Panický strach ze zubaře - medikace?

8
21.6.21 16:17

Panický strach ze zubaře, ktery lék

Dobrý den, mám problém. Mám trauma z dětství u zubaře. Nyní je mi 18 let. Naposledy jsem u zubaře byla dejme tomu před 10 lety. Před 10 lety jsem byla nucena jít na pohotovost kvůli bolavému zubu. Paní zubařka mi dala injekci a ihned začala trhat zub, podle rodičů prý neměla žádnou sílu a páčidla zub poměrně dlouho, bylo to zaživa, zcela bez umrtvení, injekce začala působit až na cestě do auta. Od té doby mám panickou hrůzu. K zubaři mám jít zítra a už týden prakticky nespím, mám úzkost a neskutečný strach. Moje obvoďačka hrozně spěchá, nemá čas. Proto se bojím, že na můj strach nebude brát ohled a bude pospíchat i za tu cenu, že pro mě to bude nesnesitelný zážitek. Mám doma atarax, diazepam, lexaruin. Který z těchto prášků zvolit před zubařem, abych neutekla z ordinace? Nikdy jsem žádný z těchto prášků neměl, ani podobný. Proto se ptám, chci nějaký, který mě dostatečně „paralyzuje“ aby mi bylo všechno tak nějak jedno. Díky moc všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14208
21.6.21 16:43

S léky nemám zkušenost, ale najdi si zubaře, který bude mít řešení i pro tento případ. Měly jsme s dětmi „starou“ zubařku a bylo to hrozný, strach před, žádný vybavování, vrtalo se bez injekce, přístup nic moc - drž, neřvi atd. Vyvrcholilo to tím, že dceři odmítla spravit zub, že musí jít pod narkózu (dcera držela, ale paní doktorka se bála). Chodíme teď na soukromou kliniku, kde tedy platíme, ale od té doby odešel i strach. Vždy dají injekci proti bolesti, dceři dala před složitějším zákrokem rajský plyn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4622
21.6.21 16:49

Mám zkušenost jen s Lexaurinem, ten mi paniku dokáže zklidnit. Ale sama bych si ho nenaordinovala. Kde jsi ty léky na předpis vzala? Když je máš doma, musela jsi je dostat od lékaře společně s doporučením, kdy a za jakých okolností si je můžeš vzít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
21.6.21 17:01

@Adaneli Přesně proto se bojím, nejsem sice dítě, stále mám trauma…je možné, že se třeba strachu zbavím a bude to v pořádku, ale momentální úzkost mě zabije…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
21.6.21 17:02

@Adaneli Spíš jsem je dostal, přesně pro tyto příležitosti, nicméně jsem je ještě nevyužila

Příspěvek upraven 21.06.21 v 17:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33010
21.6.21 17:03
@Hehehihu píše:
Dobrý den, mám problém. Mám trauma z dětství u zubaře. Nyní je mi 18 let. Naposledy jsem u zubaře byla dejme tomu před 10 lety. Před 10 lety jsem byla nucena jít na pohotovost kvůli bolavému zubu. Paní zubařka mi dala injekci a ihned začala trhat zub, podle rodičů prý neměla žádnou sílu a páčidla zub poměrně dlouho, bylo to zaživa, zcela bez umrtvení, injekce začala působit až na cestě do auta. Od té doby mám panickou hrůzu. K zubaři mám jít zítra a už týden prakticky nespím, mám úzkost a neskutečný strach. Moje obvoďačka hrozně spěchá, nemá čas. Proto se bojím, že na můj strach nebude brát ohled a bude pospíchat i za tu cenu, že pro mě to bude nesnesitelný zážitek. Mám doma atarax, diazepam, lexaruin. Který z těchto prášků zvolit před zubařem, abych neutekla z ordinace? Nikdy jsem žádný z těchto prášků neměl, ani podobný. Proto se ptám, chci nějaký, který mě dostatečně „paralyzuje“ aby mi bylo všechno tak nějak jedno. Díky moc všem.

Já bych k takové zubařce nechodila :nevim:
To si to raději zaplatím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
21.6.21 17:05
@Bábrdl píše:
Já bych k takové zubařce nechodila :nevim:
To si to raději zaplatím…

Bohužel si takhle na rychlo vybírat nemůžu. Vzhledem k tomu, že zuby opravdu opravit potřebuji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33010
21.6.21 17:06

Mně naopak připadá, že dnešní mladí zubaři jsou učení ptát se, jestli „to bolí“ třeba dvacetkrát během zákroku. Takže dvacetkrát zastaví a ty musíš říct „he, hobý“, aby pokračovala… :lol: Přitom, kdyby to bolelo, byla bych se ozvala, netřeba mít strach. :lol:

A dnešní lokální anestezie je super. Vpich skoro necítíš a neomrzne ti půl pusy jako dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33010
21.6.21 17:06
@Hehehihu píše:
Bohužel si takhle na rychlo vybírat nemůžu. Vzhledem k tomu, že zuby opravdu opravit potřebuji..

Na soukromých klinikách to jde taky rychle. :nevim: Zrovna na temhle bych nešetřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2811
21.6.21 17:10

Nezažila jsem tedy nikdy takový přístup, ale pokud se tak bojíš, tak bych šla na nějakou soukromou kliniku. Tam mají většinou supr přístup, takže se nemusíš stresovat a bát se :kytka: Injekce většinou zabírá do 5 vteřin, takže zákrok je úplně bezbolestný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33010
21.6.21 17:14

@Hehehihu Přesně tak. Kvalitní klinika tě fakt strachu zbaví. To vůbec není jako u zubaře kdysi (nebo u toho, kdo maká podle tehdejších norem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
21.6.21 17:15

@Hehehihu doporučila bych se podívat na jeden díl výměny manželek, kde jsou účastníci většinou bez zubů
až to uvidíš, tak dobrovolně tu bolest podstoupíš
mám známého, který ve 23 letech už nemá většinu vrchních zubů a nedá se na něho podívat
Ty jsi ve věku, kdy se s tím dá ještě něco dělat a jsem ráda, že do toho půjdeš! opravdu lepší tu bolest přetrpet, než ve 30ti nemít zuby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
21.6.21 17:18

@Bábrdl Jo, to je vážně super, asi na nějakou soukromou půjdu, nicméně přeci nezruším objednávku, když do toho zbývá pár hodin.. Zítra tam prostě musím, ale už v čekárně, z toho zápachu, že zvuku všeho možného mám nevolnost, úzkost ( tu mám už týden)..jde mi o to, jak zvládnout zítřek, rady že si mám najít soukromou kliniku mě nezklidni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33010
21.6.21 17:20
@Hehehihu píše:
@Bábrdl Jo, to je vážně super, asi na nějakou soukromou půjdu, nicméně přeci nezruším objednávku, když do toho zbývá pár hodin.. Zítra tam prostě musím, ale už v čekárně, z toho zápachu, že zvuku všeho možného mám nevolnost, úzkost ( tu mám už týden)..jde mi o to, jak zvládnout zítřek, rady že si mám najít soukromou kliniku mě nezklidni

To je fakt.
Pokud si ale něco vezmeš, měla bys to doktorce říct. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
21.6.21 17:20

Já dnes byla u zubařky taky po několika letech. Pár let jsem se odhodlávala jít ke „své“ zubařce, co jsem měla od malička, ale taky jsem neměla moc dobrý zkušenosti a nedala jsem to. Objednala jsem se taky na soukromou kliniku, jak holky výš. Stejně tak i přítel, který u zubaře nebyl několik let. Ani jednoho z nás to vůbec nebolelo, dala injekci a nevěděli jsme o ničem. Přítel dokonce i málem usnul. A moje teta, která byla nedávno u zubaře, dokonce usnula úplně. :) Jestli se na to necítíš tam jít, tak zkus taky obvolat nějaké soukromé kliniky, některé berou do pár dní. Je to jak nebe a dudy, nebudeš o ničem vědět. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat