Parabeny a jiné ropné produkty v dětské kosmetice

6064
20.10.11 22:30

Parabeny a jiné ropné produkty v dětské kosmetice

Dětská kosmetika, bohužel, obsahuje ropné produkty. Ropné produkty jsou pravděpodobně karcinogenní (rakovinotvorné). Pokožka údajně pod mastným filmem nedýchá. Mezi ropné produkty patří parabeny, minerální oleje, vazelína a parafín.

1. Parabeny

Parabeny jsou skupinou chemických látek široce užívaných jako konzervační činidla v kosmetice a farmaceutickém a potravinářském průmyslu. Najdeme je v šampónech, zubních pastách, kosmetických krémech, lubrikantech, opalovacích krémech atd. Parabeny mohou vyvolávat alergii a studie na zvířatech prokázaly jejich estrogenní aktivitu.

Nejčastěji používanými látkami z této skupiny jsou:
metylparaben
etylparaben
propylparaben
butylparaben

2. Minerální oleje

Mezi další ropné produkty patří minerální oleje. Je to zavádějící název, který zní přírodně. ALE: minerální olej = ropný olej.

Mezi ropné oleje patří:
parafínové oleje
naftenové oleje
aromatické oleje (POZOR: není totéž jako přírodní esenciální neboli éterické oleje získané z rostlin)

3. Vazelína a parafín

Vazelínu najdeme pod názvem petrolatum. Např. v heřmánkové mastičce. Parafín najdeme pod názvem parafinum. K tomu bych se chtěla rozepsat později.

Ze známých značek dětské kosmetiky nejvíce parabenů a minerálních olejů obsahuje kosmetika od Johnson's Baby. Konkrétně šampón na vlásky tělo má ve složení jako první vodu, druhá složka jsou parabeny. Dětský olej od Johnson's Baby obsahuje minerální oleje a parfém.

Možná narazím na další informace o škodlivých látkách z ropy. Mám také v plánu zpracovat cizí názvy ze složení dětské kosmetiky a přidat tyto informace na emimino.cz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1626
20.10.11 23:03

to bych si ale musela doma lisovat vlastní nezávadný olej, míchat vlastní masti a „vařit“ šampony :nevim:
V čem dneska není aspoň trošičku něčeho škodlivého?
Kolikrát ani nevíme, co je v potravinách, ve vodě a ani nemluvím o vzduchu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29645
20.10.11 23:14

Varit si to doma nemusis ;) Oleje se daji koupit na netu, ja beru od tri ceskych firem. Stejne tak prirodni kosmetiku.
Tyhle veci jsou docela znamy, pred par lety vysly seznamy nebezpecnych latek v kosmetice vubec, ale nikdo moc nepitval kosmetiku detskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9345
20.10.11 23:21

Všechno vím, všechno znám :wink: Chemickou kosmetiku nepoužívám několik let už ani já, natož moje dítě :wink:

eVerčo, stačí kupovat přírodní kosmetiku, z těch nejdostupnějších např. Alverde, Weleda, Lavera z DM. Na mimi stačí pát věcí, třeba nějaý olej (já používám mandlový, kokosový), něco na opruzeniny (Weleda krém na zadeček) a něco na promazání (bambucké máslo např. Saloos). Případně pak dětsý šampon (Weleda), ale ten používám velmi málo.
A právěže proto, že nevím co je ve vzduchu, co přesně v jídle, tak tu kosmetiku, kterou mohu ovlivnit, vybírám přírodní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
20.10.11 23:28

o prvních dvou skupinách slyším prvně, díky za info :palec: a co se mastí,krémů táký - ano, dá se vybrat i bez těhle přísad
třeba pro miminko obyč slunečnicový olej na pokožku :palec: nebo masti založené na lanolinu (ovčím tuku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
20.10.11 23:36

Prima přehled, MeloryNox. Vždy studuji složení dětské kosmetiky, ale i té, kterou používám v těhotenství a při kojení. Zajímaly by mě některé cizí názvy a jejich případná škodlivost, pokud budeš vědět:
Sodium laureth sulfate
Coco-betaine
Methylpropanediol
Pentylene glycol
Glyceryl isostearate, glyceryl stearate
Myristyl Myristate
Methylisothiazolinone
Tocopheryl acetate
Tocopherol
Butylphenyl methylpropional
:nevim: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9345
20.10.11 23:40

Vvero, ty látky si vygůgli a uvidíš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29645
20.10.11 23:46

Vazelina se pritom dost casto doporucuje na ekzemy, coz jsem nikdy moc nepochopila. Ja ji koupila jednou, pred 15ti lety, promasti sice krasne, ale vysusuje to jak das. Je to proste fakt, ropny latky ucpavaji kuzi a vysusujou. Vlastni zkusenost: vazelinou jsem si musela promazavat ruce kazdou chvili, vzdycky po umyti rukou a bylo to cim dal horsi. Co pouzivam rostlinny oleje, staci mi maznout se rano a vecer. Proc se to probuh porad jeste doporucuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
20.10.11 23:51
AnastazieB píše:
Vvero, ty látky si vygůgli a uvidíš :wink:
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
21.10.11 00:34

Zajímavá diskuse. Na druhou stranu - nemám již odvahu kupovat sprcháče a šampony bez konzervantů poté, co mi kdysi jeden „přírodní“ šampon doslova uhnil v koupelně :oops: a já to zjistila až když jsem si to vylila na hlavu :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
21.10.11 06:11

ono když se to vezme, ropa je přece taky produkt přírody :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4835
21.10.11 06:48

Zajímavé téma…Teď jsem na jedné diskuzi řešila složení papírových plen.Mám doma jen jeden balík pampersek,protože látkuju a ty mám jen pro případné výlety atd…ale na nich jsem našla pouze složení balzámu. Ale nikde jsem se nedočetla o složení plenek jako takových - absorbčního gelu…Tak kdybyste náhodou někdo věděli,dost by mě to zajímalo…
Jinak johnson´s koupel mám zrovna před sebou a píšou,že je bez parabenů…a ani jsem ve složení žádné nenašla…
Tak jsem teď mrkla na přes rok starou koupel (mám už jen ten obal a v něm dětské mýdlo) a tam skutečně parabeny jsou. Takže opravdu změnili složení :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4835
21.10.11 06:50
asha píše:
Vazelina se pritom dost casto doporucuje na ekzemy, coz jsem nikdy moc nepochopila. Ja ji koupila jednou, pred 15ti lety, promasti sice krasne, ale vysusuje to jak das. Je to proste fakt, ropny latky ucpavaji kuzi a vysusujou. Vlastni zkusenost: vazelinou jsem si musela promazavat ruce kazdou chvili, vzdycky po umyti rukou a bylo to cim dal horsi. Co pouzivam rostlinny oleje, staci mi maznout se rano a vecer. Proc se to probuh porad jeste doporucuje?

Asho,vidíš to…Já si jednu dobu mazala paty vazelínou večer a ráno se budila se struhadlama a nechápala jakto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17163
21.10.11 08:20

Parabeny - to je svinstvo… velmi často způsobují exémy. Já se s atopickým exémem plácala dlouho v beznaději,a ž jsem změnila kožařku a hle, udělala testy a najednou alergie na parabeny - ety, metyl,probyl, buty, propinal… a kýhovýra jaký ještě :zed:
Od té doby se tomu vyhýbám - jde jen o pročtení si složení krémů a kosmetiky ;-) a exém se ztratil během pár týdnů :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29645
21.10.11 10:06
Janulin píše:
ono když se to vezme, ropa je přece taky produkt přírody :mrgreen:

No kdyz se to tak vezme, je uplne vsechno produkt prirody, protoze nic nez priroda jaksi neni, ze :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama