Paradentoza v pokročilém stadiu

2842
12.6.15 22:21

paradentoza v pokrocilem stadiu

Ahoj vsem, uz je to mnoho let (cca 17 let) co jsem naposledy byla u zubare, vzhledem ke sve obrovske fobii ze zubaru jsem se nedokazala dokopat k tomuto kroku. Nikdy me zuby nebolely v minulosti, tudiz jsem navstevu stale odkladala, nebyl zadny akutni duvod. Co me donutilo? Viklani zubu, to uz byl silny argument okamzite vyhledat pomoc. Me zuby jsou po tolika letech zanedbani prohlidek temer zdrave (jen dva vetsi kazy), nic neboli, nemam zadne viditelne problemy, zhorsenou citlivost zubu, vubec nic, vlastne jsem mela obrovske stesti dalo by se rict…Ale, bohuzel, mam velmi pokrocilou paradentozu s viklanim vsech zubu. A jsem v dosti tezke situaci, nevim, zda ma cenu se vubec pokouset o zachranu zubu a cpat do toho nemale financni prostredky za korunky, mustky, implantaty, predelani amalganu na bile plomby, osetreni kanalku…Kdyz stejne casem o zuby prijdu…Neni lepsi to nechat rovnou vytrhat vsechno a nechat si vsadit do horni i dolni celisti implantaty? Nejsou to vyhozene penize opravovat viklajici zuby? (zadni zuby se kyvou uz celkem dost, predni ne tolik, ale i u nich je pohyb celkem znat). Mate s tim nekteri nejakou zkusenost? Co byste delali v me situaci? Predem dekuji za jakekoliv nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20901
12.6.15 22:25

No já nevím, o jakém štěstí mluvíš, když ti díky své „péči“ hrozí ztráta všech zubů. Ale dobře, žes dotaz sem dala, aspoň ostatní uvidí, kam lze zanedbání péče dovést. K dotazu - v tvé situaci bych postup konzultovala se zubařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
12.6.15 22:26

Zkušenist naštěstí nemám, ale podle popisu a laického názoru, bych se asi klonila k radikálnímu řešení. Ale komplet implantáty taky nebudou laciné. Co radí doktor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
12.6.15 22:28
@hanka.br. píše:
No já nevím, o jakém štěstí mluvíš, když ti díky své „péči“ hrozí ztráta všech zubů. Ale dobře, žes dotaz sem dala, aspoň ostatní uvidí, kam lze zanedbání péče dovést. K dotazu - v tvé situaci bych postup konzultovala se zubařem.

Stěstí asi spočívá v tom, že zakladatelce ty zuby vypadají v podstatě zdravé. Jinak ten přístup se taky naprosto vymyká mému chápání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8727
12.6.15 22:28
@hanka.br. píše:

Souhlasím :pankac: Jako já chápu, že někdo může mít fobii ze zubaře, ale nepochopím, že to neřeší včas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8727
12.6.15 22:29
@ivašot. píše:
Zkušenist naštěstí nemám, ale podle popisu a laického názoru, bych se asi klonila k radikálnímu řešení. Ale komplet implantáty taky nebudou laciné. Co radí doktor?

No myslím, že u zubaře ještě zakladatelka nebyla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
12.6.15 22:31
@Paoloska píše:
No myslím, že u zubaře ještě zakladatelka nebyla :think:

Tak pak ať ještě chvíli počká a problém se vyřeší sám. Fakt nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
12.6.15 22:32

No celkem stesti to je, dentista se sam divil, ze nemam temer zadne kazy ani problemy se zuby po tak dlouhe dobe. S tim se pry jeste nesetkal. Na prvni pohled neni nic videt, zuby mam i krasne bile, dost lidi mi rika, jak mam nadherne zuby, vady jsou „pouze“ skryte.
No co radi zubari, ze jsem silena s trhanim zubu, nedoporucuji to, jenze to jsou soukrome zubari, vidina penez…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9477
12.6.15 22:33

@lauraka Nedávno jsem ležela v nemocnici s paní, stejný problém. Zubař jí žádné zuby nezachranoval, ale pěkně je všechny vytrhal. Takže nejspíš i tvoje dilema bude vyřešené. Akorát jak nebyla dlouho u zubaře nemohla sehnat žádného a dostala ho přes pojištovnu. Takže doufám, že ty už nějakého máš. Tahle paní si s ním vcelku užila svoje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20901
12.6.15 22:34

@lauraka Tak zajdi ke kováři, když ti je líto peněz - nebo nevím, co chceš slyšet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
12.6.15 22:39

Tak asi jako první krok bych navšívila paradentologa. Zjistí stupeň viklavosti. A od toho se zřejmě bude odvíjet vše ostatní.
Jedná se o to, že díky zánětu a jistě i dispozicím, došlo k rozrušení vláken závěsného aparátu zubu (kolagenní vlákna držící zuby v čelisti).
Zřejmě se jedná o pokročilejší stupeň viklavosti, když tě to přinutilo s tím něco dělat.
Tipla bych si, že máš díky těm bakteriím a absenci kontrol u lékaře i nepříjemný dech.
Další aspekt je, že bakterie z těch „kapes“ (chobotů) mohou přejít do krevního oběhu a způsobit onemocnění srdce.
Zřejmě to bude chtít v případě pokročilého stupně odstranění viklavých zubů, léčba antibiotiky a řešení protetikou.
Co se týká implantátů - záleží na tom, jak vysokou a hutnou máš kost, velmi záleží na hygieně a v neposlední řadě i na financích.
Přechodně bys stejně musela mít snímací náhrady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
12.6.15 22:40

Hanko, sorry, ale ty jsi me vubec nepochopila. Tady nejde o penize, ale o vyhozene penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
12.6.15 22:41

Ještě existuje plastika dásní, stojí to v rozmezí 5000 - 10000,– takže bych se zeptala zubaře ne tohle řešení, jestli to má nebo nemá smysl. Já to sama chtěla absolvovat, ale zubař řekl, že na takové resení mám ješte par let čas. Je fakt že po obroušení zubního kamene mám zase krásné zuby a rozhodně je hromada času na plastiku, u tebe nevím jestli by plastika pomohla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
12.6.15 22:42
@lauraka píše:
No celkem stesti to je, dentista se sam divil, ze nemam temer zadne kazy ani problemy se zuby po tak dlouhe dobe. S tim se pry jeste nesetkal. Na prvni pohled neni nic videt, zuby mam i krasne bile, dost lidi mi rika, jak mam nadherne zuby, vady jsou „pouze“ skryte.
No co radi zubari, ze jsem silena s trhanim zubu, nedoporucuji to, jenze to jsou soukrome zubari, vidina penez…

nevím, čemu se tak divil, není nic vyjmečného, že u těžké paradentózy pacienti nemají problémy s kazivostí zubů…dlouho nic a o to je to pak větší šok…
Dneska je většina zubařů soukromých, nesoukromí jsou ti nemocniční…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20901
12.6.15 22:44
@lauraka píše:
Hanko, sorry, ale ty jsi me vubec nepochopila. Tady nejde o penize, ale o vyhozene penize.

Ty máš zjištěno, jestli je finančně výhodnější si nechat udělat nové všechny zuby? Předpokládám, že na pojišťovnu to s nulovou prevencí neuhraješ - bude to raketa. Zachránit zuby tě skutečně nevyjde levněji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama