Paralyzovaná denním režimem dítěte

12.8.20 11:20

Paralyzovana dennim rezimem ditete

Ahoj maminky, jdu si pro radu. Mam 15mesicniho syna, nastesti je zdravy, vsechno v poradku, takze by clovek rekl, ze me nic nemuze trapit. Ale…mame zavedeny dost neprustrelny denni rezim, dobre nam to funguje a myslim, ze deti rezim potrebuji, takze jsem s tim spokojena. Maly se budi +- 6:30, dopo spi 10:00-11-30 cca a pak odpo od 15:00-17:00 cca. Spat chodi po devate chvilku a spi celou noc do tech 6:30. Dokud nebude spat jen jednou denne, coz zatim nevidim realne, protoze po tech 3,5 hodinach je proste pres den unaveny, mne se oci a usne do par minut, kdyz ho dam do kocarku, tak se asi nic na tomhle nezmeni. Na neci vkus mozna chodi spat vecer pozde na tak male dite, ale kdyz spi do 17:00, tak driv unaveny neni. Nam to vyhovuje, manzel si maleho uzije po praci, chodi docela pozde, tak si aspon pohraji. Az potud vse vypada normalne, ALE, maly ma strasne lehke spani, ze by mi spal treba v tram nebo metru je nerealne, vzbudi ho spousta veci, takze spi nejlepe na prochazce v kocarku (jdeme do parku nebo lesa) anebo doma. Doma treba muzu delat veci po byte a spi normalne, ale venku auta, motorky, troubeni atd na spani nedava. A tim jsme v bludnem kruhu, protoze dopoledne pred dopo spankem se tak akorat umyju, prevleceme se, manzel jde do prace az na 9 hodin, takze jsme spolecne, snidame atd a maly jde pak v 10 spat. V poledne jak se vzbudi, tak obedva a pak mame cca 2,5 hodiny nez zas jde spat, ale to proste nestihneme nikam dojet a neco podniknout. Auto si bere manzel, tak jsme odkazani na mhd, coz mi nevadi, ale kdyz tam maly nemuze spat, tak za 2,5 hodiny ani nedojedeme nikam do hernicky nebo za kamarady a zpatky, protoze pak zase potrebuje jit maly spat. Takze odmitam napr. navrhy kamaradek jit ted ve vedru na koupaliste, jim spi stejne stare deti jen jednou denne a navic jim spi klidne venku mezi pisticima detma u vody, to u nas nehrozi, takze jsem smutna, ze jsme porad doma nebo nekde kolem, abychom byli zpet na spani. Nevim, jestli je to moje vina, vse maleho vzbudi uz od narozeni, ja to mam stejne jeste ted ve 32 letech, takze treba to ma po mne. Je tu nekdo jiny, kdo to ma nebo mel podobne, ze dokud vam dite nespalo mene, ze jste meli pocit, ze nemuzete nic moc podniknout? Mne nevadi byt doma, mame zahradu, bazen, maly tu ma piskoviste, houpacku, ale tim, jak se kryje se svym spanim s detmi, co spi jen jednou denne, tak ani za nami nikdo moc nechce prijit, protoze kdyz nas maly spi, jejich deti bdi a opacne. Resila jste to taky nektera? Vim, ze za par mesicu taky maly bude spat jen jednou a vyresi se to asi samo, ale ted si prijdu uplne paralyzovana, v dochodne vzdalenosti tu nic nemame pro deti vhodneho, jen hriste, ale ta jsou spis pro trochu vetsi deti a pak parky, ty jsou pekny, ale musim jeste poznamenat, ze maly nechodi jeste, takze to je taky slozitejsi, nevim proc, ale v trave se boji zatim lezt :nevim: Moc diky za jakoukoli zkusenost, snad jste pochopily, co me trapi :) a diky tem, kdo docetly :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1785
12.8.20 11:38

Odpověděla sis sama, přejde to. Neudělaš s tím nic, musí vyrůst. Jistá míra sociální izolace je na mateřské dovolené normální. Před osmi lety jsem na tom byla i hůř- dvě děti 13 měsíců od sebe plus dva starší. První půl rok se ti malí ani spolu nepotkali - jeden vstával, druhá šla spát. Já doma jako pes uvazany na řetězu… skončilo to, vyrostli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
12.8.20 11:42

Ahoj, měla jsem to stejně poměrně do nedávna. Syn všeobecně nemá rád změny, takže zažitý režim nebylo radno měnit. Jediné štěstí bylo, že mu nevadilo být venku v kocarku, ale co začal spát jen jednou denně, je zvyklý spát doma v postýlce a dopoledne je prostě rád doma. Spí mi třeba do tří hodin, takže než se dostaneme ven, tak je kolem čtvrté a den je v pytli. Nakonec jsem koupila golfky a má prostě smůlu a dáchne si v kocarku, když někam jedeme. Podařilo se mi to zlomit teď, a to mu jsou dva roky. Jinak jsem se musela pořád pohybovat někde po okolí a nic jsme pořádně nezažili. Muselo se to vydržet. Až teď je schopný akceptovat, že nejsme po o doma :D taky mě to štvalo, hlavně když děti kamarádek jsou všechny dost přizpůsobivé a zvládnou všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
12.8.20 11:47

Přejde to neboj ;) Toto léto musíš prostě vydržet a příští rok už to bude veselejší :) My jsme taky všechno podřizovali spánku malé. Starší syn byl opak, ten usl všude a bylo mu jedno jal velký kravál kolem něj je, ale dcera má mnohem lehčí spaní takže dokud měla 2 spánky nebylo možné s ní někam jet. Spalo se ji nejlíp doma. Až teď ve 2 letech si můžeme dovolit celodenní výlet :lol: Ale i tak musíme řešit aby se po obědě někde prospala. Nejlépe v autě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15756
12.8.20 11:48

Musíš vydržet, jiná rada není - časem se to upraví, až povyroste, neboj.
Některé děti jsou méně přizpůsobivé a na změny režimu citlivější než jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22040
12.8.20 11:50

Tak zaprvé to nebude navěky. Za druhé pokud bych někam prostě jo moc chtěla a nebavilo mě sedět doma na zadku a denodenně se podřizovat režimu dítěte, tak bych jednou za čas někam vyrazila, režim/nerežim, spaní nespaní. Ono je dost možné, že nakonec by usnul (třeba později, třeba ne na tak dlouho a kvalitně) někde na kočáře. Nebo by holt byl pro jednou trochu přetažený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7609
12.8.20 12:10

Tohle všechno přesně dělá ten „pitomej režim“, a proto moje děti nikdy žádný neměly, resp. jsem ho nechtěla zavádět.
Jedly, když měly hlad, spaly, když byly unavené.

Zkus to taky tak, udělej si program po svém, jen si nech vždy chvilku třeba na klidné uspání nebo počítat s jídlem (s sebou apod.), ale když se vzbudí, tak se vzbudí, půjde spát večer dřív. Atd.
Prostě řiď se víc sebou, svými potřebami, a ono se s tím dítě „sveze“, neboj. Už to není pidimiminko, tak to zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2197
12.8.20 12:10

Ještě budeš ráda vzpomínat na dobu, kdy spal.:-)) Aspoň máš možnost všechno stihnout doma a odpočinout si. Tak holt zvi návštěvy na to bdělé okénko po obědě. Nemusíte jít přece na koupaliště, když máte doma bazén nebo můžete jít polečně na hřiště. Případně si domluv třeba sraz s kámoškou večer, kdy je manžel doma a může hlídat. Dcera přestala dopoledne spát kolem 1,5 roku, většinou žádné dítě už po tomhle věku dopo nespí. My jsme teda stíhali před dopoledním spánkem chodit na plavání nebo cvičení, ale měla jsem auto, tak to bylo jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
12.8.20 12:20
@Lucie_Sx píše:
Tohle všechno přesně dělá ten „pitomej režim“, a proto moje děti nikdy žádný neměly, resp. jsem ho nechtěla zavádět.
Jedly, když měly hlad, spaly, když byly unavené.Zkus to taky tak, udělej si program po svém, jen si nech vždy chvilku třeba na klidné uspání nebo počítat s jídlem (s sebou apod.), ale když se vzbudí, tak se vzbudí, půjde spát večer dřív. Atd.
Prostě řiď se víc sebou, svými potřebami, a ono se s tím dítě „sveze“, neboj. Už to není pidimiminko, tak to zvládne.

Pitomej režim? 8o Promiň, ale to co píšeš je nemysl. Dítě režim potřebuje. Samozřejmě jednou za čas porušení režimu nikoho nezabije (kor v tomhle věku). Ale aby šlo dítě spát až prostě ono bude chtít? Tak to fakt není dobrá rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13393
12.8.20 12:21

Přejde to, za chvíli bude mít třeba jen ten jeden spánek a půjde to lépe. Nicméně ve vašem případě bych se vykašlala na hrocení toho odpoledního spánku. Vemte kočár, uspi ho někde v klidu a když se pak holt po 20ti minutách vzbudí, tak co? Zasteleš ho o to dřív večer :nevim: Třeba tě mile překvapí a na spaní „v provozu“ si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13393
12.8.20 12:24
@Lucie_Sx píše:
Jedly, když měly hlad, spaly, když byly unavené.Zkus to taky tak, udělej si program po svém, jen si nech vždy chvilku třeba na klidné uspání nebo počítat s jídlem (s sebou apod.), ale když se vzbudí, tak se vzbudí, půjde spát večer dřív. Atd.

To je pěkná hloupost, děti vážně určitý režim potřebují. A naopak díky režimu se ty i dítě můžete připravit na to, co bude. Mám jednu nerežimovou známou a zrovna nedávno na společné akci čekali večer 2,5 hodiny s 2letým dítětem, až se mu bude chtít spát a uráčí se vlézt do auta a jet domů :zed: To bych se na to mohla… :pankac:

edit: a „nerežimové“ děti mají obvykle docela problém s adaptací ve školce, protože najednou po nich někdo chce jíst ve stejný čas, jít ven ve stejný čas, spát ve stejný čas, což je pro ně nepochopitelné, pokud si dosud řídili den podle toho, co se jim zrovna zachce.

Příspěvek upraven 12.08.20 v 12:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
12.8.20 12:24

Měla jsem to stejně, jeden spánek po obědě až v 18 měsících. Prostě vydržet, jiná rada na to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17448
12.8.20 12:28

@LizzieBennet Co by jiné matky za takového spavce daly. Buď ráda, že má režim. Ono to nebude trvat věčně. Také jsem měla režimové děti a jsem za to ráda. Aspoň si dítě v klidu užiješ, ony ty první roky utečou jako voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14991
12.8.20 12:32

Nám to na jeden spánek přešlo, ale aktuálně jsou to 3 hodiny :mrgreen: a víš co? Super to je. V tomhle hicu chodím ven ráno do desíti a pak odpoledne nejdřív ve čtyři. Jinak já kolem toho 15 měsíce zavedla úterý a čtvrtky „celodeňáky“, režim furt držíme většinu týdne a prostě buď spí v autě, asi dvakrát usnul v kočárku.. Já mám ale zkušenost, že jak jsme venku nebo jinde než doma, tak se to porušuje snáz (nám oběma). Tak to koupaliště někdy klidně zkus, dej tomu šanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3880
12.8.20 12:34

Pozvěte kamarádky k vám domů na zahradu :-)

já taky neměla ráda 2 spaní denně, ale jak sama píšete, musí z toho vyrůst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama