opravdu lecila, protože tělo se ti snaží něco sdělit.
U mě to byl dlouhodobý stres v kombinaci s nestaránim se o sebe a negativním přístupem k životu.
Musela jsem udělat víc než zobat AD - pravidelná životospráva, žádný kofein a nikotin, minimum alkoholu, bylinkové čaje. Chodím běhat. Přemýšlím pozitivně. Vím, že se beze mě všechno nepokazi. Dělám si radost. Chodím pravidelně do sauny. Proste se o sebe celkově starám.
AD neberu už víc jak půl roku a své zhroucení beru jako nový začátek a jsem na sebe pyšná, že jsem to zvládla.

• Citovat
  • Nahlásit
53
13.1.22 09:21
@Anonymní píše:
Podívej se do starších diskuzi, už mockrát to tam bylo popsáno.
Pozitivní je, že si uvědomujes, že je to všechno psychika a že ses naucila zvládat ataky.
Teď potřebuješ léčbu - psychiatr (antidepresiva) a terapií (doporučována je KBT). Existují i psychologové, co dělají KBT na pojišťovnu, jen mají delší čekací doby.
Ze se bojíš AD, je pro úzkosti úplně typické.
Tím, co ty, jsem si prošla před 2 lety, já se teda dostala do fáze, že jsem nefungovala vůbec. Brání AD jsem odkladala mesic a přinutilo mě vlastně hlavně to, že jsem nemohla aní spát. Že začátku samozřejmě jsou vedlejší účinky, já mela asi všechny, ale to byla ta hlava, že..
AD ti dají čas, abys se opravdu lecila, protože tělo se ti snaží něco sdělit.
U mě to byl dlouhodobý stres v kombinaci s nestaránim se o sebe a negativním přístupem k životu.
Musela jsem udělat víc než zobat AD - pravidelná životospráva, žádný kofein a nikotin, minimum alkoholu, bylinkové čaje. Chodím běhat. Přemýšlím pozitivně. Vím, že se beze mě všechno nepokazi. Dělám si radost. Chodím pravidelně do sauny. Proste se o sebe celkově starám.
AD neberu už víc jak půl roku a své zhroucení beru jako nový začátek a jsem na sebe pyšná, že jsem to zvládla.

To je super, že je ti lépe! :)
Ono to chce čas pro sebe, taky se snažím, ale nevyjde to každý den no :mrgreen:
K těm AD se snad dokopu,… ty NU mě úplně děsí. KBT tu teď kvůli covidu zrušili, bohužel, nemám covid za sebou ani očkování takže mě ani nevezmou :roll: a dál dojíždět teď nemůžu kvůli dětem a manželově práci.
Mě nejvíc vadí ty projevy tý úzkosti a ty nevolnosti. To je úplně psycho. Mám nastavený třeba, že musím jist každý 4h a dřív do sebe fakt nic nedostanu. A to ještě jim dětský porce a točím dvě jídla. :zed:
Byla jsem minulý rok dva měsíce zavřená doma, pak začala chodit běhat do lesa, teď už prebehnu třeba ulice, ale vyloženě projít se nedám, kram už taky menší zvládnu, takže nějaký pokroky jsou, ale…. Trvá to dlouho a sice nemám ataky ale mám ty hnusný úzkosti a věci k nim. 8)
Jak dlouho jsi měla ty nežádoucí účinky po těch ad? A bylo ti hodně zle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 09:56

Vedlejší účinky po AD jsou to nejmenší. První týden mi nebylo nic moc a každé navýšení jsem cítila, ale spíš mi moc nesedly, brala jsem Triticco. Dalo se ale říci, že za 3 týdny po nasazení bylo vše ok. Pak jsem brala Brintellix a o těch jsem víceméně nevěděla, i vysazení proběhlo bez jakéhokoli problémů.
Neřeš vedlejší účinky, AD začni brát, bude to velký rozdíl, věř mi a dost ti to pomůže.
Potřebuješ se odpoutat od kolotoče sebepozorovani, který tě táhne níž a níž.. Zacni chodit ven a pravidelně se hýbat. Mně třeba na KBT dávala terapeutka úkoly, každý den jsem musela ujít 4000 kroku (a postupně se to zvysovalo) a někde něco vyřídit - koupit rohlík atp..
Musíš pro to něco udělat, jinak to lepší nebude. A nebude to lepší hned. Mně trvalo 2 měsíce, než jsem se mohla vrátit do práce a další 3 měsíce, než jsem se začala cítit relativně dobře.. A celou dobu jsrm hrozně chtěla, aby to bylo lepší a dělala pro to maximum..

• Citovat
  • Nahlásit
3312
13.1.22 09:58
@lailis píše:
To je super, že je ti lépe! :)
KBT tu teď kvůli covidu zrušili, bohužel, nemám covid za sebou ani očkování takže mě ani nevezmou :roll: a dál dojíždět teď nemůžu kvůli dětem a manželově práci.

a co sezení online?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
13.1.22 10:50
@alejandra píše:
a co sezení online?

To je super nápad, zkusím zjistit ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
13.1.22 10:52
@Anonymní píše:
Vedlejší účinky po AD jsou to nejmenší. První týden mi nebylo nic moc a každé navýšení jsem cítila, ale spíš mi moc nesedly, brala jsem Triticco. Dalo se ale říci, že za 3 týdny po nasazení bylo vše ok. Pak jsem brala Brintellix a o těch jsem víceméně nevěděla, i vysazení proběhlo bez jakéhokoli problémů.
Neřeš vedlejší účinky, AD začni brát, bude to velký rozdíl, věř mi a dost ti to pomůže.
Potřebuješ se odpoutat od kolotoče sebepozorovani, který tě táhne níž a níž.. Zacni chodit ven a pravidelně se hýbat. Mně třeba na KBT dávala terapeutka úkoly, každý den jsem musela ujít 4000 kroku (a postupně se to zvysovalo) a někde něco vyřídit - koupit rohlík atp..
Musíš pro to něco udělat, jinak to lepší nebude. A nebude to lepší hned. Mně trvalo 2 měsíce, než jsem se mohla vrátit do práce a další 3 měsíce, než jsem se začala cítit relativně dobře.. A celou dobu jsrm hrozně chtěla, aby to bylo lepší a dělala pro to maximum..

Já věřím že pomůžou, ale dokopat se no 😁 🤦🏻‍♀️

Taky si budu asi denně dávat nějaký úkoly, protože jinak se nehnu asi. A ty ad do toho. Zkusím zjistit jestli by ta KBT nešla i přes on-line sezení nějak.
Za měsíc mi manžel přiveze stěně, takže to mi začne. Venčení, procházky…. :mrgreen: Myslím že to měl trochu naplánované. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 11:55

Já chápu, že to není dobře. Taky jsrm strávila 1,5 měsíce doma jak rozklepana vydesena troska..
Ale fakt musíš chtít s tím něco dělat. Nečekat, že ti manžel za měsíc přiveze štěně, ale zacit hned. Dávat si každý den malé cíle, zacit brát AD, uvolňovaci cvičení (nevím jak ty, ale já měla při úzkosti tak stažené svaly, že jsem se pomalu nebyla schopna nadechnout).
Spousta věci se dá najít na netu, YouTube.
Držím palce, to dáš.

• Citovat
  • Nahlásit
53
13.1.22 13:07
@Anonymní píše:
Já chápu, že to není dobře. Taky jsrm strávila 1,5 měsíce doma jak rozklepana vydesena troska..
Ale fakt musíš chtít s tím něco dělat. Nečekat, že ti manžel za měsíc přiveze štěně, ale zacit hned. Dávat si každý den malé cíle, zacit brát AD, uvolňovaci cvičení (nevím jak ty, ale já měla při úzkosti tak stažené svaly, že jsem se pomalu nebyla schopna nadechnout).Jj přesně. Mě týden bolely svaly na břiše a zebra jak jsem měla úzkost a byla stažená. Šílený. Tak já je zkusím nasadit…
Nevíš, jestli je lepší brát během jídla, po jídle nebo jak, když mám problémy s tím žaludkem? Na lacno mi bývá nejhůř tak to asi není dobrý nápad :roll: a dekuju moc, člověk by nevěřil co dokáže psychika.
Spousta věci se dá najít na netu, YouTube.
Držím palce, to dáš.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4470
13.1.22 13:47
@lailis píše:
Ahoj, už rok mě trápí ataky, přidali se úzkosti. Teď už celodenní. :roll:
Ataky už moc nemám, no, naučila jsem se je zvládat, ale ty úzkosti a stavy s ní spojený jsou děsný. Bývá mi po jídle pravidelně špatně, na zvracení, na gastru našli “jen” žluč v žaludku ale léky na to nepomáhaly takže počítám že to je taky psychika. Motá se mi hlava, je mi slabo, špatně vidím, nejhorší je takový to sevření …. 8) Občas pomáhalo když jsem někam šla, krám, ven, přešlo to na pár hodin….
Bylinky jsem teda nezkoušela, mám doma bachovky “urgence”, taky mám doma od psychiatra ad Citalec, ale mám strach je nasadit, tím, jak je mi stále na zvracení se bojím že mi bude ještě hůře. :roll: Mám doma tři děti a nemůžu se vyřadit z provozu…
Jak vám bylo po jeho nasazení? A zmizí s nasazením tyhle stavy? :? Díky.

Ahoj, na panickou poruchu a přidružené celodenní úzkosti jsem též dostala Citalec. První týden tedy veliké zhoršení úzkostí, ale pak se mi ulevilo. Chodila jsem k němu právě na výše zmíněnou KBT jak individuální, tak skupinovou za hospitalizace a moc mi to na paniky pomohlo… Paniky už nemám mnoho let, nebo jen ojediněle. Ale s úzkostmi a jinými problémy bojuji roky a roky. Ale třeba ty nevolnosti jsou někdy po SSRI AD na začátku užívání popisované, ale nemusí být, já je zhoršené neměla. A to jsem v začátcích léčby zhubla cca 16 kg, ale ne vinou AD. Moc ti držím palce a pokud ti psychiatr dal Citalec, tak asi věděl, proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat