Parodontóza - snímací náhrada

Anonymní
11.7.15 22:59

parodontoza- snímací náhrada

Ahoj, prosím o zachování anonymu-stydím se za svůj problém. Již od mala jsem měla problém se zuby, neustále nějaké kazy, záněty… dopadlo to tak, ze ho přes veškeré úsilí mi zuby postupně vypadaly, hlavně horní. Zubař vidí jako jediné řešení zubní náhradu. Já jsem z toho zděšena. Nyní mám můstek, ale už je poničeny a nedrží. Můj otec má náhradu už od 50 let. Zuby si více než čistim, zubař se mě snažil uklidnit, ze í lide pod 40 maji náhrady, ale mě to vůbec nepřesvědčilo. Je tu někdo s podobným problémem? Neumím se s tím smířit…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12.7.15 07:29

Znám jednu paní, která má náhradu snad od 30, má taky hafo zdravotních problémů a ty zuby jsou to nejmenší. Jako vůbec ti nezávidím, taky jsem si se zubama užila svoje, a je mi jasné, že tě jen tak něco neuklidní, na druhou stranu jsou fakt horší věci. Ono pár dní na začátku trvá než si člověk zvykne, ale pak už ti to nepřijde. A dnes se ty zuby dělají tak, že naprostá většina lidí nepozná, že to nejsou tvé zuby.
Jen tak mimochodem znám 2 lidi, kteří si nechali zuby vypadat a jeden dokonce dobrovolně vytrhat už ve 40, aby „se nemuseli starat“ a mají komplet vyndávací.
;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24367
12.7.15 07:37

Můj taťka i jeho sestra mají náhrady, taťka možná i dřív, než v těch 40.
U tety to vůbec nevnímám, u taťky jo - ale protože předtím měl ty zuby fakt křivé a pak najednou pěkné :lol: a navíc na doma náhradu nenosí :nevim:, takže ho vidím víc bez zubů, než se zubama, a to je pak „divné“.
Zvykneš si, nic jiného ti asi nezbyde… Implantáty? Ale ta cena…

Ale určitě se neboj, že by všichni na první pohled poznali, že máš náhradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
13.7.15 19:26

Ahoj anonyme, mam podobny problem jako ty, paradentozu v pokrocilem stadiu, jiz s viklanim vsech zubu, naprosto znam tve pocity, prozivam totez a snazim se problem co nejvic oddalit. Je mi skoro ctyricet let a desim se dne, kdy o sve zuby prijdu a budu muset situaci resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
18.12.15 08:01

Ahoj, zakladatelko, včera jsme s manželem debatovali o zubních náhradách a oba jsme se shodli (jsme mladí, pod 40 let), že kdyby k tomu mělo dojít, nechali bychom si je udělat a pro náš vztah by to nic neznamenalo. Popravdě mám křivý chrup (maminka mi za mlada nechtěla dát rovnátka :zed: :zed: :cert: ) a stydím se usmývat apod. Takže jsme permanentně vážná na veřejnosti. Už mě to nebaví. Můj problém je v tom, že se mi obnažují krčky, ubýtek dásní a včera večer jsem si našla, jak u jendoho krčku na spodní čelisti se mi dáseň hýbe a při zatlačení spontánně krvácí. Co je to, nevím. Popravdě se těším jednou na rovný pěkný chrup, ale psychicky se s tím vyrovnat bude nesmírně těžké. Na pevnou náhradu za velké peníze máme finance, ale rizika vrtání do kosti apod. nepodstoupíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.16 13:10

30 a umele zuby :-(

Ahoj všichni,
je mi něco přes 30 let a přišla jsem o své zuby… bohužel paradentóza…
Všechno mi sebrali děti a pak rok a půl stresů a léky, které dlouhodobě musím užívat…zubař se je snažil velmi dlouho zachraňovat, ale nakonec nepomohlo nic… Vzhledem k tomu, že keramicke zubní inplatáty si dovolit nemůžu, zůstanu na klasických „klapačkách“ bojím se, že si nezvyknu a bude to vidět, přeci jen jsem ještě poměrně mladá a už budu jak stará babička…
Má někdo stejnou zkušenost???

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.1.16 13:19
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,
je mi něco přes 30 let a přišla jsem o své zuby… bohužel paradentóza…
Všechno mi sebrali děti a pak rok a půl stresů a léky, které dlouhodobě musím užívat…zubař se je snažil velmi dlouho zachraňovat, ale nakonec nepomohlo nic… Vzhledem k tomu, že keramicke zubní inplatáty si dovolit nemůžu, zůstanu na klasických „klapačkách“ bojím se, že si nezvyknu a bude to vidět, přeci jen jsem ještě poměrně mladá a už budu jak stará babička…
Má někdo stejnou zkušenost???

Ahoj, neboj, zvyknes si. Ja mam dolni zuby svoje, horni mam umele. Taky jsem mela obavy, ale ted jsem rada, ze je mam. Neni to vbc poznat. Je mi 37. Anonym xy

• Nahlásit
  • Citovat
798
21.1.16 13:30

Vúbec se toho neboj, mám „vyndavací“ hoření- totální náhradu, hned jsem s ní šla do práce - mluvila celý den s klienty a dobrý. Nejdřív jsem měla „dočasnou“ - placenou, pak asi za 5 měsíců trvalou - zdarma. Jestli tě to uklidní, právě teď jím topinky :D, a paráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.16 13:45
@mamoch píše:
Vúbec se toho neboj, mám „vyndavací“ hoření- totální náhradu, hned jsem s ní šla do práce - mluvila celý den s klienty a dobrý. Nejdřív jsem měla „dočasnou“ - placenou, pak asi za 5 měsíců trvalou - zdarma. Jestli tě to uklidní, právě teď jím topinky :D, a paráda.

Asi jsi chtla napsat za 5 tydnu, ze? Ja jsem si docasnou delat nenechala, bylo mi lito penez, mam transparentni za 400. Anonym xy

• Nahlásit
  • Citovat
798
21.1.16 14:03

Nene, 5 měsíců. Když mi vytrhali zuby, hned mi dali dočasnou náhradu a až si dáseň „sedla“ čím později tím lépe, tak se dělá snímací finální náhrada. Ta dočasná mě stála kolem 4 tis., finální nic. Klidně i 6 měsíců se může počkat, protože ti pak ta finální lépe drží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.17 15:37

ozivuji toto tema

Ceka me vytrhnuti vsech zbylych zubu v narkoze, pote nove zuby…klapacky. Muze mi nekdo kdo zazil popsat cely proces? Jak je to s docasnou nahradou po vytrzeni zubu…da se nosit co bolest po trhani a noseni? A po finalnich zubech, jak rychle jste se srovnali: sislani, bolest oderky, jezedi a vse kolem.
Dekuji, na jednu stranu se moc tesim a na druhou strasne bojim :-( :-) Dekuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.10.17 15:47

Mě tedy netrhali v narkoze a ne najednou. Klapačky mám, ale i pár svých, takže to přidržují drátky. Bolest snáším dobře, to je fakt individuální. Hned jsem jela na otisk na provizorní zuby. Protože jakmile to oteče, už nebudou sedět. Ze stejného důvodu mi je chtěla zubařka co nejrychleji nandat. Měla jsem provizorní ani nevím, možná víc jak 3M - než se vše zahojilo. Zvykla jsem si rychle. Tedy první pocit šílenost, ale během chvíle to člověk přestane vnímat. A mluvení taky šlo, max. tři dny. Nosím náhradu pořád, nemůžu jí vyndávat, protože pak mě dáseň vždy někde oteče a po nasazení mě to bolí. Vyndavám jen na čistění. Už dvakrát mi bohužel praskla - ale jedla jsem fakt tvrdý věci. Jinak jsem si to představovala daleko, daleko horší. Záleží taky na šikovnosti zubního laboranta.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama