Parciální mola a další vyšetření

14
19.10.06 21:57

Parciální mola a další vyšetření

Ahoj holky, vím, že nás asi moc není, ale přesto…Možná právě tato doskuse pomůže odpovědět na spoustu otázek. V 9tt jsem byla na revizi po zamlklém potratu, pak následovaly výsledky s nálezem „parciální mola“. Moc se o tomto tématu nepíše, tak by mě zajímaly názory a zkušenosti… 8O Tak třeba, poslal vás doktor kromě sledování hcg na další vyšetření (genetiku, imuno)? Jak případně vypadalo/vypadá vaše další těhotentsví? Nebo jakékoli další užitečné infromace k tomuto tématu. Díky za pomoc. Jitulen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1200
19.10.06 22:55

Ahojky,
zkus mrknout sem…
https://www.emimino.cz/modules.php?…
jsou tam holky, který prožily potrat, třeba se tam najde některá, která bude vědět, co a jak…
Hodně štěstí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
20.10.06 08:19

Moje kámoška pravděpodobně tohle taky kdysi měla-nazývala to „mola“. Tak nevím, zda je to ono. Prostě mi to vysvětlila, že to zpočátku vypadá jako těhotenství, ale ve skutečnosti nedošlo k oplodnění, pouze „se zbláznilo“ vajíčko a začlo se samo dělit a rýhovat. Je to ono?
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.06 12:37

To Jitulen
Ahojky Jitulen, já jsem měla parciální molu loni. V 9+3 jsem byla na revizi a nález posílali na histolgii. Podle ní poznali, že je to parciální mola. Taky jsem se o tom nikde nic moc nedočetla, ale pro mě to znamenalo, že jsem musela týdně chodit na odběry krve (hcg), no a 6.ledna 2006 bylo hcg konečně 0, což znamená, že jsi zdravá. Teď už jsem ve 23.týdnu těhotenství a vše je ok. Ta parciální mola prý nemá mít na budoucí možná těhotenství žádný význam, takže hlavu vzhůru a jak vidíš, u mě to funguje. Blanka (ještě jsem se tu nestihla registrovat, ale napravím to).

• Nahlásit
  • Citovat
932
20.10.06 22:07

Ahoj Jitulen,

pokud je parciální mola totéž co anembryomola, tak Ti můžu poskytnout tuhle informaci: Anembryomolu jsem prodělala v prosinci 2003 - v cca 8tt (dle hcg vše v pořádku) jsem začla špinit a druhý den rovnou krvácet, následovalo zjištění, že jde o anembryomolu (vyvíjí se jen gestační váček, ne plod) - a kyretáž s doporučením počkat s dalším snažením půl roku. V té době mi bylo 32 let. Postupně následovaly tuším 3 krevní zkoušky, zda hodnota hcg klesá. Protože dr. byla dost vyděšená (s problémy nepočítala), udělala mi jednak testy na zoonózy a jednak nás s manželem poslala na genetiku. Tam se nás podrobně vyptali na naše rodiny (ale pozor - fakt hodně podrobně - tzn. sourozenci našich matek a otců, kolik jim je, jaké mají choroby, co jejich děti, popř. vnoučata). Už na základě tohoto rozboru byla dr. přesvědčená, že je s námi všechno v pořádku, navíc mi řekla, že anembryomola se obvykle podruhé neopakuje a že i když to dopadlo špatně, znamená to, že nemáme problémy s otěhotněním, což je obrovské plus. Doporučila mi před plánovaným otěhotněním brát kyselinu listovou. Pak nám oběma odebrala krev, asi za měsíc přišly výsledky - v podstatě zjišťovali, zda se jedná o normální genotyp - standartní počet chromozomů. Raději jsme opravdu počkali toho doporučovaného půl roku (brala jsem HA), po vysazení HA jsme používali kondom (chtěla jsem, aby se mi nejprve obnovil „přirozený“ cyklus). Hned další měsíc jsem otěhotněla. Těhotenství bylo naprosto v pohodě (až na lehké zašpinění v 7tt), chodila jsem normálně do práce (rizikové jsem odmítla - podle mě nebyl důvod). Špatně mi nebylo ani jednou, chodila jsem na výlety, do divadla…V termínu se narodila krásná zdravá Anička :D

Neboj, u tebe to bude podobné - a to jsi určitě mladší než já, mě už přece jen tikaly hodiny :wink:

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
21.10.06 16:37

Mě doktor vysvětlil, že parciální mola vznikají, když se do vajíčka dostanou 2 spermie a pak se to začne špatně dělit. Revizi mi dělali v 9tt. Taky chodím na krev, prý zatím klesá (od zákroku je to 5 týdnů). Půl roku nesmím otěhotnět, aby mi hohli sledovat hcg. Chodím k Doc. Zavadilovi do Podolí a ten se tváří, že bude všechno zase ok. Asi se ho raději příště zeptám, jestli by třeba nebyla dobrá ta genetika. Díky Jitulen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2041
22.10.06 11:17

Jitulen, parciální mola se latinsky jmenuje mola hydatidosa. Takže nevím, jestli je to to samé, jak je popsáno výše. Když jsem si tu moilu dala do vyhledávače na google.com, tak mi to nějaké informace našlo v době, kdy jsem tom také moc nevěděla. A bylo to přesně, jak píšeš, dvě spermie se dostanou do jednou vajíčka, ale bohužel plodový obal začne mutovat v hroznovité květenství a nedovolí se plodu vyvíjet. Ten se někdy nevyvine vůbec a jindy zanikne. Pak si prý buď tělo poradí samo, ale doporučovaná je samozřejmě revize, aby se výsledek mohl poslat na histologii. Podle té se snad určuje, zda jde o molu nebo o parciální molu. Parciální mola prý laicky znamená, že ta nedobrota, která způsobila mutaci, tak byla uzavřena pouze uvnitř plodového vejce, a tudíž jediný způsob léčby je vyčkat na nulovou hodnotu hcg. Zpravidla za půl roku prý můžeš znovu otěhotnět. Já jsem s tím pak problém neměla, jak jsem popisovala výše (ještě jako anonymní). Já chodím k MuDr. Čepickému, který je myslím v české gynekologii také dost známý. Takže věřím, že léčba, kterou určil tvůj doktor i můj je ta správná. A právě nevím, jestli tahle naše mola je to stejné jako ta výše popisovaná, možná je to jen trošku jiný druh. Každopádně nezoufej, vše bude určitě ok, uteče to jako voda a za chvíli budeš znovu těhotná. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
22.10.06 18:52

Ahoj Cupino, díky za povzbuzení. Někdy si připadám, jako úplný exot, protože se o tom nikde nepíše (ani v podobnch diskusích). Doktor mi říkal, že se to stává v jednom z 250 případů, což není moc velká pravděpodobnost. Strašně věřím, že to byla náhoda a už se to podruhé nestane, ačkoli to jsem si předtím, než se mi to stalo říkala taky a ejhle, zrovna ta „náhoda“ vyšla na mě. Za jak dlouho se Ti podařilo znovu otěhotnět? Už se těším, až se budeme moct zase snažit, tohle „nicnedělání“ je ubíjející :? Jitulen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2041
22.10.06 19:29

Ahojky Jitulen. Myslím, že vím, co přesně prožíváš, já jsem na tom byla úplně stejně. Loni, když se mi to stalo, tak mi bylo 28 let a to těhotenství bylo rozhodně plánované a chtěné (a první, protože žádného prcka ještě nemáme). Takže to zjištění pro mě nebylo nic moc (navíc, když mi dělali ten zákrok, tak tam byla se mnou na potratu holčena „tmavší pleti“, bylo jí 16 let, už jedno dítě měla a tohle si chtěla nechat vzít, tak si říkám, kde je spravedlnost!!!). Pamatuju se, že před tím zákrokem jsem měla 98 tis. jednotek hcg. Doktor mi o té mole řekl, že na ni má podezření, ale tak nějak člověk doufá, že jeho se to týkat nebude. Každopádně, zákrok byl 9. září 2005, hcg jsem měla ok 6. ledna 2006 nula a koncem května jsem znovu otěhotněla. Od listopadu do ledna jsem brala hormonální antikoncepci. Neboj, znovu se to opakovat nebude, na budoucí těhotenství to nemá vliv. Jenom ještě k tomu hcg po té revizi, ke konci to klesalo hodně pomalu, tak se tím nijak neznepokojuj. Asi měsíc a půl po zákroku jsem měla 50 jednotek hcg, pak to šlo vždycky tak o polovinu dolů, ale od 10 jednotek to šlo už jen pozvolna. Tak se tím netrap, je to prý normální, ale do půl roku ho určitě budeš mít na nule. Já jsem na ty odběry chodila každý týden. Člověk to musí brát tak, že mohlo být hůř, parciální mola je pořád o moc lepší než mola. Nový rok bude co nevidět a budeš moct znovu otěhotnět, uteče to hrozně rychle uvidíš. Moc Ti držím pěstičky a kdybys potřebovala povzbuzení nebo tak něco, určitě písni, cítím s tebou, ale všechno bude brzo jak má být a budeš běhat s pupikem, uvidíš. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
22.10.06 22:22

Ahojky Cupino, tak to máme opravdu hodně odobný scénář, akorát mě je 29 a stalo se mi to o rok později. Na revizi jsem byla 14.9. Hcg mi ted brali 3× po sobě po 14 dnech, na další mám jít až na konci listopadu. Naposledy jsem měla hcg 12, tak snad už to příště bude 0. Kéž by se mi scénář povedl zkopírovat i s tím těhu v květnu :) Předtím jsme se snažili přes půl roku. Brala jsem dlouho HA a tělo se celkem dlouho srovnávalo. Ani ji teď brát nechci, protože nevím, co by to zase udělalo…Během posledních 4 dnů mi 3 moje kamárádky řekly, že jsou těhotné - hodně podobně, jako bych byla teď já. Tak to mi fakt nepřidalo, ale snad je na jaře doženu. Jitulen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2041
23.10.06 09:43

Jitulen, to jsme skoro jako dvojčata v tom scénáři. Já jsem loni, jak jsem měla tu molu, taky měla problém, jak jsem vy:,–(ila HA, vysazovala jsem ji v lednu 2005 a otěhotněla jsem v červenci. To mi mezi tím jednou museli dávat injekci, protože se jeden měsíc menstruace nehodlala dostavit vůbec. Ale teď, jak jsem ji brala jen tři měsíce a pak jsem vy:,–(ila, tak jsem ji měla pravidelně, bez problémů. Taky mi to doporučil doktor, že když se chvíli bere, tak se pak lépe otěhotní. Taky mi to potvrzovaly kamošky, co studovaly medicínu, že to tak skutečně je. Ale myslím, že je to jen a jen na tobě, pokud si myslíš, že by bylo lepší ji nebrat, tak se na to vykašli. Já jsem taky hned někdy v listopadu začala zobat kyselinu listovou. Určitě musíš dát vědět, jak to s tebou vypadá. Ale jak jsi psala, že jsi měla 12 jednotek, tak já jsem na tom byla myslím o něco hůř, klesalo mi to pomaleji. A co Ti doktor řekl, že kdy můžeš otěhotnět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2041
23.10.06 09:47

Jo a Jitulen, jak psala výš Svetlana, tak jsem koukala na net a pochopila jsem z toho, že ta anembryomola je něco trochu jiného. Proto Tě nehoní po genetice atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
23.10.06 18:11

Ahoj Cupino, dokror mi řekl, že nesmím 6 měsíců po revizi otěhotnět, tak to s tou HA ještě zvážím. Na druhou stranu jsme po vysazení (v srpnu 2005) měla hodně rozhozený cyklus a když jsem měla pocit, že se srovnal, tak jsem otěhotněla. Dorkoři mě strašili, že jsou cykly anovulační, tak jsem začala měřit BT a křivka byla 2 cyly po sobě stejná (byly tam jasné výkyvy teplot, takže ovulace musela proběhnout). Tak bych si teď vlastně mohla vysledovat, jak to moje tělo funguje…Listovku už zobu, chci začít chodit na masáže, pít čajíky…prostě dělat cokoli, abych měla pocit, že něco ovlivňuju :D Je to psycho!
Kdy se má vaše mimčo narodit? Víš, jestli je to kluk nebo holčička? Jitulen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2041
23.10.06 20:11

Jitulen, já jsem tu antikoncepci právě brala listopad, prosinec, leden, protože jsem věděla, že od března budu moct otěhotnět, tak aby se do té doby kdyžtak tělo mohlo ještě srovnat. Já jsem ani přes BT nefungovala, takže jsem musela mít ovulaci +- po 14 dnech od prvního dne poslední menstruace, protže tak nějak kolem toho jsme se snažili. To je dobře, že bereš tu listovku, ta ti jen prospěje. Jinak má se nám narodit chlapeček a termín mám 16. února 2006. Kočárek už máme objednaný, dost věciček už mám taky nakoupených, ať pak neběhám s pupkem jak vana po obchodech. Určitě si to pak taky užiješ, už aby to bylo. Tak s těma 6 měsícama to máš teda stejný jako já, asi je to rozumná doba, i když mě to připadlo, že když mi to řekli, že to bude trvat věčnost-ale vůbec to tak nebylo. Je jasný, že člověk, když chce mimi, tak pro to rád udělá všechno. Tak se opatruj a hlavně se pokud možno vůbec nestresuj (já vím, že teď se mi to mluví, ale v tomhle případě z vlastní zkušenosti). Jinak, vždycky hned mrknu na net, jestli jsi psala, je to fajn poklábosit. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.10.06 21:44

Ahoj Cupino, taky jsem moc ráda, že si o tom můžu s někým aspoň napsat. Aspoň si nepřipadám jako jediná, co má takové problémy. Hlavně jsem ráda, že u Tebe vidím, že se to podruhé může normálně povést. Hodně mě to povzbudilo (i když vím, že to je individuální). Únor je za chvíli, tak to už máš asi celkem pupík! Je fakt, že když mi nejdřív po revizi řekli, že musíme počkat 3 měsíce, tak mi to připadalo hrozný, pak přihodili ještě další 3 a to už jsem si říkala, že to bude nekonečný. Naštěstí mám práci, která mi nedovolí o tom přes den přemýšlet a tak to vlastně celkem utíká. Snažím se být v pohodě i psychicky, ale dost lidí mi říká, že se jim zdám nějaká unavená nebo se ptají, jestli se cítím dobře. Je fakt, že se cítím unavenější, tělo asi vydává energii na regeneraci těla i ducha. tak zase napiš, Jitulen

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama