Paragraf na dítě, na které ještě pobírám rodičovský příspěvek

4057
9.4.21 09:00

paragraf na dítě, na které ještě pobírám rodičovský příspěvek

Zdravím,
prosím chci se zeptat, zda můžu mít paragraf na nemocnou dceru, na kterou zatím pobírám rodičovský příspěvek. Dcera má 3 roky - rodičák mám do 3,5. Od 3 let jsem nastoupila do práce.
Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
84
9.4.21 09:15

No co si pamatuji, tak to nešlo. Jednou jsem tohle řešil taky a doktorka mi musela napsat paragraf na druhé dítě, na které rodičák nebyl.
Ale to už je dýl, jak je to teď nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
9.4.21 09:19

Pokud chodíš do práce, tak ano, lze. Ale bere se to pouze jako omluvenka do práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
9.4.21 09:24

Ano, můžeš mít OCR i RP zároveň pokud pracuješ. Otec dítěte ne, ty ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47368
9.4.21 09:25
@IvanaOl píše:
Zdravím,
prosím chci se zeptat, zda můžu mít paragraf na nemocnou dceru, na kterou zatím pobírám rodičovský příspěvek. Dcera má 3 roky - rodičák mám do 3,5. Od 3 let jsem nastoupila do práce.
Děkuji za odpovědi

Na ocr muze nastoupit prave jen ten z rodicu, ktery cerpa rodicovsky prispevek. Budes mit zaplacenou ocr a k tomu cerpat prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47368
9.4.21 09:26

@Seraph angel @martina.se pisete ptakoviny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
9.4.21 09:27

@matkabagristy není to tak? Bocr lze mít, pokud chodí normálně do práce.. Co je na tom špatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
9.4.21 09:48
@martina.se píše:
@matkabagristy není to tak? Bocr lze mít, pokud chodí normálně do práce.. Co je na tom špatně?

Ale není to jen omluvenka, bude to mít normálně placené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4057
9.4.21 09:53

Děkuju moc za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
9.4.21 11:00

@martina.se To není pravda, žádná „jen“ omluvenka. Bude to mít normálně zaplacené.

https://aperio.cz/…-nemocenske/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14810
9.4.21 12:09
@martina.se píše:

Ale ona píše, že do práce chodí.
Takže klidně si vem OCR. Naopak manžel by OCR zaplacené neměl, protože ty pobíráš rodičovský příspěvek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.21 10:35

Holky, uz po nekolikate ctu ze OČR lze čerpat při rodičáku. Lze to až od nějaké doby, nebo je to takto už delší dobu. Je to 3 roky zpět když synovi byli 2 roky a 9 měsíců a já chodila do práce, syn do školky a když onemocněl OČR mi doktorka vystavit nechtěla že prý nemàm nárok když jsem na rodičáku… :think:
Tudíž jsem si v tu dobu žádala v práci o neplacené volno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47368
10.4.21 10:40
@Daniela.Novohradska píše:
Holky, uz po nekolikate ctu ze OČR lze čerpat při rodičáku. Lze to až od nějaké doby, nebo je to takto už delší dobu. Je to 3 roky zpět když synovi byli 2 roky a 9 měsíců a já chodila do práce, syn do školky a když onemocněl OČR mi doktorka vystavit nechtěla že prý nemàm nárok když jsem na rodičáku… :think:
Tudíž jsem si v tu dobu žádala v práci o neplacené volno…

Lze to tak cerpat uz opravdu hodne dlouho, bagrista, u ktereho jsem to tak mela, pujde letos poprve volit.
Mozna jsi nepodala doktorce relevantni informace, protoze rodicak neni nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11536
10.4.21 11:48

@Daniela.Novohradska doktorka ho vystavit musi, kdyz chodis do prace. O tom jestli mas narok ona nerozhoduje. A ano, narok jsi mela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47368
10.4.21 11:52

@mag si myslim, ze to je dusledek smesovani pojmu rodicovska dovolena a rodicovsky prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat