Pár hloupých otázek těhotného začátečníka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vesničanka1
Stálice 82 příspěvků 18.08.19 16:15
Pár hloupých otázek začátečníka

Zdravím :kytka:

Jsem ve 4 měsíci a zajímalo by mě kdy jste se začali dívat po kočárku, postýlce atd. Za mě mám pocit že je ještě brzy, ale mamka mi říkala že než se naděju půjdu rodit a pak už nebudu mít čas. Že drobnosti už bych pomalu měla shánět radši samozřejmě neutrální ale ať pak honem nelítám jak pošuk, zná mě, i dárky na vánoce řeším téměř na poslední chvíli… Každopádně mám ale i strach cokoliv koupit, znáte to, těšíte se, nakupujete, rozplýváte se nad pidi ponožkama a najednou se něco stane a všechno je v háji :nevim: prý bych měla mít už pomalu představu i o kočárku atd
Svůj ideál jsem dnes našla n bazaru v perfektním stavu asi 7 km od baráku a mám děsný strach ho koupit. Manžel mi řekl že ho mám vzít a nebýt trubka :nevim: jak jste se chystali vy? Jako prvomatky?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aduš8
Kelišová 5513 příspěvků 18.08.19 16:17

Po 2.screeningu po 20.tt. Tam má člověk téměř jistotu, že je dítě zdravé.

beruska9
Extra třída :D 11396 příspěvků 18.08.19 16:20

Zacala jsem pomalu nekdy po velkem utz ve 20 tydnu a pak hlavne od 24tt, kdy uz deti maji sanci prezit. Nechtela jsem nove veci, takze kdyz jsem nasla neco dobreho pobliz, koupila jsem :nevim: Zijeme v zahranici, do posledniho dne jsem chodila do prace (neplanovane, chtela jsem zkoncit asi 3 tydny pred terminem a syn se narodil v 36tt), takze to bylo dobre rozhodnuti, uz tak jsem po porodu musela shanet veci, se kterymi jsem nepocitala, tak nastesti jsem mela zbytek.

bublinek
Kelišová 5717 příspěvků 18.08.19 16:23

Já koupila kočár i postýlku, když jsem narazila na to co se mi líbilo. Neřešila jsem pověry. Zajeď se kouknout a uvidíš.

Šáruší
Kelišová 5107 příspěvků 18.08.19 16:24

V dnešní době, kdy sedneš na internet a objednáš to domů s dodáním do dvou dnů bych byla úplně v klidu. Kočárek bych si asi začala vybírat, číst recenze a tak, to mě bavilo, ale jinak jako žádný stres, když o to půjde, za jeden den máš nakoupeno a ani se nemusíš zvednout z gauče.

lachtanice86
Echt Kelišová 8963 příspěvků 18.08.19 16:24

Po 2.screeningu jsem koupila kočárek, výhodná koupě. A pak postupně vše.

Ba-stet
Závislačka 3095 příspěvků 18.08.19 16:25

Jsem v podobném stádiu, pověrčivost mi zatím nedovolí nic shánět (i když jsem také ten typ, co má vše hotové extrémně brzo anebo pak v hodinu dvanáctou). Zatím si tak sonduju, co by se mi líbilo a když někdy vidím něco vhodného na bazaru, utěšuju se tím, že dětských věcí z druhé ruky je tolik, že šance ještě určitě bude…

Vesničanka1
Stálice 82 příspěvků 18.08.19 16:25

Nj jenže mě strašně hlodá ten kočárek… Ostatní bych vůbec neřešila. Ale na fb ba mě vykoukl přes reklamu marketplace, ani jsem zatím nic nehledala, jen jsem měla zhruba představu a teď nevím zda jo či ne.
Byla jsem na prvním screeningu a přemýšlím zda vůbec ještě na nějaký jít. Byl to tenkrát pro mě celkem blbej stres.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 18.08.19 16:26

Já nastoupila 6 týdnů před plánoványm porodem na MD a pak si sestavila seznam na základě rad od zkušenejsich a podle něj pak vše nakoupila.. času máš ještě dost :relaxed:

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8406 příspěvků 18.08.19 16:26

Četla jsem tady, procházela weby. Nákupy začaly po druhém scr. V tom sedmém, osmém jsem to měla doma. Ono jako je všechno do dvou dnů přede dveřma ;) první várku oblečení jsem vyprala a žehlila asi ten měsíc dopředu. Pokojíček jsem hrozně hrotila, nakonec je z něj skladiště, hračkárna je v obýváku, postýlka v naší ložnici :mavam:

Monchichik
Echt Kelišová 9597 příspěvků 18.08.19 16:27

@Vesničanka1 tak jestli se ti líbil, tak si ho kup :mrgreen:

jakanas
Kelišová 6513 příspěvků 14 inzerátů 18.08.19 16:27

Tak pokud chcete bazarový kočárek tak si člověk musí nějaký ten čas na to udělat. Protože většinou jsou fotky dost klamající.
Jinak co doporučuji je dát do kočárku zátěž a projet se s ním ( ideálně hasičák má 8kg, jako malé dítě a velmi se podobá závaží co se používá na testování dle normy) Zatížený kočárek musí být stabilní a lůžko na rovno.

Jinak k nám jezdí maminy na kočárek obvykle 2-3 měsíce před porodem.

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 16206 příspěvků 18.08.19 16:28
@Vesničanka1 píše:
Zdravím :kytka:Jsem ve 4 měsíci a zajímalo by mě kdy jste se začali dívat po kočárku, postýlce atd. Za mě mám pocit že je ještě brzy, ale mamka mi říkala že než se naděju půjdu rodit a pak už nebudu mít čas. Že drobnosti už bych pomalu měla shánět radši samozřejmě neutrální ale ať pak honem nelítám jak pošuk, zná mě, i dárky na vánoce řeším téměř na poslední chvíli… Každopádně mám ale i strach cokoliv koupit, znáte to, těšíte se, nakupujete, rozplýváte se nad pidi ponožkama a najednou se něco stane a všechno je v háji :nevim: prý bych měla mít už pomalu představu i o kočárku atd
Svůj ideál jsem dnes našla n bazaru v perfektním stavu asi 7 km od baráku a mám děsný strach ho koupit. Manžel mi řekl že ho mám vzít a nebýt trubka :nevim: jak jste se chystali vy? Jako prvomatky?

rodila jsem předčasně vše jsme neměli a víš co za těch pár dní manžel zbytek dokoupil, ono se to dá koupit za dvě hodiny takže žádná křeč

Janli
Extra třída :D 10142 příspěvků 18.08.19 16:29

Kočárek jsem měla vybraný dávno před těhotenstvím, takže už jsem jen doladila barvu. Jinak jsem všechno začala shánět po screeningu ve 20tt a měla jsem to dořešené do konce osmého měsíce. Druhé dítě jsem porodila předčasně, takže tam jsem doobjednávala spoustu věcí přes internet z porodnice.

Vesničanka1
Stálice 82 příspěvků 18.08.19 16:32

@Ba-stet no to si říkám taky. A manžel mi řekl ale co když už takovej neseženeš, říká mi, víš jak to je. Líbí se ti to, kup to.
Protože máme spolu bohužel zkušenost že sebemenší zaváhání a už to prostě není :nevim: takže to není jen v mé hlavě to koupit ale i v manželové :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama