Papala pěkně příkrmy, najednou vůbec nechce

1083
20.11.13 14:02

Papala pěkně příkrmy, najednou vůbec nechce

Dobrý den, ráda bych se poradila, jak postupovat při bojkotu příkrmů. Dceři je 5 měsíců, přikrmujeme kvůli špatnému prospívání už od čtyř a jednoho týdne. Až doteď, to znamená zhruba tři týdny, šlo všechno krásně. Snědla nejprve pár lžiček mrkve, celkem se zájmem, později brambor, dýni. Dostali jsme se v pohodě a se zmenšujícím se nepořádkem na celou malou skleničku. Už jí to nahradilo jednu dávku mléka. Pak dostala brokolici, která jí ale asi nechutnala. Potíž je, že od té doby, asi čtyři dny, nechce vůbec nic. Brečí už při nandavání bryndáčku, zavře pevně pusinku, křičí, vzteká se a nedostanu do ní ani mililitr všeho, co jí předtím chutnalo. Zkoušela jsem malinko přichutit bio jablečnou šťávou, smíchat s mlékem, studenější, teplejší - nic. Připadá mi, že ani nechce ochutnat, bojkotuje už jen ten proces. Když se jí trocha dostane na jazyk, zvedá se jí žaludek, plive a dáví se. Nedělám z toho vědu, zkusím a když ne, dám mléko, ale zajímá mě, jak byste postupovali dál. Vytrvat, nebo se na týden, dva, vrátit plně k mléku? A co pak? Podezírám zoubky, strašně zuřivě všechno ohlodává, ale to dělá už asi dva týdny, takže časově se to nekryje…díky za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

464
20.11.13 14:10

Zoubky to být můžou…Začínají se třeba pomalu prořezávat, takže to je horší pro malou a tudíž bojkotuje jídlo…Nebo není třeba trochu nachlazená? Malý nám nechtěl příkrm v případě i, když byl trochu nachlazený (zahleněný) a asi ho ta kombinace toho jídla dráždila. Dala jsem mu místo toho mléko..O hladu být nemůže..:)Dej mléko a pak zase zkus nějaký den příkrm…Držím palce, ať to brzo přejde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
20.11.13 14:45

Já bych tak týden počkala. Nemá cenu lámat to přes koleno. Pak bych zkusila příkrm, který jí chutnal. A kdyby ho stále nechtěla, vyměnit kupovanou za domácí nebo naopak - nevím, co teď baští. Nám např. malý začal z ničeho nic bojkotovat domácí, tak jsme nějakou dobu dávali kupované. Pak se to časem zase otočilo a nechtěl o těch z obchodu ani slyšet. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
585
20.11.13 16:03

Měli jsme to podobně. Malý nejdříve moc nejedl..pak snědl celou skleničku v podstatě čehokoli (maso/zelenina). Domácí jsem teda do něj nedostala vůbec. Najednou přestal jíst, oči zapíchnuté do země, rty sevřené a vyrážel mi lžičku. Už jsem měla pěkné nervy, protože přestal jíst i kaši (tu má moc rád). Tak jsem vytrvale nabízela..ale byly to nervy :cert: Nakonec se z toho všeho skutečně vyklubaly zuby :D Jiné příznaky neměl, takže mně to ze začátku vůbec nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
24.11.14 16:45

Ahoj, nas maly to ma podobne. Jsou mu styri mesice a ctrnact dni, nejdriv krasne papal a ted najednou posledni tri dny do nej dostanu dve lzicky a nejednou se zacne kroutit a strasne plakat. Dokudu mu nedam flasku tam place a place. Jak tady je z drivejska napsano, myslite ze by to mohly byt zuby? Mame idet bile tecky na dasnickach, nekdy zalezou a nekdy uz sou skoro venku. A je trochu nachlazeny, ma rymu a kasle, muze to byt taky tim? Jak pise zakladatelka, taky jsem mu den pred odmitanim prikrmu dala brokolici a moc mu nejela. :nevim: Diky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
24.11.14 17:25

Zuby i nachlazeni mohou hrat vliv, unas to zuby nebyly, vylezly az ve 14 mesicich! a jinak klid, mala ma porad cas odcasu obdobi kdy proste skoro neji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28958
24.11.14 17:55

Ano, jsou to zuby, do toho nachlazení…Dávej mu to, co příjme, on sám ví, co bude pro něj nejméně bolestné. Věčně to trvat nebude, zuby pěkně bolí, až se mu uleví, zase bude chtít pevnou stravu. A počítej s tím, že se to vrátí ještě několikrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.18 01:11

Pauza s příkrmy?

Ahoj, obnovuji diskuzi.

Mám podobný problém. Syn - necelých 5 měsíců. Kvůli špatnému prospívání jsme zavedli UM cca ve 3 měsících a pár dní poté přestal pít z prsu. Už třetí týden baští zeleninu (a na noc kaši už asi měsíc a půl kvůli neustálému buzení v noci).

Asi týden, týden a půl Matýsek pěkně papal, s chutí otevíral pusinku. Teď asi týden pusu nechce otevřít, šklebí se, nadává a pláče. Už jsem se vrátila i k první přesnídávce, která mu dříve chutnala - beze změny. Slintá, trochu méně pije UM, dásně má celkem oteklé, vše kouše - asi zuby. Teď je i trochu nachlazený.

Až tak se nepídím po tom, proč nechce jíst - nějakou dobu počkám a uvidím. Spíš mě zajímá váš názor: Přestaly byste teď na pár dní se zel. příkrmy a poté začaly od začátku, nebo byste stále alespoň nabízely a po neúspěchu daly UM? Nechci ho nutit (aby se pak nesekl), ale možná by mu měl zůstat ten režim dne, co myslíte?

Kupovanou přesnídávku jsem zatím nezkoušela, zkusím zítra.

Předem děkuji :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6491
10.10.18 01:34

Koukalas mu do pusenky? Muze mit moučnivku nebo i afty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2721
10.10.18 03:30

Na kupovany presnidavky opatrne,pak se muze stat ze nebude chtit ty doma vareny :lol: … ale vazne - taky byly obdobi kdy syn moc nebastil a delala jsem ruzny podfuky… jako treba zeleninovej prikrm do plnici kapsicky, z ktery byl zvykly na voce nebo treba do sklenicky od koupenyho prikrmu :mrgreen: … uz si to moc nepamatuju, ale myslim ze docela dlouho jsem davala jakoby pul obeda prikrm a pul obeda UM a s polovicni davkou UM do svacinky uz vydrzel i kdyz nejedl prikrm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
10.10.18 06:22

@Bardulienka Ahoj, můžou mu růst zoubky, to se třeba zasekne i na 3 týdny. Není kam spěchat,je maličký. Nabízej,ale když nebude chtít, nenuť ho ;) Prostě zkus a když nebude chtít,dej mu mlíčko.
S kaší bych také nespěchala, kaši je lepší podávat později a ke snídani, na noc je těžká.

Pokud by jsi se chtěla zajímat spíš o domácí stravu (to kupované je vhodné spíš na výlety atd..), ráda tě přivítám ve skupince vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam psoustu chutných receptů ;) Skupinka je otevřená pro všechny :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.18 15:40
@Tarjei píše:
Koukalas mu do pusenky? Muze mit moučnivku nebo i afty…

Moučnivku ani afty nemá. Jen trochu nateklé dásničky u zoubků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.18 15:46

@lucynka25 : Dnes jsem zkusila dát první mrkvičku od Hipp, je opravdu sladká. A malej ji fakt jedl. 8o Sice jen pár lžiček, ale sám otevíral pusu a čekal na to.. Asi jsi měla pravdu s kupovanými příkrmy.. :D

Bez kaše na noc to bylo celkem mazec, pořád se budil a jedl.. Nemá kaši jako takovou, ale svoje UM se třemi odměrkami rýžové kaše navíc. ;)

O domácí jídlo se určitě zajímám, moc díky za pozvání. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
11.10.18 06:59

@Bardulienka Nemáš zač ať se vám pěkně daří a hlavně chutná :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...