Paragraf na dítě v době uzavřených škol 2020

38
2.6.20 13:56

Paragraf na dítě v době uzavřených škol 2020

Dobrý den maminky. Potřebovala bych poradit, jsem s mým synem na paragrafu, navštěvuje 6.tridu, takže druhý stupeň a pro ty škola otevrena nebyla. Jenže od příštího týdne mají jít na 3 dny do školy od 8:00-12:00hod formou konzultačních hodin. A chci se zeptat jestli musím na tu dobu přerušit hlidacenku anebo mohu v ní pokračovat. Pak už zase bude škola uzavrena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4616
2.6.20 14:25

@Lenca13 dny, kdy bude ve škole, nebudeš zaskrtavat ve vykazu, že jsi o něj pečovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10005
2.6.20 14:49

Nemusíš nic ukončovat, půjdeš prostě do práce a ty dny si nezakřížkuješ, pak budeš zase pokračovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60989
2.6.20 14:54

A není už dost velkej na to, aby jsi ho nechala doma a šla makat? Ale ono se to moc nevyplatí, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
2.6.20 14:56

@Lama Lama To opravdu nevyplatí, když zamestnavatel pro nás nemá práci!!! A pokud vím, tak na tohle jsem se neptala!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10594
2.6.20 15:03

Já teda myslím, že si ty dny normálně zakroužkuješ. Na tom papíru je možnost, že provozní doba školy neumožňuje výkon zaměstnání - což pobyt do 12h není, a tudíž bych to brala, že je jasné, že nemůžeš do roboty… ale ještě bych to někde ověřila na sociálce (eMimino není úplně spolehlivý zdroj :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60989
2.6.20 15:09
@Slečna Ferka píše:
Já teda myslím, že si ty dny normálně zakroužkuješ. Na tom papíru je možnost, že provozní doba školy neumožňuje výkon zaměstnání - což pobyt do 12h není, a tudíž bych to brala, že je jasné, že nemůžeš do roboty… ale ještě bych to někde ověřila na sociálce (eMimino není úplně spolehlivý zdroj :mrgreen: ).

NO a není to pak tak, že pobíráš OČR z provozních důvodů a dítě do školy nechodí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10005
2.6.20 15:09

@Slečna Ferka Ani sociálka, já v pátek volala, naše účetní taky, a každá jsme se dovolaly někomu jinému a dozvěděly se také něco jiného. Ještě že se z toho dal vydedukovat zlatý střed :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
2.6.20 15:16

@Slečna Ferka Konečně normální odpověď a žádný navážení do mě :wink: Určitě si to ověřím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
2.6.20 15:17

Pokud bude ve škole, ty dny nekrizkovat a jit do prace. pokud ve škole nebude, dny vykrizkovat. nejde mit dítě ve skole a zároveň pobírat očr, byť je omezena provozní doba.. pokud je omezena natolik, že to nejde skloubit s prací, dítě zůstává doma a rodič na očr. nic mezitím není, nejde dítě dát do školy na pár hodin, ale mít to zaplacené ČSSZ. přijde mi to logické. stručně řečeno, buď jsem na očr a dítě ve škole nebo v práci a dítě ve škole není vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
2.6.20 15:18

Ale ve dnech, kdy je dite ve skole, tak rodic do prace musi, ne? OCR je zaroven i omluva v praci, ale kdyz je dite ve skole… Aspon tak jsem to pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8740
2.6.20 15:18
@Lenca13 píše:
Dobrý den maminky. Potřebovala bych poradit, jsem s mým synem na paragrafu, navštěvuje 6.tridu, takže druhý stupeň a pro ty škola otevrena nebyla. Jenže od příštího týdne mají jít na 3 dny do školy od 8:00-12:00hod formou konzultačních hodin. A chci se zeptat jestli musím na tu dobu přerušit hlidacenku anebo mohu v ní pokračovat. Pak už zase bude škola uzavrena.

Ošetřovné přerušit nemůžeš. Do formuláře se vyplní dny, kdy jsi pracovala.

Dítě do školy dát nemusíš. Krátká provozní doba školy je důvod, proč nejít do práce a pokračovat na neschopence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40455
2.6.20 15:19

To je zase zalezitost, ktera neni uplne vyresena. Dle platne legislativy kdyz je dite ve skole, neni narok na ocr.
Pro 1. stupen je to jasne, jede kazdy den, bud je dite ve skole a rodice nepobiraji ocr, nebo neni ve skole a rodic je na ocr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40455
2.6.20 15:20
@Yorkmut píše:
Ale ve dnech, kdy je dite ve skole, tak rodic do prace musi, ne? OCR je zaroven i omluva v praci, ale kdyz je dite ve skole… Aspon tak jsem to pochopila.

melo by to tak byt, nebo se domluvit na neplacenem volnu v tyto dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
2.6.20 15:22
@Lenca13 píše:
@Lama Lama To opravdu nevyplatí, když zamestnavatel pro nás nemá práci!!! A pokud vím, tak na tohle jsem se neptala!!!

u nás taky pro nás nemají práci, ale dny, kdy je dítě ve škole nám zaměstnavatel platí 60% jako všem ostatním, kteří nemají děti, tudíž nemají žádné očr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama