Parkování v obytné zoně?

4
18.2.16 12:20

Parkování v obytné zoně?

Nevíte jak je to s parkováním v obytné zoně? Náš soused má minibusy - podniká a neustále blokuje parkovací místa, navíc jedno parkovací místo zabírá přívěsný vozík už asi 3. měsíc. Suma sumárum, před vlastním barákem nemáme kam zaparkovat a autobusy všude kolem a jeden vyjde i přes 2 parkovací místa. Není nějaká vyhláška, kterou bych ho setřela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

81
18.2.16 12:36

http://www.spravneparkovani.cz/prestupky/

Ale jestli prostě parkuje na parkovišti, bude to asi dost obtížné napasovat na něco z uvedeného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
18.2.16 12:39

Pokud stojí v místech označených jako parkoviště a místa nejsou vyhrazená, tak s tím neuděláš nic, i kdyby měl dvacet aut. Prostě kdo dřív přijde, ten dřív parkuje. Stání přes dvě vyhrazená místa je přestupek. Stání mimo vyhrazené stání v obytné zóně je také přestupek. Plus by neměl stát na chodníku (a jedním kolem). Takže to jsou věci, za které na něj můžeš poslat měšťáky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
18.2.16 12:47

Parkuje na vyhrazeným místě, ale jsme satelit s RD a tak nějak vychází ke každému RD 1 park místo na cestě, ale díky němu ne tedy. Takže se s tím nedá nic dělat. Ani s tím vozíkem, se kterým nehnul už asi od listopadu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
18.2.16 12:56

@nitrak007 ne, pokud neblokuje cestu nebo podobně, tak to tam může stát jak dlouho chce.. u nás taky stojí 2 auta, se kterýma majitel jezdí tak 3× do roka :nevim: je to veřejná komunikace.. pokud máš problém, obrať se na majitele s žádostí o řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
18.2.16 13:04
@nitrak007 píše:
Parkuje na vyhrazeným místě, ale jsme satelit s RD a tak nějak vychází ke každému RD 1 park místo na cestě, ale díky němu ne tedy. Takže se s tím nedá nic dělat. Ani s tím vozíkem, se kterým nehnul už asi od listopadu?

Ještě je teda řešením nechat si to parkovací místo před vlastním domem vyhradit, ale to rozhodně nebude zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
18.2.16 13:05

Soused je arogantní blbec a myslí, si že je asi vše jeho. Není ani zákaz parkování aut nad 3,5t v obytné zoně? Jakmile s jedním chce odjet, tak tam ihned dá jiné, aby mu tam někdo nezaparkoval. Těšila jsem ze sídliště, kde se parkovalo i 1km od baráku, jak to nebudeme muset řešit a bohužel i tak stojím ob 3 RD dál a na mě pak koukají ty ostatní blbě, že se jim já prdelim na to „jejich“ místo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
18.2.16 13:08

Já bych za ním asi zašla, a slušně ho požádala, jestli by místo před vaším domem nemohl parkovat tam a tam (zkrátka spíš než mu říct, ať si svoje minibusy strčí třeba do p*dele, mu nabídnout nějakou rozumnou alternativu) Pokud rozumná alternativa neexistuje, tak je to těžké. Pokud rozumná alternativa existuje, ale se sousedem nebude rozumná řeč, tak pak jsou ještě ty způsoby řešení, při kterých vás nikdo nesmí chytit:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
18.2.16 13:09

Na vozík se značkou platí pravidla jako na auto.

Teoreticky lze u obce požádat o omezení parkování jenom pro určité značky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11965
18.2.16 13:10

@nitrak007 : myslim ze neni :think:…ale jak nekdo psal, nesmi stat pres dve mista, aspon to bys mohla resit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
18.2.16 13:15

Všem moc díky za rady a příspěvky. Domluvu jsme zkoušeli, ale bohužel. Když jsem mu tam jednou zaparkovala, tak na mě přišel zazvonit, abych mu od svého auta půjčila klíče, že mi to posune, aby se mu tam vešel ten bus, takže to mě rozsekalo. Po zkoušce o domluvu nás pan soused podnikatel přestal i zdravit, takže domluva asi nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
18.2.16 13:17

@nitrak007 Řešila bych to přes správce té komunikace a prostě mu nechala vyžrat každý přestupek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
18.2.16 13:59
@nitrak007 píše:
Všem moc díky za rady a příspěvky. Domluvu jsme zkoušeli, ale bohužel. Když jsem mu tam jednou zaparkovala, tak na mě přišel zazvonit, abych mu od svého auta půjčila klíče, že mi to posune, aby se mu tam vešel ten bus, takže to mě rozsekalo. Po zkoušce o domluvu nás pan soused podnikatel přestal i zdravit, takže domluva asi nepůjde.

pak fakt stížnosti na majitele komunikace, víc moc možností nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71518
18.2.16 14:05
@martina.se píše:
pak fakt stížnosti na majitele komunikace, víc moc možností nemáš.

Zas na druhou stranu, co na tom bude majitel komunikace řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
18.2.16 14:47

@j.a.n.i1 Nic, stížnost je na nic. Rozumné je podat žádost o úpravu parkování. Když to podpoří i ostatní a bude to rozumné, je to levnější pro všechny, než zmíněného buzerovat a několikrát za den na něj volat policajty, protože blbě parkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama