Pár dotazů k mé 15-ti měsíční dceři

154
30.5.16 14:20

Pár dotazů k mé 15-ti měsíční dceři

Dobré odpoledne maminky,

mám 15-ti měsíční holčičku. Už od narození je malá ve spoustě věcí jiná… Motoriku řešíme od 7. měsíce. Teď už je konečně zpevněná, obchází nábytek, stoupá si a leze. Myslím si, že jsme však mohly, chodit cvičit dříve….
Více mne trápí rozumový vývoj. Asi nebudu vypisovat vše. Komunikovala jsem už i s Aplou, kde mi bylo řečeno, že podle popisu je opodstatněné mé podezření na PAS, ale, že je brzo a může se jednat jen o vývojové rysy. Nicméně jsem jí nechala zapsat do pořadníku – čekací doba je jeden rok. Hlavní problémem je to, že u malé chybí komunikace (o nic si neříká…), nesdílí (např. nepřinese hračku), má špatný oční kontakt (když jí něco ukazuji, zpívám, tak se na mne nedívá).
Chodíme k neuroložce, která však řeší jen pohyb. Jak tady holky psaly, že první vyšetření u neurologa trvá hodinu, tak mi tam byli maximálně 10 minut. Poslední návštěva trvala fakt chvilinku. Ani malou nechtěla vysléct, proklepla reflexy, řekla, že příště (za 3 měsíce) už bude malá chodit a už k ní nebudeme muset docházet.
Obvoďačka mi naštěstí nedělala problémy s odložením očkování Priorixem, nicméně mi řekla, že v KV kraji není žádný psycholog, který by vyšetřil dítě mladší 3 let.
Možná, že zbytečně plaším a malá bude zcela zdravé dítě. Nicméně z naší neuroložky nemám dobrý pocit a chtěla bych znát názor jiného neurologa. Proto se chci zeptat, jestli neznáte v Karlovarském, Plzeňském kraji nebo v Praze dobrého neurologa, který by vzal i bez doporučení a malou prohlídl.
A dále zda znáte ve stejné oblasti dětského psychologa, který by vyšetřil už dvouleté dítě. Řeším to již nyní, protože objednací lhůty jsou dlouhé a pokud by se malá nezlepšila, tak bych chtěla, aby ji někdo již ve dvou letech viděl.
Za současného stavu si opravdu nedokážu představit, jakjak ji budu učit na nočník, oblíkat atd….
A ještě bych se zeptala maminek dětí se špatným očním kontaktem, jak jste si těmito dětmi hrály a pracovaly.
Děkuji za odpovědi a omlouvám se za svůj špatný sloh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
30.5.16 14:39

15m je vazne hodne malo, nicmene ve 2 letech uz ji vysetrit odbornik muze, takze je super, ze mas neco domluvene. kdyz se mezitim dcerka „srovna“, tak to proste zrusis.
my byli, kdyz synovi bylo pres 2,5r a lituju, ze jsme nesli driv. muzes zkusit kontaktovat detske klinicke psychology v okoli, i kdyz v tak nizkem veku to bude malokdo chtit diagnostikovat, protoze deti se vazne rychle meni a muze to skutecne byt povahou atd.

jestli umis anglicky, tak bych ti mohla doporucit par knizek, kde je krasne popsano, jak si hrat s detma tohoto razeni. ale ceskou nabidku naznam.
ono toho je hodne, jak se da takove ditko zapojit, chce to vynalezavost a hlavne silenou trpelivost a postupne chapat, co funguje a kudy cesta nevede. pokud bys chtela, tak mi napis SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama