Pár dní po porodu + šití

10303
10.3.17 21:19

Pár dní po porodu + šití

Zdravím holky,
určitě se tu najdou taky nějaké maminky, které zažily po porodu to stejné co já. Jsem 9 dní už sama za sebe a porod byl teda masakr, mám 14 stehů a bolí to jako čert. Navíc mám velký, opravdu velký problém dojít si na záchod. Hlavně mi dělá problém se i normálně vyčůrat, jelikož to pálí a navíc chodím jen 2× denně, víc to nejde.. Myslíte, že se to srovná nebo mám rovnou jít k lékařce? Přece jen bych nerada něco podcenila a s tímto jsem doposud zkušenosti neměla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5639
10.3.17 21:22

@Ketris
Byla jsem tedy sita mene.Ale take ro stioalo. Pomohl mi gel z dubove kury. A hlavne jsem curala jen a vyhradne ve sprse To nestipalo nic, jak to hned smyla voda.
V podstate az po vypadani stehu a skonceni ocistku jsem chodila normalne na wc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
10.3.17 21:27

Tak pálení mám spojený spíš se zánětem, asi bys teda nic nezkazila, kdybys zašla k doktorovi… nejsem si jistá, jestli tam bylo i pálení, ale z více důvodu jsem většinu šestinedělí chodila na malou do sprchy, s tekoucí vodou to šlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22782
10.3.17 21:28

@Ketris čůrala jsem ve vaně, tam to bylo nejméně nepříjemné. A pít je třeba i přes problém s čůráním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 21:28
@sara1000 píše:
@Ketris
Byla jsem tedy sita mene.Ale take ro stioalo. Pomohl mi gel z dubove kury. A hlavne jsem curala jen a vyhradne ve sprse To nestipalo nic, jak to hned smyla voda.
V podstate az po vypadani stehu a skonceni ocistku jsem chodila normalne na wc.

Souhlasím, měla jsem u prvního porodu skoro totéž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
10.3.17 21:40

Byla jsem šitá až k zadku, v pochvě jsem měla sešitou 8cm velkou trhlinu a aby to nebylo málo, měla jsem rotržený i čípek. Kolik to bylo stehů celkem nevím, ale bylo jich opravdu hodně. Nejvíc mi pomáhalo sprchovat se dole studenou vodou po každém kojení. Na velkou mi trvalo, tak půl roku než jsem šla bez slz a čůralo se mi taky nejlépe ve sprše. Dej tomu čas, vždyť jsi ještě v šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 21:45

V šestinedělí jsem brečela bolestí a nadávala jak špaček, kdo tohle vymyslel, ze se mas starat o miminko a do toho te dole všechno bolí…no curala jsem jen ve vane, a používala gel z dubove kury, take jsem si dělala odvary z dubove kury sedla si do vypustene vany a polevala si tim site místo, take jsem 2× denne brala cipky proti bolesti, které můžeš i pri kojeni, mela jsem je uz z porodnice. Bolelo to hodne cca 4 týdny pak uz to bylo lepsi, nejhorší bylo, když se stehy začaly vstřebávat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
899
10.3.17 21:55

Taky jsem byla dost šitá. Měla jsem natržený i konečník. Byl to děs. Ještě tak pul roku jsem chodila jsem chodila na velkou s hruzou, jak to bude zase bolet a krvácet. Skoro celé šestineděli jsem sedě kruhu. čURAT JSEM TAKY CHODILA VĚTŠINOU DO SPRCHY, ALE pálení jsem měla myslím, jen v porodnici. Drž se přeji hodně sil. Brzy to přejde. Já jsem chodila ještě rok po porodu na kontroly po šití do porodnice. zA PÁR MĚSÍCŮ mě opět čeká porod, tak z toho mám pěknou hruzu. tENTOKRÁT ZKUSÍM trénovat s Aniballem..snad to trochu pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
10.3.17 21:58

Když, bych curala 2× denně, tak by mě to též pálilo, ta moc musí být šílené koncentrovaná. Přítlačný na pitný režim, ať curas často úplně světlou moc, ta totiž téměř nepálí, chtěj ve sprše, nebo si dej vlažnou vodu do láhve se sportovním pírkem a tou se během čůrání omyvej.
Jinak mě teda byly stehy velice nepříjemné, když se hodilo poranění a to i když jsem měla stehy tři… Navíc mi nevypadaly samy a musela jsem si je sama prestrihnout a byla to velká úleva. Pokud ti po 14 dnech nevypadnou, doporučuji zajít na gyndu, ať ti je vyndají.

Samozřejmě může jít i o zanet, ale muze to být i zhmoždění močové trubice, porodem, cévkování, pokud to dělali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13895
10.3.17 22:19

Ja mela jenom 7 stehu, ale I tak to palilo dost, 2 tydny od porodu sem chodila do sprchy, pak uz se to docela dalo snest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
10.3.17 22:31

Hodně hodně pít ať je moč co nejsvětlejší a čůrat pod proudem vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5076
10.3.17 22:43

Sice jsem měla malé šití, ale moc mi pomohl gel na hojení hráze MITHRA od Nobilis, krásně chladí a zklidňuje bolest. Jinak pálení při močení zmírníte přehnaným pitným režimem, taky jsem zezačátku zkoušela moc nepít aby to nepálilo, potom co jsem omdlela z dehydratace jsem začala pít tak 4-5l vody denně a sice jsem čůrala pořád ale nebolelo to a jakmile mi vypadly stehy, tak jsem začala pít normálně jako před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 22:48

Taky mi pomáhalo curat ve sprše s proudem vody, oplachovaní řepíkem. A se záchodem mi hodne pomohla Lactuloza, sirup z lékárny, na změkčení stolice. Ale musí se k tomu hodně pít a to zas pomůže s tím pálením :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
10.3.17 22:59

Jak pisi holky, curala jsem ve sprse. Koupala se v dubove kure. A pak se po sprse vzdy fenovala. Taky mi pomohla Lactulosa a kompoty, byl to ocistec, ale zlepsi se tp. Drz se :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 23:20

Jak pisou holky - takové 2-3 tydny curani jenom ve sprse s proudem vody. A pálení jsem měla taky.. to trvalo skoro mesic… pokazde když jsem sla curat tak se slzama v ocich protoze to bylo fakt silene… mela jsem pohmožděnou mocovou trubici a cevkovani tomu taky nepridalo. Nicmene to odeznelo samo… chtelo to jen cas. Tak drzim palce at je lepe:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama