Papír z matriky, když chci nechat své příjmení

24
23.4.16 12:55

Papir z matriky, kdyz chci nechat sve prijmeni

Zdravim :) chci se zeptat jaky papir mam donest do porodnice kdyz chci aby byl pritel zapsan v rodnem liste ale miminko melo me prijmeni a jake dalsi papiry nachystat (pro miminko) nejake potvrzeni jmena nebo ho staci nadiktovat v porodnici? Dekuji :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5030
23.4.16 13:13

Musíš donést papír z matriky. Tam se napíše na jakém příjmení jste se dohodli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
23.4.16 13:20

:mavam: Musíte spolu zajít na matriku, podepsat zápis o určení otcovství.. V porodnici by to stačilo, pouze kdybys otce mít v RL nechtěla, a mělo by miminko příjmení automaticky tvoje.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
23.4.16 13:34

Na matrice sepíšete papír o uznání otcovství a tam se píše i na jakém příjmení jste se dohodli, tam to podepíšete a každý dostanete po jednom vyhotovení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
23.4.16 14:11

@medunka23 : plus jeden do porodnice, my jsme teda vždy dostali 3 vyhotoveni ;-).
@Mary Gtj : papír na jméno dítěte jsem dostala při první poradne v porodnici, mohlo se to odevzdat ještě pred porodem nebo až při porodu, záleželo na tobě. A taky každá porodnice to má jinak, tak se informuj, jak je to zrovna v té tvoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6251
23.4.16 15:51

Musí se na matriku, kde se sepíše, jaké příjmení chcete používat pr dítě. My jsme to nestihli, takže dcerka dostala příjmení automaticky po mě a po porodu jsme šli na matriku, kde jsme to sepsali a rovnou nám vystavili rodný list s příjmením partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Zuzaniee
23.4.16 17:00

Musíte jít na matriku, kde sepíšete, že je otec znám a ten bude zapsán v RL (potřebujete k tomu občanský průkaz, těhotenskou průkazku a své RL).Pak sepíšete papír na jakém příjmení jste se dohodli a + k tomu dostanete papír, kde vyplníte jaké křestní jména jste si vybrali pro holčičku i chlapečka (tento papír ale stačí vyplnit až pojedete do porodnice ;) ).

• Citovat
  • Nahlásit
7531
23.4.16 17:53

@myskalucka ano, v porodnici dostaneš papír o jménu, ale to je jejich papír a nemá vliv na to jestli když nejsou sezdáni bude otec v RL, zakladatelka se ptá v případě že nejsou manželé, jinak myslím že já jsem taky v pordnici u registrace vyplňovala pro ně ten papír
@Zuzaniee těhotenská průkazka k tomu potřeba alespoň v roce 2013 potřeba nebyla, RL a OP ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Zuzaniee
23.4.16 18:40

@medunka23 My byly na matrice v tomto roce a po nas tehu prukazku chteli :) Mozna jak kde ji vyzaduji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
49
23.4.16 18:51

Jojoo, prukazku chteji taky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
23.4.16 18:58
@medunka23 : já ale píšu, že jsme na matrice dostali 3 exeplare prohlášení o určení otcovstvi. Jedem pro mě, jeden pro partnera a jeden jsem odevzdávala v porodnici, to proto, aby ho mohli zapsat do RL. Jinak tehotenskou průkazku po mě chtěli jak v roce 2011, tak 2013.
Jinak zde se i zakladatelka ptá i na jméno, ne jen na příjmení dítěte:
@Mary Gtj píše:
Zdravim :) chci se zeptat jaky papir mam donest do porodnice kdyz chci aby byl pritel zapsan v rodnem liste ale miminko melo me prijmeni a jake dalsi papiry nachystat (pro miminko) nejake potvrzeni jmena nebo ho staci nadiktovat v porodnici? Dekuji :))
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
23.4.16 19:45

Dekuji mockraat :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu