Parazit - foto. Co to je?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 07.11.18 16:42
Parazit - foto. Co to je?

Googlím a nemůžu to najít. Už víc než měsíc jsem pořád pokousaná. Strašně to svědí. Myslela jsem, že jsem zase pochytala na zahradě sametky podzimní. Zahradě se ale už víc než měsíc vyhýbám a kousance pořád stejné. Vystříkala jsem celou místnost biolitem na blechy, šváby, mravence a kdoví co ještě. Houby platné. Jednu noc jsem se skvěle vyspala, druhou už jsem se zase drbala. Už jsem si řekla, že mám snad doma štěnice a z netu jsem si dnes objednala takové to lákátko s feromony, abych si jejich přítomnost potvrdila.

Lezu kolem postele s baterkou a objevím toto. Jako vývojové stádium štěnice to nevypadá. Vypadá to jako strašně moc zmenšené klíště (dvě tečky vedle sebe…jedna je tečka od propisky). Bohužel nemám lepší foťák, který by to dokázal více přiblížit. Dokážete i z tohoto poznat, co by to mohlo být? Pohybuje se to velmi, velmi pomalu. Našla jsem jich v posteli víc, první jsem rozmáčkla mezi nehty a byl plný krve. No jasně :zed:

Postel už je svlečená, budu prát na vyvářku, co udělám s matrací zatím netuším. Ale když nevím, co to je, nevím, jak to zabít. Jsem zoufalá, jsem už totálně rozdrbaná, nervní…já to musím pozabíjet.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hesnom
Kecalka 181 příspěvků 07.11.18 16:47

@Kakika mno zkušenost naštěstí nemám, ale jestli byly v posteli a jsi poštípaná po noci, tak to zřejmě budou štěnice a prý jsou podobné klíšťátům. Objednala bych si odborníka.

AnastazieB
Echt Kelišová 8419 příspěvků 07.11.18 16:48

A opravdu to byla krev jako lidská? Jako když zabijes napiteho komara? Připadá mi to jako kožojed, neškodný domácí brouk.. ale jsem jen na mobilu, podívám se lip doma.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 07.11.18 16:49

Koukala jsi na obrázek štěnice?
https://www.google.cz/search?…

rena621
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 07.11.18 16:51

Jestli to jsou stenice bez odborne pomoci se ich nezbavis.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 07.11.18 16:57

@hesnom @AnastazieB @Pandulka @rena621 holky, fakt to byla krev, jak když zabiju komára. Jestli to jsou štěnice, tak mě snad trefí. Ale právě že to není podobné ani jednomu stádiu. Teď jsem ale možná narazila na něco, co by tomu mohlo být podobné. Syn má hodně dětský mikroskop, tak to jdu zkusit narvat pod mikroskop, zda to bude odpovídat. Toto je čmelíkovec krysí. A my máme od srpna pískomily.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 07.11.18 17:08

Tak vyfotit mi to nejde, ale tomu obrázku se to dost podobá. Ten sosák rozhodně má, pak ty končetiny, jen je má zkroucené, těžko říct, kde přesně jsou. Tělo podobného tvaru a na něm chloupky. Fuj, hnus a ještě se to hýbe :poblion: Přemýšlím, kam to zítra dovézt, aby mi to prověřili :think:

MartinaIrena
Extra třída :D 10257 příspěvků 07.11.18 17:17

@Kakika
Tak podle tvého popisu (je to v posteli, máš hodně svědivé pupínky) bych to tipla fakt na ty štěnice
Nevím, kde bydlíš, ale zkus nějakou z těchto firem. Jsou to profici, určitě ti pomůžou
 https://www.derator.cz/…ce-postelni/?…

Pandulka
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 07.11.18 17:19

Nevím odkud si, ale zkus si najít nějakou entomologickou poradnu v místě bydliště a donést to tam. Případně si zkus půjčit kvalitnější foťák. Z těch fotek co tu jsou asi nikdo nic moc nepozná :(

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 07.11.18 17:44

@Kakika nechces zkusit napsat nejakemu „broukologovi“ nebo poslat tento dotaz na deratizatory? Mela bys vetsi jistotu :nevim:

Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 07.11.18 17:49

Tak podle mne je to roztoc. Fotky nic moc, ale ten cmelikovec by to byt mohl.

Lenka_Hal
Kelišová 5751 příspěvků 07.11.18 17:54

https://citybugs.tamu.edu/…rs/ent-3009/

vygoogluj si obrazky „rat mites“ :think:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 07.11.18 18:11

No, holky, dneska to asi nevyřešíme. Každopádně mám dva živé kousky, takže jak píše @Pandulka , najdu nějakou parazitologii a zítra tam ty hnusáky vezmu. Ať mám jistotu. Tam by mi měli i poradit, jak to vyhubit (pokud to není problematické - jinak se nedá nic dělat a zavoláme firmě na dezinsekci). Chycené číslo dvě je překvapivě rychlé.

Iriska30
Nováček 1 příspěvek 08.11.18 06:15
@Kakika píše:
Googlím a nemůžu to najít. Už víc než měsíc jsem pořád pokousaná. Strašně to svědí. Myslela jsem, že jsem zase pochytala na zahradě sametky podzimní. Zahradě se ale už víc než měsíc vyhýbám a kousance pořád stejné. Vystříkala jsem celou místnost biolitem na blechy, šváby, mravence a kdoví co ještě. Houby platné. Jednu noc jsem se skvěle vyspala, druhou už jsem se zase drbala. Už jsem si řekla, že mám snad doma štěnice a z netu jsem si dnes objednala takové to lákátko s feromony, abych si jejich přítomnost potvrdila.

Lezu kolem postele s baterkou a objevím toto. Jako vývojové stádium štěnice to nevypadá. Vypadá to jako strašně moc zmenšené klíště (dvě tečky vedle sebe…jedna je tečka od propisky). Bohužel nemám lepší foťák, který by to dokázal více přiblížit. Dokážete i z tohoto poznat, co by to mohlo být? Pohybuje se to velmi, velmi pomalu. Našla jsem jich v posteli víc, první jsem rozmáčkla mezi nehty a byl plný krve. No jasně :zed:

Postel už je svlečená, budu prát na vyvářku, co udělám s matrací zatím netuším. Ale když nevím, co to je, nevím, jak to zabít. Jsem zoufalá, jsem už totálně rozdrbaná, nervní…já to musím pozabíjet.

Dobré ráno,byla bych ráda za Vaši odpověď zda něco zjistíte.Toto,,klíš­tě,, nás otravovalo během srpna a nezjistila jsem název,jak škodí,nic.
Dcerka ho mela dokonce za uchem a to jsem myslela,ze je to binec.Po rozmacknuti opravdu krev :zed:
Aspoň nejsme sami,kdo tu potvurku viděl 8o

Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 08.11.18 06:41

@Iriska30 určitě dám vědět. Během dneška s tím zajedu na pobočku zdravotního ústavu, kde dělají i parazitologická vyšetření. Nevím, jak rychle se tím budou zabývat, zda dostanu odpověď již dnes, ale napíšu určitě. Jen to bude až večer, protože odpoledne mají děti kroužky a vracíme se až kolem půl deváté ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >