Nízká hodnota screeningu, dopadlo to někomu dobře?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 15:33
PAPP-A 0,19 - dopadlo někomu dobře?

Ahoj, vyšla nám špatně hodnota krevnich testu PAPPA 0,19 MoM prvotrimestralniho screeningu. Diky tomu riziko na Downuv syndrom 1:36. Jsem z toho úplně vyřízená. Na odběru klků jsem byla a čekám na výsledky. Prosím o zkušenosti, kdo měl takto nízkou hodnotu.. :nevim:

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 07.10.18 16:37

Mela jsem taky nizkou hodnotu. Nevim ale, kolik, je to uz par let. Vse bylo ok. Chapu Te, byly to pro me taky hrozny nervy, testovalo se dal. Preju hodne stesti, porad je to relativne mako oravdepodobny :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 16:47

Děkuju, opravdu se cítím beznadějně. Jen by mě zajímalo kolik jsi měla tu hodnotu Paap-a? Někdo má 0,3 a myslí, že je to nízké. Ale já mám 0,197 a přijde mi to prostě kritický.. Od toho se odvijí prý celý výsledek. Ultrazvuk je ok.

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 07.10.18 16:56

Kamarádka měla taky 1:36, utz v pořádku. Ale brali jí plodovou vodu a byla v pořádku. Pořád to není 1:2 nebo tak. Drž se :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 16:59

A čím měla způsobenou tu hodnotu 1:36? Mě to právě dělá pouze to Paap-a 0,197Mom. Děkuju, snažím se, ale jsou to strašný nervy..

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 07.10.18 17:04
@Anonymní píše:
A čím měla způsobenou tu hodnotu 1:36? Mě to právě dělá pouze to Paap-a 0,197Mom. Děkuju, snažím se, ale jsou to strašný nervy..

Nvm, zase tak jsem se ptát nechtěla. Jen, říkala, že utz byl v pohodě, ale nějaká hodnota byla špatná + teda asi i věk, tak jestli i to u tebe nehraje roli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 17:09

Je mi 33, možná to hraje taky roli, ale že by to ovlivnilo až tolik..
Zajímalo by mě, jestli mel nekdo stejne nebo podobne Papp-a i riziko a bylo ve v pořádku?

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 07.10.18 17:12
@Anonymní píše:
Je mi 33, možná to hraje taky roli, ale že by to ovlivnilo až tolik..
Zajímalo by mě, jestli mel nekdo stejne nebo podobne Papp-a i riziko a bylo ve v pořádku?

No, ono každý je jiný víš. Někdo to má v pořádku. Jiný ne. Co vím, tak kamarádka říkala, že tam byly i maminy s menším rizikem a bohužel :(

Takže to fakt nemá cenu zkoumat a porovnávat a uvidíš. Já osobně mslím, že pokud je utz v pořádku, pak to zase tak špatné není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 17:15

Máš pravdu.. Musím vydržet do výsledku. Jen mš to děsí, tak se snažím zjistit, jestli měl někdo něco podobného.. :(

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 07.10.18 17:20
@Anonymní píše:
Máš pravdu.. Musím vydržet do výsledku. Jen mš to děsí, tak se snažím zjistit, jestli měl někdo něco podobného.. :(

Jak píšu, jestli měl někdo něco podobného, tě možná uklidní a nebo taky naopak vyděsí. RAdím zavřít net a jít se třeba projít a nebo dělat něco, co tě aspoň trochu rozptýlí od přemýšlení. Nic jiného bohužel nezbývá :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 17:37
:,( :,(
janulak1990
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 07.10.18 18:03

musím se podívat do papíru kolik to bylo přesně, každopádně nízké papp-a a vysoké beta HCG, riziko 1:8 na Downa, ultrazvuk v pořádku, je mi 28. Genetické testy dopadly dobře, jsme ve 30. týdnu a vše se zdá být v pořádku, jen nám vyšly vyšší i triply (asi 1:190), ale tím už jsem se opravdu nezabývala…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 18:12

to jsi měla opravdu velké riziko. tak držím pěsti, ať je vše v pořádku až do konce. Je to hroznej stres. Od začátku pořád špiním, občas krvácím a teď tohle..

janulak1990
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 07.10.18 18:34

tak jsem to dohledala, my jsme měli pappA 0,31 MoM a beta HCG 5,89 MoM

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 18:54

tak jsi měla nižší pappA, mělo by být 0,4 a docela vysoké HCG. hlavni, ze je miminko v poradku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >