Paradentoza u 1,5letého dítěte?

2309
6.7.15 14:25

paradentoza u 1,5letého dítěte?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, mám 1,5letého Ondráška u už od čtvrtku mu sem, tam teče z pusy krev, ze začátku jsem si myslela že to má od toho jak se trošku bouchl zoubkami o sprcháč, a nebo že mu praskl aft, proto že min. týden mu zjistila dr. že má angínu, tak jsem si říkala že to bude ok. ale včera žádná krev a v noci zase řev, tak jsem ho pochovala a dala na můj polštář, ráno jak jsme vztávala tak měl celou pusinu už od zaschlé krve a na tom místě kde jsem ho položila krev.

Má celé ty dásnička nateklé a červené, zoubky čistíme. Podotýkám neteče mu ta krev u zoubků které mu ted lezou ale třeba u jedniček a dvojek které už má od 7 měsíců. Tak nevím čím to muže být. Nesetkala jste se s tím některý? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69307
6.7.15 14:31

Nemyslím, spíš je to zánět dásní, existují na to v lékárně vodičky a nebo navštívit zítra zubaře. Naše malá to měla v roce, nevíme z čeho, nikdo sis tím nevěděl rady, vzali jsme na to něco z lékárny, stále jsem jí to vatou ťupkala, za pár dnů měla pokoj a už se to nevrátilo. Paradentóza to určitě není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.7.15 14:32

Aftová stomatitida? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
6.7.15 14:34

@niccc 2 Nám se to stalo taky a bylo to od prořezávání dalších zubů - stoliček. ty taky neprořezaly ze dne na den, ale chvíli to dalo a párkrát jsme měli krev na polštáři…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
6.7.15 14:39

Holky zítra určitě pujdem k zubařce, ale už jsem měla strach jestli to nemuže být ta paradentoza, segra jí kdysi měla a měla jsem docela strach.

@Eloushek ale to si myslím že by neměl u každeho zubu i mimo zuby uplně brutálně nateklé a červené dasně.
Má to tak nateklé že mu nejde pořádně ani ty zubu vidět. jen takové malé bílé flíčky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9142
6.7.15 14:43

@niccc 2 Zkus vygooglit tu aftozní stomatitidu, na začátku se to často plete s angínou. Paradentoza to ppdle mě určitě nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
6.7.15 14:44

@niccc 2 Třeba mu jich chudáčkovi roste najednou několik, proto taky může v noci plakat. Dásně obvykle natečou, když se zub rozhodne, že zase o kousek povyleze, to bude v poho :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
6.7.15 14:46

@niccc 2
spis ten akutni zanet dasni. urcite s tim zajdete, soudim, ze to muze byt i na ATB. jinak malemu na problemy s dasnema doporucili, abychom mu masirovali dasne prstem namocenym v ustni vode s clorhexidinem (Corsodyl), ale uz ma 3 roky, tak nevim, od kdy se to muze, rozhodne se o tom porad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.7.15 14:49

Mi to připadá jako herpetická stomatitida. Strašně to bolí. Jí něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
6.7.15 14:51

@niccc 2 jí a pije? říká, že ho to bolí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
6.7.15 15:32

Paradentózou trpí jen lidé, kteří si nečistí nebo špatně čistí zuby.Jde o to, že se zubní kámen usazuje u krčků zubů a pod dásní a tím postupně uvolňuje zuby z lůžka a způsobuje jejich vypadávání. Dobrou prevencí se tomu dá předejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
7.7.15 22:32

Holky tak píšu, dnes jsme byli u dr.(sice naše zubařka měla zase dovču ale byli jsme u super zubařky kterou bych hned měnila kdyby přibírala),ale k tématu, malý má fakt zánět dásní, máme vyplachovat heřmánkem a ustní vodou od tantum verde a ještě dávat před tím než jde jíst ten chladivý gel na dásna jak se dávají když rostou zoubky.

Malý už dnes trošku něco pojedl, ale fakt jen měkklé věci, ale mu to stejně moc nevadí je závislý na sunaru, tak pije pořád mléko.

jo a zubařka říkala že to má fakt hodně že jestli by se to do pátku nezpravilo tak zajít k ní nebo k dětské proto že prý to je vše spojené i s tou angínou a aftami a je to prý virového původu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
8.7.15 00:11

@niccc 2 téda… to jsem netušila, že i tak malé dítě může mít zánět dásní :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
8.7.15 05:33

Paradentoza to urcite neni, jak uz vis. Kloktejte, hodne hydratujte, a myslim, ze to bude dobre :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
8.7.15 15:48

@3HE právě že zubařka říkala že to mívají většinou děti od 1-2 let.taky jsem o tom slyšela poprvé :D

@umea taky mi přijde že to pomalu ustupuje, sice dnes mu zase valila krev ale přijde mi že už to nemá až tak nateklé a začínají mu konečně zase vidět zoubky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama