Párová terapie Hradec Králové a okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 11:07
Párová terapie Hradec Králové a okolí

Zdravím vás všechny,
rád bych zeptal, zda nemáte někdo doporučení na kvalitní párovou poradnu, terapeuta, či kouče v Hradce Králové, či okolí.
S manželkou jsme spolu 14 let (od našich 18). Před několika lety nastal v našem vztahu obrat. Asi jsem zlenivěl, asi nebyl tak pozorný, jak bych měl být a asi jsem nechal zasahovat víc, než jsem si myslel do našeho soukromí rodinu. Spoustu věcí jsem si neuvědomoval a nevnímal je asi tak, jak bych měl a manželka si připadala odsunuta na vedlejší kolej (píší jen hrubý náčrt situace. Věci bylo vícero, ale asi není v tuto chvíli nutné vypisovat vše do detailu). Manželka pro mě vždy byla je a to nejdůležitější v mém životě a nechtěl bych o ní přijít. Před několika měsíci, kdy daná situace přerostla mez, jsme to spolu začali řádně řešit. Bohužel to bylo už v okamžiku, když manželčiny emoce vůči mě takřka vyhasly.
Oba bychom chtěli náš vztah zachránit. Já si spoustu věcí uvědomil a začal na sobě pracovat, ale upřímně jsem byl ze začátku jak slon v porcelánu a místo opory jsem byl spíše vytvářeč tlaku. Věc společně řešíme zhruba půl roku, ale bojím se, že spíše šlapeme vodu. Navštívili jsme několikrát koučku, která nám ve spoustě věcech otevřela oči, ale máme oba pocit, že jsme již vyčerpali její možnosti. Přijde nám, že se spíše zaměřila na to, že jsme si špatně sdělovali informace. Ale v tuto chvíli není problém v tom si vysvětlit co k sobě cítíme, ale to, že manželčiny emoce vyhasly a chtěla by si ke mě zase najít cestu, ale zatím se to nedaří. A v neposlední řadě bych já chtěl, aby si ke mě tu cestu našla a mohl jsem jí ukázat, že nejsem takový, jakého si mě za poslední roky vytvořila v hlavě a ukázat jí, že je pro mě to nejdůležitější.
Předem děkuji za odpovědi.

Příspěvek upraven 25.04.19 v 12:11

Reakce:
Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 25.04.19 11:13

Někdy je míra zklamání taková, že se nedá napravit.
Pokud s tím chce manželka něco dělat, mohla by chodit i sama, aby si udělala jasno v tom, co chce a co ne.

Kamil01
Nováček 3 příspěvky 25.04.19 11:24

To již nějakou dobu chodí. Ale říkali jsme si, že by asi nebylo od věci řešit i danou situaci v páru.
Bohužel si uvědomuji, že i tato varianta může existovat, ale chci vyzkoušet vše.

Kamil01
Nováček 3 příspěvky 26.04.19 16:09

Nikdo nic? :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 11:32

@Kamil01 od začátku tu čekám co ti kdo napíše a mám to na počítači otevřené, tak napíšu aspoň já. Jsem v podobné situaci s manželem, hrozně mě zklamal, sliby že se změní atd, před půl roku to řešíme a neudělal nic. Nejsem taková ta typická ženská ala „co se děje? - nic“, ale naopak s ním otevřeně mluvím a říkám mu co je problém, snažím se chápat že muži nejsou moc empatičtí a leccos jim nedojde. Za těch cca 7 měsíců jsme mluvili několikrát, odmítl cokoliv změnit a tak tedy jsem teď přišla s tím, že chci aby se odstěhoval a chci rozvod. On se naprosto složil z toho, hrozně otočil že to nechce, snaží se a tvrdí že udělá cokoliv - bohužel tak pár měsíců později než jsem to já potřebovala :roll: Ze zkušenosti ti řeknu, že pokud manželčiny city vyhasly tak neuděláš vůbec nic. Můžeš dělat fakt COKOLIV ale ty city po zklamání z tebe jako osoby se už nevrátí. Dobré znamení je, že to chce změnit (já už ne), ale pravděpodobně se budete jen měsíce či dokonce roky trápit a stejně se nic nestane. Promiň. J. A.

Kamil01
Nováček 3 příspěvky 28.04.19 12:06

Upřímně nevím, co bych na to napsal.
Jsme ve fázi, kdy od manželky slyším, že mě má ráda, že jí na mě a na nás záleží, ale necítí zkrátka to, co cítila a chtěla by cítit. Není to, že bych jí byl jedno, ale ta láska, touha, ta chemie, která tam byla je pryč. Na manželce mi vždy ohromně záleželo a záleží. Ano, může to znít v téhle situaci, do které jsme se dostali možná zvláštně, ale opravdu to tak bylo a je a nechci to vzdát. Možná máš pravdu, ale také třeba ne a podaří se nám ten ohýnek zase rozfoukat. Nemohl bych se na sebe v budoucnu ani podívat a vyčítal bych si to celý život, kdybych si nemohl říct, že jsem pro to udělal vše, co jde.

Váš příspěvek
Reklama