Paragraf, jak to probíhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michaela2495
Kecalka 231 příspěvků 05.05.19 21:38
Paragraf, jak to probíhá?

Dobrý večer. Ráno jdu se synem k doktorce a pravděpodobně na něj dostanu paragraf na ošetřování. Bude to ale poprvé, tak mě zajímá jak s tím naložit? Musím ho odvézt zaměstnavateli, nebo na třeba na socialku? A jak ho pak ukončim? Děkuji

Reakce:
stinga
Kelišová 6402 příspěvků 2 inzeráty 05.05.19 21:41

@Michaela2495 zaneseš zaměstnavateli, paragraf se ukončí tím, že nastoupíš do práce

Michaela2495
Kecalka 231 příspěvků 05.05.19 21:42
@stinga píše:
@Michaela2495 zaneseš zaměstnavateli, paragraf se ukončí tím, že nastoupíš do práce

Díky :)

Mgree
Kecalka 458 příspěvků 05.05.19 21:43

Neboj doktorka ti všechno vysvětlí. Zkušenost s tím ještě nemám, ale do budoucna mít budu. Měla by si to dle mého předat zaměstnavateli a délka ošetřování bývá asi 9 dnů. ( nevím to jistě). Tak jediné co můžu poradit je, pobavit se o tom s doktorkou.

leryl
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 05.05.19 21:48

Paragraf je placený 9 dní, poté je dotyčný doma zdarma, ale je omluvený v práci. U nás v práci stačí přinést začátek i ukončení najednou, pokud jsem doma kolem týdne. Domluvte se s vedoucím po telefonu.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.05.19 22:05

Já do práce jen volám, nesu paragraf až s ukončením. A teda pokud jsem doma víc dní než dva, tak chodím k dr. podepsat ukonceni. Když jsem byla jednou dva dny, tak jsem si ten papír o ukončení odnesla hned.

kvaček
Extra třída :D 13986 příspěvků 05.05.19 22:07

@leryl a můžu se zeptat, jak vám to lékařka vystavuje..
právě já mám zkušenost u dvou lékařek, jak naíš, tak zástup, že prostě jsem přišla, napsala paragraf, ale uderem 9 dne ho prostě zrušila.. prostě mi řekly, že je to jenom na 9 dní a musela jsem si ho vystavit na druhé dítě..přišlo mě to nelogické, ale setkala jsem se s tím dvakrát.. O peníze mě nešlo, chtěla, jsem to na dýl, ale řekly, mě že je to jenom na 9 dní a vypsaly mě to..

Aspera
Generální žvanilka 21960 příspěvků 05.05.19 22:12

@kvaček je určitě na dýl, jen prvních 9 dní je placených. Spíš ony porušily podmínky paragrafu, jestli to druhé dítě taky nebylo nemocné.
Já to tak tedy dělám, když v průběhu nemoci jednoho dítka omarodí druhé, tak nechám proběhnout 9 dní a pak přepisuju na druhé. Pokud je druhé v pořádku a první by potřebovala delší léčbu máme smůlu a jsme doma zadarmo.

mau-mau
Závislačka 3774 příspěvků 05.05.19 22:33
@stinga píše:
@Michaela2495 zaneseš zaměstnavateli, paragraf se ukončí tím, že nastoupíš do práce

No, ovšem je na to taky papír.

Vzhledem k tomu, že je to zpravidla na krátkou nemoc a konec měsíce je daleko, pravděpodobně bude zaměstnavateli stačit, když doneseš začátek i ukončení najednou. Jen o tom v práci informuj. :palec: Placených je 9 dní, pokud nejsi vdaná a nežiješ s druhem, pak je to 16 dní.

Michaela2495
Kecalka 231 příspěvků 05.05.19 22:53

Moc všem děkuji :)

Flyingfrog
Extra třída :D 12266 příspěvků 06.05.19 07:31

@kvaček Běžně mívám ošetřovačku na 10-11 dní. Holt 9 placených, zbytek doma zadarmo.
Doktorka by se měla dovzdělat.

kvaček
Extra třída :D 13986 příspěvků 06.05.19 21:04

@Aspera no právě, je logické, dkyž i durhé začíná např. kašlat, že se to napíše na druhé, když jsou obě to bych pochopila, ale tak když mám nemocného mladšího, tak nemůžu to psát na staršího co chodí do školy- jen tak..
Docela mě to udivilo..

Váš příspěvek
Reklama