Pár dotazů pro mamky velkých mimin

152
15.3.16 10:46

Par dotazu pro mamky velkych mimin

Ahoj. Zajimalo by me od vas, co jste mely mimco cca nad 4200 g par veci. V porodnici rikaji, ze je celkem tezke „ukojit“ takoveho cvalika, ze mu to casto nestaci atd. Trocu me to vydesilo. Chtela bych vylucne kojit. Potom bych se chtela zeptat, mam doma dost oblecku c.56 Vyuziju to vubec u dcery, kdyz ted mame 4470 gramu a 54 cm? a vejde se mi do kocaru aspon do trictvrte roku? kocar teda mame cortinu, ten je velky dost. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

133
15.3.16 10:53

Malej vynosil vel 56 minimálně a do sporťáku šel v půl roce úplně do lehu, jinak s kojením neporadím já se nerozkojila bohužel a malej měl vcuclej spodní rtík do toho pořád řval hlady tak se nechtěl přisát tak sem přikrmovala až to takto dopadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4787
15.3.16 10:55

Já měla holčičku 3,99 kg a 52cm, velikost 56 mi nosila měsíc.. Do kočáru mi vlezla dobře mám starší typ kočárku z druhé ruky. A kojení.. Já ji neukojila, ale mě se pořádně nespustilo mléko.. Odstříkávám dodneška má 11m. Ale napůl s UM. Asi do 3m jí mlíčko spíš stačilo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
15.3.16 10:57

Neboj, nevysiluj :)
Oba nasi kluci meli cca 4200g. Prvniho jsem kojila do 9 mesicu, druhemu jsou ted 4 mesice a plne kojim, v pohode. Je pravda, ze velikost 56 je mala, do toho jsem nenarvala ani jednoho. Ale jinak me nenapa nic, s cim by byl problem kvuli vetsi porodni vaze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
15.3.16 10:58

Malá tedy měla „jen“ 4050 a ukojit se tedy zvládla naprosto bez problémů, tohle mi tedy přijde jako super žvást. Plně kojená byla bez jediného problému do půl roku a dále až do roku a čtvrt.

56 jsme užila první měsíc, nerozumím tomu, že už teď má dcera 4470 a 54cm, ona už je na světě? pak tedy přeci víš, jestli jí kojíš nebo ne :think: tyhle rozměry dítěte bych jí tipovala už na 62. Ale zase jak který kus.

V hluboké korbě do třičtvrtě roku asi ne, ani u velké korby, to už by se ti tam dítě zvenclo, moje dítě ve třičtvrtě roce( 10 měsíců) chodilo samo, takže samozřejmě něchtěla jezdit vleže v hluboké korbě, i kdyby se tam vešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5388
15.3.16 10:59

Jestli nevadí, že mám zkušenost „jen“ s dítětem 4kg rovné…

Vel. 56 nosil přesně 3 týdny, vel. 62 pak další přesně 3 týdny.
Do kočáru - nevím, jak dlouho by se vešel, kdyby bylo bývalo léto, ale se zimním fusakem se v 6m už do korbičky nevešel. Paradoxně to nebylo ani tak o délce, jako se už nevešel ramínky na šířku.
Ukojit se dal v pohodě, ale měl hlad opravdu každé 2h, ve dne v noci. Do 6m jen kojen, pak pomaličku příkrmy. UM neměl nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5768
15.3.16 11:00

Sice jsem neměla až takového cvalíka (3950g) ale snad poradím. Ve velikosti 56 jsem ho vezla z porodnice, bylo mu to trochu volnější ale unosil ji cca 3 týdny než jsem ho dala do většího ( já látkuju takže to prodlužuje tělo cca o 3cm). Kočár mm easywalker qtro, vnitřek korby má 79cm a s beránkovým fusakem tam má asi 2cm místa teď na půl roce, doufám, že aspoň do dubna vydrží. Teď ještě řeším problém z vajíčkem, kluk nesedí a z vajíčka mu pomalu začíná koukat hlava a sedačka 0-18kg to neřeší, protože je na hranici, kdy se musí už otočit po směru jízdy :zed:.
Doufám, že jsem pomohla.
Edit. Kojení mu stačilo do 3. Měsíce, pak jsem zkoušela 6 týdnů zvyšovat laktaci a nakonec jsem skončila na UM, protože za 6 týdnů nepřibral ani deko a ani nevyrostl a zhoršoval se mu reflux. Po najetí na UM reflux zmizel a kluk přestal plakat hlady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14691
15.3.16 11:05

Mám dceru teda jenom 3,7 kg, ale od narození měla přírůstky na 90 percentilu, až teď v deseti měsících se dostala pod těch devadesát. A to sem do cca půl roku kojila jenom, příkrmy byly jenom takové očkování proti alergiím, i dnes sní k obědu jenom půlku malé skleničky, takže kojením se dá ukrmit i obře. Celkem dobře. :mrgreen: Hlavně nesmíš uvěřit té blbosti o kojení po třech hodinách, to na většinu dětí fakt nefunguje, hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50429
15.3.16 11:05

Ctyrkilove dite jsem kojila naprosto v pohode. Pak samozrejme zalezi, jak rychle nabira, dcera jela zpočátku 300 g tydne, ale pak se to hodne zpomalilo, takze v roce mela jen 9,5. Kolem 4,5 kil uz jsem prechazela na velikost 62, tu 56 nosila jen prvních 14 dni života (cca od 4 do 4,5 kil). V kocaru jezdila cca do 8 mesicu, kdy si zacala stoupat a vystupovat za jizdy, tak sla do sportaku a připoutat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1032
15.3.16 11:06

Syn (4,33kg a 54cm) nosil vel.56 asi 14 dní. Byl plně kojený 6měs, celkově 11 měs.
Co se týče kočárku, měli jsme na malé mimčo vložnou tašku ve sporťáku, takže to jsme řešit nemuseli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
15.3.16 11:06

Syn 4.37 ted má pul roku nemá ani osm kilo. kojime plne.
Taky mám pocit.ze je to pěknej zvast. ikdyz teda na to jak byl velký, tak ted je tak akorát. Dokonce ze začátku asi týden hodně ubíral. :roll: nechtěli nás pomalu pustit domu.ale nemyslím si.ze by měl málo mlika nebo jinak strádál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
15.3.16 11:07

Jen pro zajímavost- syn PH 4750g,55 cm-nešel ukojit, měl pořád hlad, tak jsem od začátku dokrmovala. Dnes mu je 24 let, měří 195 a číslo bot je 45 :mrgreen: :mrgreen: takže obr zůstal, ale holkám se to líbí :lol:
Dcera 4000g,53 cm. taky jí kojení nestačilo, takže i dokrm. Dnes je jí 5.let a patří mezi hubeňoury, ale taky bude asi vysoká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
15.3.16 11:08

To už je tvoje asi desátá diskuze o váze tvého dítěte. Tvoje dítě je naprosto v pořádku. Problém je jen v tobě :roll:
Kojení není o velikosti dítěte. A ty oblečky doma už máš, tak co chceš řešit? I mámy, co porodí malé děti ti řeknou, že některé oblečky jejich děti nestihly ani obléct jak rychle vyrostly.
A jestli se ti dítě vejde do kočárku vyzkoušíš nejlépe tak, že ho tam zkusíš položit. A co bude za 3/4 roku bych řešila až ta situace nastane.
Těším se na další diskuzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
15.3.16 11:17

Tamata má pravdu.neni co řešit. Záleží jaky mas kočár a oblečky..no ty velikosti.co výrobce to je to jinak šitý.
A opravdu i deti pod tři kila můžou vyrůst rychleji než ctyrkilak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24423
15.3.16 11:34

Kojila jsem do dvou let úplně v pohodě. Jinak oblečení si nepamatují, ale rostla rychle. Z kočárů mi vyrostla v pul roce, ale mela jsem takový běžný. Tak mas větší dítě, to není konec sveta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama