Paranoia - dětský pokojíček s oknem a lodžií

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sakota
Kelišová 6035 příspěvků 25.08.19 12:55
Paranoia - dětský pokojíček s oknem a lodžií

Zdravím. Prosím o radu, nebo spíš uklidnění… plánujeme udělat z ložnice dětský pokojík. Což předpokládá, že si tam děti budou někdy hrát samy a bez dozoru, spát tam bez dozoru a tak (aktuálně 3 roky a rok a půl). Jenomže… já mám šílený strach z výšek. Hrozný. A ve všech pokojích v bytě jsou okna a dveře na lodžii (obojí vede na lodžii) a z lodžie už jen zábradlí a deset pater volného pádu. A já jsem úplně vypsychlá, že si ty děti otevřou okno nebo dveře a prostě spadnou z lodžie. Ale ono asi každý pokojík v paneláku nese riziko otevřeného okna a pádu z něj, co? A všichni jsme to přežili? My jsme taky měli v pokojíčku okno z šestého patra a balkon a od nějaké první, druhé třídy už jsem občas bývala doma sama a necítila jsem potřebu vypadávat z okna. Ani si nepamatuju, od kdy jsem ho uměl otevřít (klasická plastová okna). Prostě prosím o uklidnění, že na mě nikdo nebude volat sociálku, když občas nechám děti samotné hrát si v pokoji, kde se dá otevřít okno a vylézt na lodžii a spadnout dolu… a že to prostě přežijou. Jo? :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anna85
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 25.08.19 12:59

Ja bydlet tak vysoko, tak poridim na okna ty kliky na zámky. A jinak jen opakovat, ze to nemaji otevirat a chodit tam sami.

Janli
Extra třída :D 10115 příspěvků 25.08.19 13:01

Na okna a dveře se dají koupit lankové zámky a lodžie se dá zasíťovat. Nenechala bych takhle malé děti bez dozoru v pokoji, kde jdou otevřít dveře na balkon. Možná jsem paranoidní, ale trocha opatrnosti ještě děti nezabila. Zato pád z výšky jich zabil už dost.

Letiště
Kecalka 215 příspěvků 25.08.19 13:05

Jak píšou holky, zámky na okna a balkónové dveře. Možná bych i zvážila koupit záclony. Tím se budou kliky trochu zakryté, nebudou je mít hned na očích.

dickys
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 25.08.19 13:06

Dveře se dají snadno zabezpečit, jak je psáno výše, a je po problému. Taky bych tam děti nenechala samotné v takovém případě.

Aqualinea
Kecalka 186 příspěvků 25.08.19 13:07

Prijde mi to hodne prehnane se takhle bat, asi budes mit velkou fobii co? 8o Deti je treba hlavne vest k tomu, ze se z oken nevyklani a na balkon neleze… Mam syna 4,5 roku, mivame normalne ted pres leto nonstop otevreny balkon, vi ze tam sam nesmi, ze neni dodelane zabradli, a dodrzuje to, nechodi tam. Okna sam neotevre, ty jdou tezko, kdyz je otevrene na celeho, taky vi ze nesmi lezt nahoru… Myslim ze starsi uz by to mel chapat, mladsi je jeste malinky, kvuli tomu bych poridila balkonovky na zamek a okna otvirala jen na ventilacku a podle me se pres to dostat nemohou… Udelej pro bezpecnost co je treba, hlavne at jsi i ty v klidu, a nestojis detem nonstop za zadkem.

Russet
Neúnavná pisatelka 18253 příspěvků 25.08.19 13:09
@sakota píše:
Zdravím. Prosím o radu, nebo spíš uklidnění… plánujeme udělat z ložnice dětský pokojík. Což předpokládá, že si tam děti budou někdy hrát samy a bez dozoru, spát tam bez dozoru a tak (aktuálně 3 roky a rok a půl). Jenomže… já mám šílený strach z výšek. Hrozný. A ve všech pokojích v bytě jsou okna a dveře na lodžii (obojí vede na lodžii) a z lodžie už jen zábradlí a deset pater volného pádu. A já jsem úplně vypsychlá, že si ty děti otevřou okno nebo dveře a prostě spadnou z lodžie. Ale ono asi každý pokojík v paneláku nese riziko otevřeného okna a pádu z něj, co? A všichni jsme to přežili? My jsme taky měli v pokojíčku okno z šestého patra a balkon a od nějaké první, druhé třídy už jsem občas bývala doma sama a necítila jsem potřebu vypadávat z okna. Ani si nepamatuju, od kdy jsem ho uměl otevřít (klasická plastová okna). Prostě prosím o uklidnění, že na mě nikdo nebude volat sociálku, když občas nechám děti samotné hrát si v pokoji, kde se dá otevřít okno a vylézt na lodžii a spadnout dolu… a že to prostě přežijou. Jo? :D

Existují jisté pojistky na dveře a okna. Já měla u dětského pokoje balkon, tenkrát v 80. letech jsem to přežila bez úhony.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 25.08.19 13:11

Mame z toho duvodu na oknech kliky se zamky. Otviram max na vetracku kdyz tam nejsem.

stinga
Echt Kelišová 8999 příspěvků 25.08.19 13:22

No taky se přikláním k většině, udělat něco pro větší bezpečnost, anebo tu lodžii zasíťovat - firma" k9" anebo firma „aleza“ dělají sítě pro kočky a unese to 70 kg, rozhodně lepší zainvestovat do bezpečnosti oken a dveří, než nemoci spát 10 let strachy, než budou děti rozumné
naše malá umí plastové okno otvírat od 2 let

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16658 příspěvků 25.08.19 13:26

Dej kliky se zamkem, stoji par stovek a zvladnes je namontovat sama. Obcas je maji i v Lidlu. Nendchala bych deti spat samotne v takovemto pokoji.

sediza
Závislačka 2794 příspěvků 25.08.19 13:29

Máme kliku na okne, kde je klíčová dirka a funguje to parádně. S klikou nejde otocit, kdyz neni odemcena. Muze byt v jakekoliv poloze zamceno- treba i na ventilacku. Klika stoji cca 200kc. Ja nemam zadnou fobii, ale jenom blazen by nechal male dítě samotne v pokoji, kde stačí přistavit židli a vypadnout…deti jsou vynalezave a stačí vteřinka.

Pajka89
Závislačka 2602 příspěvků 25.08.19 13:34

Do dveri a oken detske pojistky a lodzii nechat zasklit nebo zasitovat.. A je po fobii ne?

ivašot.
Echt Kelišová 8639 příspěvků 25.08.19 13:45

Zabezpečila bych balkón, aby se dalo normalně větrat

Hojuza
Kecalka 187 příspěvků 25.08.19 13:45

Rozhodně nejsi přespříliš opatrná. Taky bych nenechala děti samotné v pokoji, kde můžou otevřít okna. Namontovala bych kliky se zámkem. My měli kliky odsroubovane úplně a položené mimo. Když jsem chtěla zavřít nebo otevřít okno, tak jsem je tam zastrcila a pak zase vyndala. Náklad nula a nemusela jsem se bát. Děti co vypadnou z okna je bohužel dost…

sakota
Kelišová 6035 příspěvků 25.08.19 13:57

Super, ta klika se zamkem zni jako dobry napad, vubec jsem netusila, ze neco takoveho existuje. Lodzie je zasklena, nevim, zda by do toho sla jeste montovat sit, ale ty zamky by asi vyresily vse.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama