Paragraf na manželku na rizikovém těhotenství - info

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vendys2277
Povídálka 15 příspěvků 03.05.18 06:32
Paragraf na manželku na rizikovém těhotenství - info

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda nevíte, jak to chodí s paragrafem na maželku na neschopence.
Jsem na neschopence skrz rizikové těhotenství a ke všemu nemocná, manžel si chce na mě vzít paragraf, aby se o mě mohl starat.
Proto sháním informace z osobních zkušeností, jak to s ním chodí. Kolik dní má nárok na paragraf, jak je to placené(když je státní zaměstnanec u vězeňské služby) a zda se do toho počítají víkendy, když dělá pouze od po-pá, zda na něj můžou přijít na kontrolu a kdo ten paragraf vystaví.
Předem děkuji za Vaše odpovědi.
Vendula :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 07:03

Tak pokud je tvůj stav tak vážný, možná bys měla zvážit hospitalizaci. Jinak placený paragraf je 9 dní.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 03.05.18 07:15
@Adelka951 píše:
Tak pokud je tvůj stav tak vážný, možná bys měla zvážit hospitalizaci. Jinak placený paragraf je 9 dní.
..a mohu se zeptat - kdybych byla na rizikovém těhotenství a doma bylo malé dítě? Tedy by chlap musel doma zůstat opravdu dlouho - jak to potom je? Nevíš?? :think:

catchthem
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 03.05.18 07:17
@Petrušačka píše: ..a mohu se zeptat - kdybych byla na rizikovém těhotenství a doma bylo malé dítě? Tedy by chlap musel doma zůstat opravdu dlouho - jak to potom je? Nevíš?? :think:

Co já vím, tak se to dělá tak, že po skončení paragrafu musíš jít, tedy muž, aspoň na jeden den do práce a pak zase paragraf.. A dokola.

Lekninka91
Extra třída :D 10047 příspěvků 03.05.18 07:19

Paragraf může mít jak dlouho chce, ale placených je 9 dní. Druhá možnost pak je jak píše @catchthem, musel by jít na den do práce a pak by měl zas 9 dní placených

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 03.05.18 07:19
@catchthem píše:
Co já vím, tak se to dělá tak, že po skončení paragrafu musíš jít, tedy muž, aspoň na jeden den do práce a pak zase paragraf.. A dokola.

Ty jo, cože? :-O…a když je žena v nemocnici - na rizikovém těhotenství? 8o To je nějaké divné, že by se to muselo dělat pořád dokola takto… Tam to bude asi nějak jinak… :think:

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 03.05.18 07:26

Na paragrafu může být i dýl jak devět dnů - ovšem zaplaceno dostane jen těch devět. Myslím, že nic moc se nedá vymyslet, je to tak.

lachtanice86
Kelišová 5274 příspěvků 03.05.18 07:51

Dostane zaplacených 9dnu

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 03.05.18 07:52
@catchthem píše:

no jo, ale v tom pripade musi byt na kazdem novem paragrafu nova diagnoza…

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 03.05.18 07:53
@Petrušačka píše:
Ty jo, cože? :-O…a když je žena v nemocnici - na rizikovém těhotenství? 8o To je nějaké divné, že by se to muselo dělat pořád dokola takto… Tam to bude asi nějak jinak… :think:

ne, je to stale stejne. holt se musi zapojit siroka rodina, soukroma skolka nebo dovolena atd.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61422 příspěvků 3 inzeráty 03.05.18 07:56
@Petrušačka píše:
Ty jo, cože? :-O…a když je žena v nemocnici - na rizikovém těhotenství? 8o To je nějaké divné, že by se to muselo dělat pořád dokola takto… Tam to bude asi nějak jinak… :think:

Ano, bude to jinak, bude stále na tom jednom jednom paragrafu a od 9 dne bude doma zadarmo… to jsou přesně ty případy, na které má mít člověk finanční rezervu.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 03.05.18 08:00

Můj šéf to takhle pytlíkoval 2 měsíce. Doma měl 2leté dítě a manželka těhotná, ale těhotenství vysoce rizikové. Poslední 2 měsíce musela ležet v nemocnici. Takže její manžel byl 9 dnů doma na paragrafu, pak šel na den do práce a dítě hlídala jedna z babiček, a pak zase doma. Docela mazec jako. Ale nic nenaděláš.

ivašot.
Kelišová 5933 příspěvků 03.05.18 08:08
@nozu píše:
no jo, ale v tom pripade musi byt na kazdem novem paragrafu nova diagnoza…

Přesně. Nemůže být paragraf s pauzou 1 dne vystaven na stejnou diagnózu. Respektive může, ale nebude proplacený.

Cuddy
Extra třída :D 14930 příspěvků 03.05.18 08:15
@Petrušačka píše:

Jo, kvuli tomu ma mit ta rodina nejake financni rezervy, protoze dlouhodobe nemocna zena (idealne jeste nevydelavajici) s malym ditetem, to je nejvetsi financni past pro rodinu.

Cuddy
Extra třída :D 14930 příspěvků 03.05.18 08:19
@j.a.n.i1 píše:
Ano, bude to jinak, bude stále na tom jednom jednom paragrafu a od 9 dne bude doma zadarmo… to jsou přesně ty případy, na které má mít člověk finanční rezervu.

Tak nejak, dlouho mne trvalo pobrat, proc idelane mit rezervu 6 mesicnich platu. Ale staci mit male dite, o ktere se musi nekdo postarat a pokud je zena dele mimo a musi se starat muz, tak je rezerva spotrebovana hned. A to se rika, co bude clovek delat, kdyz mu odejde pracka. Ha ha.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Prokleté manželství Lály s choromyslnou fanynkou: Vydírání sebevraždou ho zlomilo!

Nezapomenutelný herec Ladislav Pešek se stal již v mládí hvězdou stříbrného... číst dále >

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama