Paropropustná a parotěsná fólie u plastových oken

57
14.2.17 12:05

Paropropustná a parotěsná fólie u plastových oken

Dobrý den, nic moc jsem nikde nenašla a od dodavatelé oken mne nějak nepřesvědčili…
Chtěla bych se Vás zeptat, kdo s tím má zkušenost, zda jste dávali při výměně za plastová okna tuto fólii, barák je cihlový,50. léta, více bytových jednotek, fasáda není a nebude zateplená. Děkuji za pomoc při rozhodování a hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11884
14.2.17 13:42

V každém případě folie zvyšuje těsnost oken a zlepšuje jejich vlastnosti. Pokud budete řešit dotaci Zelená úsporám, určitě bych ji tam dala. Jinak je to na vašem uvážení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
17.2.17 17:54

Děkuji, ale zelenou úsporám nemohu využít, máme jen bytovou jednotku v Praze…Alede dnes tu byl technik a fólii mi nedoporučil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2671
17.2.17 19:56

@musika A co vám doporučil? Předpokládám, že vám řekl něco jako Pu pěna stačí, my to tak děláme léta, pásky jsou zbytečné a drahé. Tak to byl zase jeden z dlouhé řady rádoby odborníků. Ty okna co vám nabízí musí být zřejmě taky pěkný šunt neb ono to jde ruku v ruce.
Stačí si přečíst prováděcí normu ČSN 74 6077, která jasně definuje, že PU pěna nesmí být jediným uzavírací materiálem připojovací spáry. Proto ta aplikace fólií, popř. montovat bez PU pěny přes kmprimované pásky. Tzn. zevnitř vzduchotěsné a parotěsné, vně paropropustná a vodotěsná.
Tohle jsou základy, které by měly být pro skutečného odborníka samozřejmostí. Na tohle Zelená úsporám nemá žádný vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama