Parkování na vjezdu k domu

2314
4.7.20 21:41

Parkování na vjezdu k domu

Ahoj všem, prosím, nemůžu na webu najít žádné ofiko info ohledně parkování auta na vjezdu ke svému domu. Na chodníku nesmím, chápu, u silnice ne, chápu, ale když stojím na svém vjezdu k domu, byť tím taky blokuju průchod chodcům stejně jako při stání na chodníku, je to špatně? Já mám za to, že na vjezdu stát můžu. Našemu starostovi se to nelíbí, tak se na to chci připravit,,,ať už je to jakkoliv, prostě potřebuju vědět jak to je.
díky, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14301
4.7.20 21:45

Já bych tipla, ze starosta to zná a ví lépe, bohužel :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41155
4.7.20 21:48

@Anik tvuj pozemek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3692
4.7.20 21:53

Pokud se jedná o váš vjezd k domu, který je zapsaný jako vaše OV a není zatížen třeba věcným břemenem, že tam je chodník pro pěší,… tak vám nikdo nemůže nic říci. Pokud se jedná, ale o pozemek města, obce tak na to nemáte právo, a můžete dostat i pokutu. Je povoleno pouze stání na dobu nezbytně nutnou a ta se bere jako dobo pro složení a vyložení př. nákupu, nákladu,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2314
4.7.20 21:56

Ano můj. Ale je to složitější,,,dovolila jsem obci na něm vybudovat chodník, do tý doby tam byla jenom tráva. Teď je teda v celé ulici chodník, pozemek dle katastru zůstal můj. A už tam najednou nemůžu parkovat, mlátím se do hlavy, že jsem to dovolila. Tak mě zajímá, jestli alespoň na tom vjezdu můžu parkovat. Starosta zatím chodí tak nějak lidsky, a vpodstatě prosí, neargumentuje ničím oficielním,,,ale je to prostě nepříjemný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3692
4.7.20 22:05

Dobře takže to máte smluvně ošetřeno, jen tak nejde na cizím pozemku udělat chodník. Musí se to vše zakreslit, změřit,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49575
4.7.20 22:14

Jestli mate prostorny najezd a nebude auto zavazet :nevim:. Zkuste se znovu domluvit se starostou. My jsme si taky po dostaveni uzili. Nam zacina pozemek dvermi, vraty (to tak maji u nas vsichni). Predzahradka a najezd u domu, pred tim je chodnik a velka zatravnena plocha. Tohle vse i ta zatravnena plocha uz je obecni. Nastesti jsme dal od cesty. Museli jsme zadat starostu, dat mu planek (ten jsme si mohli sami nakreslit), ze po cele delce chceme udelat najezd slusny cca 30 m ke garazi k tomu chodniku + 3 soukr. parkovaci mista pred domem. Sousedi jezdi po vyjezdenych kolejich. Starosta nam to oficialne schvalil, ze tu obecni zatravnenou cast smime na vlastni naklady upravit, vc. parkoviste k domu. Dal si podminku, ze nesmime pouzit dlazbu pouze zatravnovaky. Nam to povolil a chudak to na verejnem zasedani sliznul od lidi. Proc nam to dovolil. Odprodej te plochy pred domem nam odmitnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2314
4.7.20 22:17

Byl to podepsaný souhlas s výstavbou, také přímo na výkresu. V katastru je pozemek pořád můj, nešlo o převod. Neřeším chodník, ten i chápu, řeším ten vjezd,,,a to jsem nenapsala,,, který tam byl i předtím, vjezd a pak jen tráva, teď je tam vjezd/jimi nově vydlážděný/ a chodník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8599
4.7.20 22:19

Chápu dobře, že vjezd k vašemu domu je přes ten zmíněný chodník a když na vjezdu stojíš, stojíš zároveň i na chodníku? Pak nechápu důvod, proč jsi s chodníkem souhlasila. Sice stojí na tvém pozemku, ale je s tvým souhlasem a chodník patří obci/městu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12664
4.7.20 22:21
@Anik píše:
Byl to podepsaný souhlas s výstavbou, také přímo na výkresu. V katastru je pozemek pořád můj, nešlo o převod. Neřeším chodník, ten i chápu, řeším ten vjezd,,,a to jsem nenapsala,,, který tam byl i předtím, vjezd a pak jen tráva, teď je tam vjezd/jimi nově vydlážděný/ a chodník.

Ja si to asi nejak neumim predstavit-ale proc jste dali svoleni s vystavbou chodniku v miste, kde normalne parkujete auto? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4294
4.7.20 22:28

Na takový vždycky nadávám když jedu s kocarem po chodníku a na nájezdu stojí auto tak že nemůžu projet :lol:. Ale u nás je to všude na pozemku města. Jinak moc teda nechápu proč jste to povolili, tak nějak z logiky vypliva že chodník je pro chodce i když je součást nájezdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49575
4.7.20 22:33
@Aduš8 píše:
Chápu dobře, že vjezd k vašemu domu je přes ten zmíněný chodník a když na vjezdu stojíš, stojíš zároveň i na chodníku? Pak nechápu důvod, proč jsi s chodníkem souhlasila. Sice stojí na tvém pozemku, ale je s tvým souhlasem a chodník patří obci/městu :nevim:

My jsme stavili a chodnik uz byl. Dali chodniky 30 m od cesty a bliz domum. Kdyz chceme vsichni do garaze, tak musime prejet pres ten jejich chodnik. Tak to udelali, tak to maji. Nastesti je mezi cestou a chodnikem celkem velka zatravnena plocha. O tu jsme si ofic. zadali na sve parkoviste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2314
4.7.20 22:34

Protože jsem blbá. Je to moje chalupa, a já ani nemám auto, jen tam občas stojí brácha na návštěvě, nebo třeba když mi povezou nábytek a vybavení, což teď v příštím týdnu bude asi 3×, nebo když mi dneska firma dělala žaluzky, tak tam stáli asi dvě hodiny apod. Ta ulice chodník potřebovala, to jsem sama musela uznat, tak jsem to podepsala, na tyhlety věci jsem vůbec nemyslela,,,navíc jsem automaticky předpokládala, že vjezd k domu je něco jiného než chodník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
4.7.20 22:35

@JancaS84 já ten podpis tak nějak lidský chápu, pokud se ten chodník dělal všude kolem, tak by jim tam lidi stejně chodili, o vztazích se sousedy ani nemluvím. U toho parkování je otázka, jestli opravdu nemáte kde parkovat. V tom případě bych to probrala se starostou a zeptala se ho, kde tedy parkovat můžete. Jestli je to jenom o pohodlí, že se ti nechce zajíždět do dvora, tak tedy ty stížnosti chápu. A asi bych zjistila, kdo si pořád stěžuje :mrgreen: (jinak by to podle mě bylo starostovi úplně jedno).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3218
4.7.20 22:38

Pokud stojíš na svém pozemku, tedy vjezdu, a zároveň na chodníku obce.. Tak nechapu proč jsi ten souhlas dávala, vcelku logicky že tam nebudeš stát z autem když je to chodník pro chodce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama