Reklama

Paropropustná a parotěsná fólie u plastových oken

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

musika
Povídálka 47 příspěvků 14.02.17 12:05
Paropropustná a parotěsná fólie u plastových oken

Dobrý den, nic moc jsem nikde nenašla a od dodavatelé oken mne nějak nepřesvědčili…
Chtěla bych se Vás zeptat, kdo s tím má zkušenost, zda jste dávali při výměně za plastová okna tuto fólii, barák je cihlový,50. léta, více bytových jednotek, fasáda není a nebude zateplená. Děkuji za pomoc při rozhodování a hezký den

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5389 příspěvků 9 inzerátů 14.02.17 13:42

V každém případě folie zvyšuje těsnost oken a zlepšuje jejich vlastnosti. Pokud budete řešit dotaci Zelená úsporám, určitě bych ji tam dala. Jinak je to na vašem uvážení.

musika
Povídálka 47 příspěvků 17.02.17 17:54

Děkuji, ale zelenou úsporám nemohu využít, máme jen bytovou jednotku v Praze…Alede dnes tu byl technik a fólii mi nedoporučil…

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 17.02.17 19:56

@musika A co vám doporučil? Předpokládám, že vám řekl něco jako Pu pěna stačí, my to tak děláme léta, pásky jsou zbytečné a drahé. Tak to byl zase jeden z dlouhé řady rádoby odborníků. Ty okna co vám nabízí musí být zřejmě taky pěkný šunt neb ono to jde ruku v ruce.
Stačí si přečíst prováděcí normu ČSN 74 6077, která jasně definuje, že PU pěna nesmí být jediným uzavírací materiálem připojovací spáry. Proto ta aplikace fólií, popř. montovat bez PU pěny přes kmprimované pásky. Tzn. zevnitř vzduchotěsné a parotěsné, vně paropropustná a vodotěsná.
Tohle jsou základy, které by měly být pro skutečného odborníka samozřejmostí. Na tohle Zelená úsporám nemá žádný vliv.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama