Paralelní vztah - budoucnost

Anonymní
26.2.21 12:20

Paralelní vztah - budoucnost

Prosím anonymně. Osvětlim proč. Bavily jsme se teď na toto téma s kamarádkou (raději anonym, řeším tu věci, které nechci spojovat s nickem) a shodly jsme se, že by pro nás bylo nemožný „odpustit“ dlouhodobou nevěru. Což si asi teoreticky myslí každý, dokud se ho to netýká, vím, ale že nám jakože dávají „za pravdu“ příběhy starších, zkušenějších ženských, který shodně tvrdí, že se přes tu zradu nikdy nepřenesly a stejně šel vztah časem do kytek. Že to prostě ten vztah pohrbilo, prisly deprese, zmar, pocit, že promarnily roky a tak. Oproti tomu známe 3 mladší (společně známé), které vypadají navenek (!) v pohodě, s chlapem žijí jako předtím. Nebo teda to tak vypadá. Čím to je? Je to otázka času? Zkušeností starších? Větší tolerance nebo závislost (finanční, citová) mladších? Je taková doba? Zeptat se těch konkrétních nemůžu, jsou to známé, ne kamarádky. Do talíře jim samozřejmě nevidím… Zajímalo by mě, jak se vyvinul váš vztah, těch, co jste si tim skutečně prošly. Daly jste to, jak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1901
26.2.21 12:34

Tak já asi chapu, ze s nim zůstanou, kor v tyhle době a když třeba mají děti :nevim: hledat si praci jako samotná ženská s detmi, a nejen praci, ale třeba i bydlení, to není vůbec jednoduché. Další věc je hlídání, domácí škola… vzdyt ty děti nemají ani to zajištěné a porad se vše mění. Dnesni doba je divná, nevíš, co bude, takže i kvůli financím a nějakému základnímu zázemí je momentálně rozumnější zkusit to nějak slepit, no :nevim: :? radši asi mit vedle sebe de.ila než byt v tomhle čase na všechno úplně sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
26.2.21 12:35

Měla jsem vztah kde byla nevěra.. Okamžitý rozchod a šanci druhou bych nedala u mě přes tohle nejede vlak.. Jak člověk ztratí důvěru není to ten vztah jako předtím.. Ale znám holky co jsou jim chlapi nevěrný a jsou s nimi.. Bojí se toho aby nezůstali sami. 🤦🏽‍♀️ 🤦🏽‍♀️ 🤦🏽‍♀️ 🤦🏽‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24090
26.2.21 12:41

To je ono, do talíře jim nevidíš. Můžou mít pocit, že kdyby odešly, bude hůř, děti ve stridavce a samozivitelstvi není pro každého. Pokud jsou to ženský, co nikdy samy nic nezvládly, nejdou schopný žít samy za sebe, nebo jim to ten jejich poklad namluví, tak takové jen tak neodejdou a raději budou rohožkami, než aby se postavily na vlastní nohy.
Když to prezenu, tak přesně takhle přeci fungovala manželství celé generace.

No a některý ženský to tak mají i dnes, odejít sice oproti dřívějšku můžou, ale vlastně nechtějí. Materiální a finanční komfort je pro ně pohodlnější.

Upřímně si myslím, že dlouhodobou nevěru opravdu odpustit dokáží jen světice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11864
26.2.21 12:45

No možná je to tím, že ty starší byly v tom vztahu delší dobu a že jim to vzalo víc života? A taky myslím, že je to i tím, že ty starší ženy už měly možná děti pryč a už nebylo proč držet rodinu pohromadě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19723
26.2.21 12:55

Někdo to prostě neřeší, nepovažují nevěru za tak zásadní, aby kvůli tomu končili vztah. A často ta provalená nevěra taky pomůže vztah nakopnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7701
26.2.21 13:02

Nema moc cenu badat po duvodech setrvavani lidi v jakemkoliv vztahu, protoze kazdy z nas ma jine potreby. A pokud nam ty potreby vztah naplnuje, respektive jsme je schopni v nem naplnit, neni duvod jej opoustet. Nehlede na to, ze kazdy z nas ma jiny hodnotovy zebricek a priority se casto lisi.
Vernost je bezesporu pro vetsi cast lidi dulezita, bez ni nemohou v klidu fungovata budovat vztah. Ale stejne tak je i skupina, pro kterou je to jen bonus, ktery pro ne ve vztahu neni nejdulezitejsi.
Netreba to chapat, netreba se nad tim podivovat (pripadne pohorsovat), staci to respektovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10479
26.2.21 13:26

Já vždycky tvrdila, že nevěru nikdy neodpustím a okamžitě pálím mosty. Dneska mám dvě malé děti a vím, že kdyby manžel udělal chybu a byl mi nevěrný, ale snažil se to napravit, pokusila bych se mu odpustit. S příchodem dětí pro mě má význam rodiny trochu jiný rozměr a už to není jen o mně samotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
26.2.21 13:42
@Anonymní píše:
Prosím anonymně. Osvětlim proč. Bavily jsme se teď na toto téma s kamarádkou (raději anonym, řeším tu věci, které nechci spojovat s nickem) a shodly jsme se, že by pro nás bylo nemožný „odpustit“ dlouhodobou nevěru. Což si asi teoreticky myslí každý, dokud se ho to netýká, vím, ale že nám jakože dávají „za pravdu“ příběhy starších, zkušenějších ženských, který shodně tvrdí, že se přes tu zradu nikdy nepřenesly a stejně šel vztah časem do kytek. Že to prostě ten vztah pohrbilo, prisly deprese, zmar, pocit, že promarnily roky a tak. Oproti tomu známe 3 mladší (společně známé), které vypadají navenek (!) v pohodě, s chlapem žijí jako předtím. Nebo teda to tak vypadá. Čím to je? Je to otázka času? Zkušeností starších? Větší tolerance nebo závislost (finanční, citová) mladších? Je taková doba? Zeptat se těch konkrétních nemůžu, jsou to známé, ne kamarádky. Do talíře jim samozřejmě nevidím… Zajímalo by mě, jak se vyvinul váš vztah, těch, co jste si tim skutečně prošly. Daly jste to, jak?

Nespojoval bych asi neveru a duveru. Jsou to dve odlisne veci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
26.2.21 13:48
@Anonymní píše:
Prosím anonymně. Osvětlim proč. Bavily jsme se teď na toto téma s kamarádkou (raději anonym, řeším tu věci, které nechci spojovat s nickem) a shodly jsme se, že by pro nás bylo nemožný „odpustit“ dlouhodobou nevěru. Což si asi teoreticky myslí každý, dokud se ho to netýká, vím, ale že nám jakože dávají „za pravdu“ příběhy starších, zkušenějších ženských, který shodně tvrdí, že se přes tu zradu nikdy nepřenesly a stejně šel vztah časem do kytek. Že to prostě ten vztah pohrbilo, prisly deprese, zmar, pocit, že promarnily roky a tak. Oproti tomu známe 3 mladší (společně známé), které vypadají navenek (!) v pohodě, s chlapem žijí jako předtím. Nebo teda to tak vypadá. Čím to je? Je to otázka času? Zkušeností starších? Větší tolerance nebo závislost (finanční, citová) mladších? Je taková doba? Zeptat se těch konkrétních nemůžu, jsou to známé, ne kamarádky. Do talíře jim samozřejmě nevidím… Zajímalo by mě, jak se vyvinul váš vztah, těch, co jste si tim skutečně prošly. Daly jste to, jak?

No jo no. Asi ty starší a hlavně zkušené ženy ví o čem mluví. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat