Pár otázek na maminky dětí s hendikepem

Anonymní
17.1.20 08:09

Pár otázek na maminky dětí s hendikepem

Ahoj, mám syna 6 ket s LMR a ADHD, teď to vypadá, že bude spíš spadat do STMR.
Byla bych moc ráda, kdyby mi nějaká maminka co má zkušenosti s hendikepovaným dítětem, odpověděla na pár otázek, které mě trápí.

1. Syna chceme dát do speciální školy, ne do normální (teď navštěuje klasickou školku a má asistenta). Jenže když kouknu na stránky spec. škol v okolí, píšou, že berou děti se středně těžkým až těžkým postižením. Chápu tedy, že pokud bude spadat do kategorie LMR jsem nucena dát ho do klasické školy?

2. Jak se to řeší s dětmi, které jsou uznané jako nevzdělatelné?

3. Řešíte už nějak budoucnost? Chráněné bydlení, stacionář a podobně? Všude jsou prý šíleně dlouhé pořadníky.

4. Jak řešíte pokrytí letních prázdnin? moje dovolená celé nepokryje, partner má dovolenou určenou podnikem a babičky nehlídají. Jsou nějaké tábory pro děti s postižením?

Moc děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.1.20 09:00

Ahoj já mám dceru 6 let s lmr která se blíží ke střední. Od 3 a půl chodí do speciální školky. Zrovna zvažujeme kam ji dát na školu. Poradíme se s psycholozkou kam máme jít v březnu. Ale myslím že půjde na zvláštní školu. Budoucnost neřešíme. Nedovedu si zatím nějak představit že jednou bude dospělá. A jak na tom bude. Ale počítám s tím že se o ní budu starat sama. Jinak teď chodí na 4 h denně do školy. Já mám ještě rd ale od září si chci najít práci na zkrácený úvazek. Prostě doufám že mi vyjde práce když ona bude ve škole a já si po jen pro ni půjdu. I kdyby měla dávat v obchodě věci do regálů. Bohužel s manželem moc počítat nemůžu. Dělá směny
Všechno za ty léta je na mě. Ale nestezuju si jsem zvyklá. Na otázky ti Teda neodpovím protože sama nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
3959
17.1.20 09:03

Nevím, jestli nucena, ale bylo mi řečeno, že děti s LMR chodí do normálních škol, pokud to aspoń nějak funguje. ADHD často způsobuje, že se dítě jeví hůř, než na tom je a časem dozraje a zlepší se. Moje dcera taky vypadala, že je na hranici LMR - z rozumových schopností měla verbální složku v podprůměru a názorovou v defektu. Během přípravné a první třídy se za 1,5 roku posunula ve verbální složce do průměru a v názorové do podrůměru. Ale pracovali jsme na tom, brala Strateru, chodila na biofeedback, logopedii, Elkonin, Foreštajn (nebo jak se to píše).
A normální příměstské tábory zvládala v pohodě, dětí s ADHD tam bylo víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 09:09

@brisco Vím, že syn normální školu nezvládne a já prostě nechci aby chodil do normální školy. Sama si pamatuju jak jsme měli ve škole chlapečka s asistentkou a jak se ho všichni štítili, nechtěli vedle něj ani sedět… tohle svému synovi neudělám. Stačí se podívat na jakoukoliv diskuzi o inkluzi tady na emiminu a je jasně vidět jak se k tomu staví rodiče ostatních děti a co hůř jak se k tomu staví samotní učitelé. tvoje dcera byla na hranici LMR, takže je v pořádku, můj syn je na hranici STMR to už je velký hendikep.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.1.20 09:13
@Anonymní píše:
Ahoj já mám dceru 6 let s lmr která se blíží ke střední. Od 3 a půl chodí do speciální školky. Zrovna zvažujeme kam ji dát na školu. Poradíme se s psycholozkou kam máme jít v březnu. Ale myslím že půjde na zvláštní školu. Budoucnost neřešíme. Nedovedu si zatím nějak představit že jednou bude dospělá. A jak na tom bude. Ale počítám s tím že se o ní budu starat sama. Jinak teď chodí na 4 h denně do školy. Já mám ještě rd ale od září si chci najít práci na zkrácený úvazek. Prostě doufám že mi vyjde práce když ona bude ve škole a já si po jen pro ni půjdu. I kdyby měla dávat v obchodě věci do regálů. Bohužel s manželem moc počítat nemůžu. Dělá směny
Všechno za ty léta je na mě. Ale nestezuju si jsem zvyklá. Na otázky ti Teda neodpovím protože sama nevím.

Upřímně jsem si slíbila jednu věc, že celý život se o něj starat nechci.Jsem asi hnusná, ale prostě vím, že bych to nezvládla. Někde (možná tady na em. ) jsem četla moc hezkou věc,,Každé dítě i to postižené, má nárok jednou odejít od rodičů" a tím se budu řídit. Proto sháním jaké jsou do budoucna možnosti

• Nahlásit
  • Citovat
3959
17.1.20 09:24
@Anonymní píše:
@brisco Vím, že syn normální školu nezvládne a já prostě nechci aby chodil do normální školy. Sama si pamatuju jak jsme měli ve škole chlapečka s asistentkou a jak se ho všichni štítili, nechtěli vedle něj ani sedět… tohle svému synovi neudělám. Stačí se podívat na jakoukoliv diskuzi o inkluzi tady na emiminu a je jasně vidět jak se k tomu staví rodiče ostatních děti a co hůř jak se k tomu staví samotní učitelé. tvoje dcera byla na hranici LMR, takže je v pořádku, můj syn je na hranici STMR to už je velký hendikep.

Tak diskuzte na netu o inkluzi ni pěkně zvedají tlak :cert:.
Už jsem se párkrát pěkně pohádala. Dcera je teď ve druhé třídě, problémy tam má víc dětí, tak asistent je sdílený. Budu držet palce, ať se ještě posunete. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 09:44
@Anonymní píše:
Upřímně jsem si slíbila jednu věc, že celý život se o něj starat nechci.Jsem asi hnusná, ale prostě vím, že bych to nezvládla. Někde (možná tady na em. ) jsem četla moc hezkou věc,,Každé dítě i to postižené, má nárok jednou odejít od rodičů" a tím se budu řídit. Proto sháním jaké jsou do budoucna možnosti

Chápu. Já si nedovedu představit že by byla s někým jinym. Na YouTube jsem viděla holku cca 20 co měla lmr bydlí asi v nějakém chráněném obydlí nebo jak se tomu říká a stará se sama o sebe. Schválně se tam podívej. Zadej tam jen lehká mentální retardace a vyjede ti toho víc. Je to černovláska. Třeba se nám něco takového poštěstí. Ale u nás tomu moc nevěřím. Jo ještě jsem zapomněla napsat adhd nemá a žádné léky nebereme. Jsme s manželem proti tomu. Ve školce s ním pracují dost a doma taky
Snažím se jí co nejvíc naučit. Můžu se zeptat jak jste to měli s barvami? My jsme se je s ní učili několik měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
Sintacel
17.1.20 10:04
@Anonymní píše:
Ahoj, mám syna 6 ket s LMR a ADHD, teď to vypadá, že bude spíš spadat do STMR.
Byla bych moc ráda, kdyby mi nějaká maminka co má zkušenosti s hendikepovaným dítětem, odpověděla na pár otázek, které mě trápí.

1. Syna chceme dát do speciální školy, ne do normální (teď navštěuje klasickou školku a má asistenta). Jenže když kouknu na stránky spec. škol v okolí, píšou, že berou děti se středně těžkým až těžkým postižením. Chápu tedy, že pokud bude spadat do kategorie LMR jsem nucena dát ho do klasické školy?

2. Jak se to řeší s dětmi, které jsou uznané jako nevzdělatelné?

3. Řešíte už nějak budoucnost? Chráněné bydlení, stacionář a podobně? Všude jsou prý šíleně dlouhé pořadníky.

4. Jak řešíte pokrytí letních prázdnin? moje dovolená celé nepokryje, partner má dovolenou určenou podnikem a babičky nehlídají. Jsou nějaké tábory pro děti s postižením?

Moc děkuji :kytka:

Ahoj, jestli chcee, napis mi zpravu, jsem specialni pedagog a mela jsem tezce postizenou sestru, tak o tematu neco vim :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama