Pár otázek na různé téma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnetaŠedrlová
Nováček 6 příspěvků 27.11.17 13:48
Pár otázek na různé téma

Ahoj maminky, vím, že nejsem 100% máma, tak chci poprosit nekritizovat, jen poradit. Malá 15m spí celkem pěkně, ale budíček má nařízenej na čtvrtou ráno, půl pátou. Tady první chyba nebo nevím, když byla malinká, chvíli jsme si hrávali a třeba cca po hodince šla zase spát ( hned to nešlo, plakala). Jenže teď se to hraní posunulo třeba i do sedmi, osmi do rána a jelikož teprve začala capkat, tak chce chodit. Máte to taky tak nebo dáte do postýlky a necháte vyřvat? Ona prostě hned po mléku nechce zase zalehnout. Někdo říká nechat vyřvat, já to doteď udělala pouze jednou a bylo mi ji strašně líto a nejsem toho ani zastáncem. A jaký máte názor, aby takto staré dítě spalo už samo v pokojíčku? Malá už spávala ale doktorka mi to vyčetla, div že nejsem krkavčí matka. To přece neznamená že ji nemám ráda, jen s přítelem nemáme rádi teplo na spaní a nechtěli jsme, aby byla nemocná. A taky jelikož máme ložnici špatně řešenou, postýlka nebyla u mě ale před postelí, takže se mnou v kontaktu stejně není

Reklama

Reakce:

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 27.11.17 13:52

Syn má postýlku ve svém pokojíčku asi už od roka, nic špatného na tom nevidím, máme otevřené dveře a doběhnu k němu během chvilku v případě potřeby

s tím vstáváním neporadím, vstává už normálně ráno na snídani

chaela
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 27.11.17 14:02

Ahoj, u nás taky bylo hned několik období brzkého vstávání. Starší jednu dobu vstával mezi půl 5 a 5. Nemá cenu (minimálně u mých dětí) uspávat vyspané a neunavené dítě. Takže jsme v tu šílenou dobu normálně vstali. Ale spát šel až klasicky po obědě. I když byl protivnej, ospalej, dřív nešel. Rozhodil by si tím celej režim a navíc by si na to zvykl a vstával by brzo pořád. Asi po měsíci, možná dvou ho to přešlo a vstával cca o hodinu později. Teď vstává zase úplně jindy. Mladší je to samý s tím rozdílem, že když si ho ráno dám do postele, tak ještě chvíli vydrží. Někdy usne, většinou ne, ale leží, nebo mu dám zajímavou hračku a klidně půl hodiny ještě dospávám. To se starším nešlo.
Takže já radím nedat spát v těch 7 nebo 8 ráno. Prostě chce vstávat, tak prosím. Ale další spánek až v obvyklou dobu. Popřípadě si ho zkusit vzít do postele.

AnetaŠedrlová
Nováček 6 příspěvků 27.11.17 14:07

@Elishka1 přesně taky jsme měli otevřené dveře a kdykoliv se vzbudila tak jsem doběhla, teď byla malá nemocná a jak mi to doktorka vyčetla tak už asi týden spí zase s námi, ale po tomto uklidnění vrátím postýlku zpět :-)

-Evka-
Závislačka 3589 příspěvků 27.11.17 14:09

Syn v tomto věku také vstával takto. Kolikrát jsme už byli na ranní procházce už po sedmé ráno. Jen tedy dopoledne chodil spát okolo 11h a pak večer v 19h.

AnetaŠedrlová
Nováček 6 příspěvků 27.11.17 14:10

@chaela Děkuji za radu zkusím vyzkoušet nedávat spát, i když ona si to umí někdy vykřičet pláčem. Ona ještě i tak spí 2× za den, chtěla bych už jen jednou po obědě, klidně i s tím že oběd posunu třeba na 11, ale říkám, od malička je strašně spavá, to má prý po mně :D ale už si zkracuje vstávání. Dřív spávala do šesti, půl sedmé a teď takto. A když se s malou objevím v šest ráno v obchodě, tak na mě všichni koukají jak na zjevení :D

Heivka
Závislačka 2899 příspěvků 27.11.17 14:14

Syn spí ve svém pokoji od 13-14 měsíců, takhle ráno mi taky jednu dobu vstával, ale to stačilo mu dát flašku s mlékem a po vypití zase usnul a vstával kolem 7. Takže se spaním nepomůžu, mám tu kliku na spací dítko. Ale jen uklidním, že nejste krkavčí matka :kytka:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 27.11.17 14:16

A co do toho doktorce vůbec je :nevim: vždyť je to každého věc. Starší syn spal v pokojíčku od narození, mladší od cca druhého měsíce, ale to jen proto, že první dva měsíce byl neodložitelný. Hned jak se srovnal, sel za bráchou :D Co se tyče vstávání, starší vstával v pět od 6m do cca roku. Vždy jsme vstali a měli běžné ráno. Přešlo to samo :)

kve-tinka
Závislačka 4327 příspěvků 27.11.17 14:16

Můj syn taky nekřesťancky brzo ráno vstával :roll: vstává i ted (má 4), třeba v 6 a usíná kolem 22h. Ale prostě pustím do obýváku, zapnu potichu Tv a klidně jdu ještě aspoň na jedno oko ležet.

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 27.11.17 14:21

Já jsem si v noci nebo v brzkých hodinách nikdy s dcerou nahrala, večer jsme zatemnili na co největší tmu, postýlku má pořád přiraženou k posteli, takže když se v noci vzbudí, tak ji hladím, mluvím na ni a říkám ji, že se v noci spinká a nikdy nebyl problém.

Taky nemáme rádi teplo, proto je malá od malička zvyklá na spaní v chladu, i doktorka to doporučuje.

Jinak spí jednou denně, chodí spát po 11 a pak ve 20 a vstává tak kolem 7, máme v ložnici agamu a tak ví, že když agama ještě spinká, tak spí i ona ???? v terárku je časovač na světlo. Do té doby tma.

Kriss Tina
Závislačka 4531 příspěvků 1 inzerát 27.11.17 14:27

A nechodi spat moc brzo? Syn chodil spat pozde (9-10 vecer) a vstaval pekne kolem 8, ale jak sem ho zacla davat spat driv (7) tak je vzhuru brzo. S postylkou neporadim mi ji me v loznici od narozeni, ale je fakt ze po roce jak zacal chodit sem sundala bocnici a vylez si sam a kdyz se vzbudil hodne brzo tak prilez ke me a este chvili lezel se mnou…

AnetaŠedrlová
Nováček 6 příspěvků 27.11.17 14:45

@Kriss Tina chodí spávat v osm večer někdy až v devět

AnetaŠedrlová
Nováček 6 příspěvků 28.11.17 07:24

Tak nevím jestli to tak taky máte, ale když něco plánuji, tak funguje zákon schválnostia malá má úplně jiný režim. Nebo když nadhodím co dělá jako třeba tady v konverzaci, že má budíčka hodně brzy ráno. Tak dnes spala od osmi do sedmi ráno :D :D :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama