Partner a kupování věcí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.5.22 21:53

Partner a kupování věcí

Hezky večer, rychlý dotaz. Pritel přišel ke mně do bytu bez čehokoliv, vse tu bylo. Ale chtel roboticky vysavač, nové matrace, stoly do pracovny. Vse jsme museli platit napůl. Ale všechno ostatní jsem de facto koupila ja, protože jsem ten byt vybavila a pak přišel on. Teď mi to přijde trochu nefér. Já vím, že je to moje, ale proč nechtěl sám něco pořídit do našeho bydlení? Ještě mi vyčetl, že nevymyslim nic nového do bytu. Tak říkám, ze to je však snad jasne, když jsem ho celý vybavila nábytkem 2 roky zpět …. :D :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16322
17.5.22 21:57

A proč se necháváš vmanipulovat do situace, která ti nevyhovuje? Klidně mu řekni, že ty jsi pořídila základní vybavení, máš byt a pokud se chce realizovat, tak mu bránit nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
17.5.22 21:59

A proč děláš něco, co nechceš? Se ozvi, ne? Když něco chce, ať si to koupí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
17.5.22 22:47
@Anonymní píše:
Hezky večer, rychlý dotaz. Pritel přišel ke mně do bytu bez čehokoliv, vse tu bylo. Ale chtel roboticky vysavač, nové matrace, stoly do pracovny. Vse jsme museli platit napůl. Ale všechno ostatní jsem de facto koupila ja, protože jsem ten byt vybavila a pak přišel on. Teď mi to přijde trochu nefér. Já vím, že je to moje, ale proč nechtěl sám něco pořídit do našeho bydlení? Ještě mi vyčetl, že nevymyslim nic nového do bytu. Tak říkám, ze to je však snad jasne, když jsem ho celý vybavila nábytkem 2 roky zpět …. :D :zed:

To neni vase bydleni, ale tvoje bydleni. Chapu, ze nechce investovat do ciziho…
Jinak pokud ti neco nevyhovuje tak, jak je, tak se proste musis ozvat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1993
17.5.22 22:50

Prý všechno ostatní jsem koupila já 🤣 ano protože je to tvůj byt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19942
17.5.22 23:09

A vyplaty mate stejne? Kdyz napul?

Pokud neco kupovat nechces, tak to neplat, jednoduche.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
17.5.22 23:33

To tak někdy v páru chodí, že se kupují věci na půl… Navíc věci, co užijete oba (stoly, matrace, vysavač - to mi nepřijdou zas takové blbiny, a zkomfortňuje to tvůj byt). Kdyby si chtěl koupit automatický zvedák záchodového prkénka, možná si ho koupí sám. :nevim: Ale jinak jasně - tvůj byt, ty rozhoduješ co (a kdo) v něm bude. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
17.5.22 23:42

Předpokládám, že vysavač jsi nějaký měla, matraci, stůl taky. Pokud mu to nevyhovovalo, fajn, ať koupí (po dohodě s tebou) za své jiné. Fakt nevidím jediný důvod, proč bys do toho měla investovat peníze ty. Jak píšeš, ostatní vybavení taky v klidu používá, to by ti měl dle jeho logiky za to něco platit. Přispívá aspoň na provoz domácnosti, nájem, energie? Hlavně že je machr na to vymýšlení… když to pak má způlky zatáhnout někdo jiný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
17.5.22 23:55

Tak nefér, opravdu je to tvůj byt :mrgreen: ale pokud vymýšlí a máš to pak platit napůl, to bych se na to vykašlala. I když já si nového robo za starší roombu koupila nedávno úplně sama a nelituji :srdce:
Jen ta představa, že mě někdo nutí vybavovat byt je taková divná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
18.5.22 00:23
@TO_IT píše:
Tak nefér, opravdu je to tvůj byt :mrgreen: ale pokud vymýšlí a máš to pak platit napůl, to bych se na to vykašlala. I když já si nového robo za starší roombu koupila nedávno úplně sama a nelituji :srdce:
Jen ta představa, že mě někdo nutí vybavovat byt je taková divná.

Mě by i celkem zajímalo, jak podobný rozhovor probíhá. Jako že přijde chlap a: Máňo, já ti dostal skvělý nápad, koupíme si robotický vysavač! Tady jsem nám ho už vybral! Jenom mi na něj musíš dát 4 tisíce! Ale stačí, když mi je zítra pošleš na účet! Jo a ta tvoje matrace mi taky vůbec nevyhovuje! Bolí mě z ní záda! Jak jsi mohla takový šunt koupit? Ale neboj, vyberu nám lepší! Ze spánkového studia za 50 tisíc! Ale musíš mi na ni přispět půlkou, jinak budeš spát na zemi! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7480
18.5.22 00:43
@Anonymní píše:
Hezky večer, rychlý dotaz. Pritel přišel ke mně do bytu bez čehokoliv, vse tu bylo. Ale chtel roboticky vysavač, nové matrace, stoly do pracovny. Vse jsme museli platit napůl. Ale všechno ostatní jsem de facto koupila ja, protože jsem ten byt vybavila a pak přišel on. Teď mi to přijde trochu nefér. Já vím, že je to moje, ale proč nechtěl sám něco pořídit do našeho bydlení? Ještě mi vyčetl, že nevymyslim nic nového do bytu. Tak říkám, ze to je však snad jasne, když jsem ho celý vybavila nábytkem 2 roky zpět …. :D :zed:

Já tohle úplně nesnáším, moje, tvoje, napůl. Pokud spolu chcete žít, tak si musíte ujasnit, co je každého z vás, s čím přišel. A ty další nakoupené věci už budou VAŠE, nicméně každý přispěje dle výše svého platu (to by mělo platit, má to preventivní účinky do budoucna).
To, co se u vás děje, je začátek konce, tady je ten mezní bod, který skoro odmitas vidět, přestože se ti to nelíbí a bliká ti červená kontrolka, tak s tím něco udělej.
Nechtěla bych žít s chlapem, který mi bude přikazovat, že něco koupíme bez ohledu na ty vnější vlivy. To asi pán upadl na hlavu, ne?

Jsem šťastná, za všechny své potencionální manžele. Nikdy nic nechtěli vracet, když jsme se rozcházeli, nikdy nic nepočítali na korunu. Až tedy na jednoho, choval se dost podobně, jak popisuješ, tak jsem se, s ním rozešla.
Je mu přes 45 let, doteď nemá rodinu, protože neakceptuje skutečnost, že když je vztah a děti, tak to něco stojí. A pořád se diví, kde je problém. Přitom on sám se neostycha užívat cizí komodity, ale ty své sdílet odmítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
18.5.22 02:11

Chtěla jste do bytu nový vysavač, matrace? Jestli ne, nic jste platit nemusela. Proč jste to dělala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13338
18.5.22 05:26
@Anonymní píše:

No pokud jsi nesvepravna a on ti rozkazuje co musíš dělat, tak je asi něco špatně ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
18.5.22 05:32

Tady v těch začátcích spolubydlení (popř. vztahu) je podle mě lepší, když každý koupí daný kus nábytku za sebe. Např. on stůl, ty skříň, on pračku, ty ledničku. Aby bylo jasné, čí co “je”. Jasně, budete to užívat oba dva, ale pokud vám vztah nevyjde, lépe se pak věci dělí, protože každý pořídil to “své”. Alespoň já jsem to po rozchodu s přítelem ocenila. Jiná situace už potom je, když spolu žijete x let a opravdu už spolu plánujete zůstat, tam je hezké a příjemné, že si pořídíte něco vyloženě společně.
Asi bych si na tvém místě s přítelem promluvila a řekla mu, že jsi byt komplet zařídila ty a že až bude zase potřeba něco koupit, mohl by to koupit on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
18.5.22 05:54

@Trojlístek A ja bych zase nechtela zit s nekym, kdo mi bude prikazovat, ze prispivat se bude podle vyse platu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat