Panický strach z řízení auta a kondiční jízdy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marky983
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 4 inzeráty 23.03.18 19:27
Panický strach z řízení auta a kondiční jízdy

Ahoj holky, potřebuji podpořit…
15 let jsem neřídila v provozu. Pouze na lesní cestě, nebo po vesnici. A to bych na jedné ruce spočítala počet jízd za tu dobu…
Mám z toho hrůzu. Už jen při představě jak si sedám do auta a jedu byt jen kousek nakoupit, dělá se mi zle, když si představím ty křižovatky, řidiče kolem mě atd…
Od té doby co mám dceru se muj strach ještě vystupnoval, protože mám zodpovědnost ještě za ni…
Denně někde čtu nebo vidím ve zprávách, že někdo zahynul v autě a to mi teda moc nepřidává…
Přítel mi chce zaplatit kondiční jízdy. Zdá se mi to jako dobrý nápad. Ráda bych byla svobodnější a nebála se řídit.
Je tu někdo kdo to měl stejně a udělal si kondiční jízdy?… Jaké to potom bylo?..Kolik jízd jste si udělali?…Cítili jste se pak v autě dobře a věřili si?
Díky za vaše zkušenosti :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9330 příspěvků 23.03.18 19:38

Kondicni jizdy urcite mohou pomoci. Zkus to! Pokud se budes citit lepe, tak se rozjezdis. Jestli stale budes v tomto stavu, tak radeji nerid.

Gingerka
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 23.03.18 19:42

Měla jsem úplně stejný problém. Udělala jsem si řidičák a pak 6 let nesedla za volant. Pak mě ale okolnosti donutily… První jízdu jsem se klepala jako ratlík a chtěla to vzdát. Kondičky jsem si neplatila. Každý den jsem se přemohla a jela, ze začátku menší vzdálenosti s malým počtem křižovatek ( a to jsem si večer před jízdou v hlavě plánovala trasu a postup :D ) Postupně jsem si to prodlužovala, vybírala složitější trasy. Když jsem zjistila, že to jde v klidu, že na mě nikdo netroubí a že nejsem takové poleno, šlo to už nějak samo.. Nejdůležitější je překonat ty první dny za volantem :-)

martina.se
Hvězda diskuse 56859 příspěvků 23.03.18 19:42

@Marky983 pokud šílíš už předem, tak Ti nejspíš nepomohou. Jako vyzkoušej to, ale pokud se nebudeš cítit, prosím, nesedej za volant. Nechci se Tě dotknout, ale řidiči jako ty, patří mezi nejhorší - šílení panikáři atd.. Osobně jsem týden po té, co jsem si udělala řidičák, vzala svoje dítě, kámošku s jejím dítkem a jely jsme na výlet - jako 15 km, ale strach jsem neměla. A to jsem jako 18letá coby spolujezdec přežila fakt extra blbou bouračku - 3 mrtví vzadu.. bojim se jezdit s lidmi, nikoliv ale sama.

Uživatel je onlineAnna85
Kecalka 238 příspěvků 23.03.18 19:43

Bojim se stejne, je mi az fyzicky spatne jen pri predstave ze sedam do auta.
Kondicky mi bohuzel nepomohly, ale sousedka je delala se mnou a uz jezdi dva roky jako drak :D. Takze neni kazdy marny jako ja :)
Urcite to aspon zkus a uvidis, drzim palce :palec:

martina.se
Hvězda diskuse 56859 příspěvků 23.03.18 19:43

@Gingerka většinou má strach velké oči, že ;)

Marky983
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 4 inzeráty 23.03.18 19:44

Ŕídila jsem rok po Praze a jezdila i docela dlouhé trasy uplne v pohodě. A i mě to bavilo… Jen ted po těch letech se už bojím 8o :(

Marky983
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 4 inzeráty 23.03.18 19:45

Jenže v 18 ti jsem byla odvážnější na všechno :mrgreen:

Anonymní  23.03.18 19:45

Chápu Tě. Měla jsem to podobné. Neřídila jsem 10 let a měla z toho hrůzu. Kondičních jízd jsem měla 5. Pak to šlo pomalu a ztuha, před každým řízením jsem šla dvakrát třikrát na velkou. Ale nakonec po pár letech bych řekla, že jsem to pokořila. I když pořád mě řízení nebaví a provoz nesnáším.
Do kondičních jízd určitě jdi! :-)

martina.se
Hvězda diskuse 56859 příspěvků 23.03.18 19:49
@Marky983 píše:
Jenže v 18 ti jsem byla odvážnější na všechno :mrgreen:
:hug: neber to zle.. jo, dneska je daleko větší provoz atd.. né nadarmo se říká, že kdo se jednou naučil jezdit v pze, tak zvládne všude.. pokud už jsi kdysi byla aktivní řidič, tak fakt pro začátek mimo prahu, krátké trasy, nebo hlavní trasy, kde to dobře znáš.. a postupně přidávat..

pe-terka
Extra třída :D 14457 příspěvků 23.03.18 19:49
@martina.se píše:
@Marky983 pokud šílíš už předem, tak Ti nejspíš nepomohou. Jako vyzkoušej to, ale pokud se nebudeš cítit, prosím, nesedej za volant. Nechci se Tě dotknout, ale řidiči jako ty, patří mezi nejhorší - šílení panikáři atd.. Osobně jsem týden po té, co jsem si udělala řidičák, vzala svoje dítě, kámošku s jejím dítkem a jely jsme na výlet - jako 15 km, ale strach jsem neměla. A to jsem jako 18letá coby spolujezdec přežila fakt extra blbou bouračku - 3 mrtví vzadu.. bojim se jezdit s lidmi, nikoliv ale sama.

ty seš teda optimista :mrgreen:
Já znám lidí, co měli strach řídit, celou řadu. A pomohlo jezdit a zas jen jezdit. Nejlépe s oporou na spolujezdci - pohodový instruktor, partner…A postupné zvyšování zátěžovosti tras.
S přibývajícími zkušenostmi a rutinou se strach automaticky odbourává. I když zdravý respekt z jízdy a řízení je, podle mého, na místě pořád.

martina.se
Hvězda diskuse 56859 příspěvků 23.03.18 19:51
@pe-terka píše:
ty seš teda optimista :mrgreen:
Já znám lidí, co měli strach řídit, celou řadu. A pomohlo jezdit a zas jen jezdit. Nejlépe s oporou na spolujezdci - pohodový instruktor, partner…A postupné zvyšování zátěžovosti tras.
S přibývajícími zkušenostmi a rutinou se strach automaticky odbourává. I když zdravý respekt z jízdy a řízení je, podle mého, na místě pořád.

jsem :lol: napsala jsem to tak, jak to je.. jsou lidi, kteří tu paniku překonají, jsou lidi, kteří ne :think: respekt být musí, ale ne panika. Jinak souhlas, psala jsem to samé v druhém příspěvku ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56859 příspěvků 23.03.18 19:54

@pe-terka jo a mmchdm, moje mamina překonala respekt v 56.. pořídila si řidičák a od té doby jezdí jak drak.. celý život dělala spolujezdce, pravidla a vše měla v malíčku, teď zúročila těch 35 let pasivního řidiče a přejela do praxe :mrgreen: ono nic není nemožné.. osobně nemám problém jí svěřit do auta ani děti.

TopSecret
Kecalka 428 příspěvků 23.03.18 19:55
@Marky983 píše:
Ahoj holky, potřebuji podpořit…
15 let jsem neřídila v provozu. Pouze na lesní cestě, nebo po vesnici. A to bych na jedné ruce spočítala počet jízd za tu dobu…
Mám z toho hrůzu. Už jen při představě jak si sedám do auta a jedu byt jen kousek nakoupit, dělá se mi zle, když si představím ty křižovatky, řidiče kolem mě atd…
Od té doby co mám dceru se muj strach ještě vystupnoval, protože mám zodpovědnost ještě za ni…
Denně někde čtu nebo vidím ve zprávách, že někdo zahynul v autě a to mi teda moc nepřidává…
Přítel mi chce zaplatit kondiční jízdy. Zdá se mi to jako dobrý nápad. Ráda bych byla svobodnější a nebála se řídit.
Je tu někdo kdo to měl stejně a udělal si kondiční jízdy?… Jaké to potom bylo?..Kolik jízd jste si udělali?…Cítili jste se pak v autě dobře a věřili si?
Díky za vaše zkušenosti :kytka:

Ty si to chces ozivit, abys byla svobodnejsi. To je sice hezky. Ale jsou dva extremy. Jako ty a ty, co jezdi jak de…love.
A prave tydle extremy zpusobuji bouracky.
Jak by ses zachovala v krizove situaci. Kdyz se bojis, tak ze to radsi nesedej. Pro dobro nas vsech…

Ivana 85
Závislačka 2903 příspěvků 23.03.18 20:03

Holky kdyz pisete ze jste prestaly jezdit a nekolik let neridily, muzu se zeptat proc? Je si nedovedu predstavit neridit tyden, natoz nekolik let :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvojitá krádež! Po fotbale O2 ukradla České televizi i nejvíce sexy sporťačku Česka

Tak tomu se říká úlovek! Televizní stanice O2 TV Sport se nejprve před pár... číst dále >

Půvabnou motorkářku znásilnil gang s mačetami. Pomstu dotáhla do konce

Britka s ruskými kořeny Vasilisa Komarovová se během motocyklového putování... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

Reklama