Parkování na sídlišti

86
20.4.21 09:46

Parkování na sídlišti - druhá řada

Hezký den,

zajímal by mě názor místních uživatelů a jestli jsem jediný, komu to přijde nenormální.

Na našem sídlišti, (ale nejen na našem) je zcela běžné, že když dojde k naplnění kapacity parkoviště, lidé automaticky parkují v druhé řadě s odbržděným autem. Jako nouzové řešení s pár auty - ok, dejme tomu. Ale každý večer tam stojí takto za sebou třeba 20 aut…a tady nastává ten problém. V noci jsem potřeboval odjet, stál jsem zhruba upstřed parkoviště na řádném parkovacím místě. Abych mohl odjet, znamenalo by to noci odlačit asi tak 10 aut…musel jsem jet taxíkem.

Chápu, že sídliště se stavěly v jiné době, že jejich parkovací kapacity jsou nedostatečné, ale tohle mi připadá jako naprostá bezohlednost. Proč když řádně parkuji, mám odtlačovat x jiných aut. Aut které jsou špinavá, která se mohou rozjet více a do něčeho narazit, nebo někoho zranit. Jak má drobná paní, třeba s dětmi odlačovat velké SUV?

Ale evidetně je to normální, městká policie to toleruje.

Opravdu to považujete za normální a jsem jediný exot? Jaký je váš názor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8003
20.4.21 09:47

Je to prasárna a lenost řidičů zaparkovat někde dal a dojít si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
20.4.21 09:51

Tyjo tohle jsem ještě neviděla, ze by někdo někam tlačil cizi auto 8o to už musí byt totální lenost řidičů, že radši risknou, aby jim někdo orval auto, než zaparkovat někde dál. U nás taky nejsou věcně místa, ale tohle tu teda nikoho nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
20.4.21 09:51

To bude asi lenost těch řidičů.. 8o Jako jinak to nachápu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5223
20.4.21 09:54

To jako fakt??? Já tohle nikdy nikde neviděla teda… asi nějaké jiné sídliště :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 09:56

Nejsi z Českých Budějovic? Tady je to vzhledem k naprosto trtagickému nedostatku parkovacích míst běžné. :mrgreen: Na druhou stranu, co mají lidé dělat? Popojet není kam - všude plno a nebo modré čáry (poloprázdné). A bude hůř - modré čáry se budou rozšiřovat. To si holt musíš stěžovat spíš na magistrátu/radnici.

• Citovat
  • Nahlásit
8003
20.4.21 09:58

Však na modrých můžou parkovat lidí co tam bydlí ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 10:00
@Cenarius píše:
Však na modrých můžou parkovat lidí co tam bydlí ne?

To sice můžou, ale jen ti, kteří mají bydliště v této čtvrti a zaplacený poplatek. Pokud bydlím o ulici dál nebo mi přijede návštěva, mám smůlu. A na rozdíl od parkování v druhé řadě toto policie netoleruje ani náhodou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 10:03
@Anonymní píše:
To sice můžou, ale jen ti, kteří mají bydliště v této čtvrti a zaplacený poplatek. Pokud bydlím o ulici dál nebo mi přijede návštěva, mám smůlu. A na rozdíl od parkování v druhé řadě toto policie netoleruje ani náhodou.

Ale vlastně jo, můžu to tam postavit, jen musím zaplatit parkovné. První hodina za 10,–, ty další po 20. A to se vyplatí.

• Citovat
  • Nahlásit
2130
20.4.21 10:08

Ostrava, taky to tady známe :mavam: Jedná se naštěstí o sídliště, kde bydlí příbuzní, ale taky jsem tam už párkrát auta odtlačovala :nevim:. Je to risk, nějaký ťukanec je hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
20.4.21 10:08

U nas je to bezne, bydlime v centru..je to fakt skvely, kdyz potrebuju odjet s malou dcerou a musim troubit, nebo obchazet mistni obchody, nastesti jen 3, jestli nahodou nekdo neblokuje svym autem..a jeste, kdyz nekoho najdu, tak se tvari jak krete…ze no boooze, vzdyt tam stoji jen chvilku a sbych se nezblaznila..kdyz by na to byl cas, zavolam normalne mestaky..jenze clovek malokdy nespecha..jako odtlacovat kdykoli cizi auta? Tvl..ja si teda nedokazu predstavit, ze takhle nekde necham auto, at si ho lidi odstrkujou sem a tam :roll: na to je fakt asi jediny volat policajty a furt dokola..oni na zavolani prijet musi a musi to resit..kdyz chodi jen tak okolo, tak je jim to asi fuk :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
20.4.21 10:09

Tak 10 aut na posouvání asi nebudou návštěvy.

Zkušenosti z Brna jsou takové, že starousedlíci a lidí tam bydlící si modré zóny nemůžou vynachválit. Zmizeli mraky aut studentů a různých dočasných přijíždějících. Pro návštěvy jsou hodiny zdarma nebo na pár hodin fakt sranda porkovne. Ne 80kc za započatou hodinu jak u centra… :roll: Problém jsou hranice míst kde zóny jsou a nejsou. Jelikož z oblastí se zonama se auta posouvají do míst bez zón.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2812

V Praze na Proseku úplně normální záležitost. Jsem ráda, že tam nebydlím, taky si to neumím představit. Ale nevím, jestli je to lenost řidičů, tam se totiž nedá zaparkovat nikde v okruhu několika kilometrů. Jsou tam modré zóny a parkují tam jen ti, co tam bydlí, je jich ovšem mnohem víc než je skutečných parkovacích míst. Že má někdo zaplaceno, neznamená, že mu to zajišťuje parkovací místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5157

To se bohužel děje všude, debilita a lenost lidí fakt nezná hranice. U nás navíc vše městská i státní policie vesele ignoruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20166
20.4.21 10:12

To si děláte srandu, ne? Odtlačovat auta? Mě tohle někdo udělat, tak volám policii. Nebudu odtlačovat auto, aby pak bylo na mě, že ho poškodím… 8o To nejde zaparkovat o pár ulic dál a dojít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat