Partner alkoholik, nebo jen hysterčím?

Anonymní
29.12.19 19:57

Partner alkoholik, nebo jen hysterčím?

Ahoj holky, už nevím, jak dál. Asi možná potřebuju radu, a nechci s tím jít k přátelům.
Máme s partnerem krásný vztah, je to úžasný chlap, který mi vyjadřuje lásku, pomáhá doma, pracuje a je férový.
Ale nějak poslední dobou přestávám být tolerantní. Celý týden je kvůli práci pryč a vrací se domů pouze na víkendy. V pátek Přijede domů, nají se, dá sprchu, obejme mě a odchází na pivo… Vrátí se třeba v 1 ráno a opilý. Opilý je to nejvíc milujici chlap, dokud jsem na něj jako na mimino ťuťu… Jakmile jsem jen trochu nepříjemná nebo vážná, je zle a je hádavý.
V sobotu má opici a je celý den se mnou a v neděli se jde opět na pivo a takhle pořád dokola. Kvůli jeho “pivu” s přáteli, které se koná furt už jsme měli několik hádek. Jeho otec se doslova upil, zemřel na játra.
Teď jsme byli na akci s jeho přáteli na týden. Hned první noc se brutálně opil. Já jsem těhotná, takže jediná tam střízlivá. Měli jsme extrémní hádky celou noc. Cokoli mu povim na to jeho pití, jsem já ta špatná, protože je se mnou přeci furt a taky má právo na kamarády. A tady mi přeci řekl, že první noc prostě bude velká akce a měla jsem s tím počítat. Já jsem ta, která je hnusná, urejpaná a dělám scény.
Ale když opravdu na nej neustále jen čekám… Prostě já už nevím, jak mu to říct. Neustále mi opakuje jak jsem vždy na prvním místě já, před přáteli. Ale zatím mi to nikdy nedokázal.
Vždyť já neřeknu ani popel, ať si na pivo jde. Ale když řekne nejpozději do půlnoci doma, a přijde skoro ve dvě a nedá o sobě vědět, ať se mi pak nedivi, že mě to štve. Nebo jen opravdu tak hysterčím? Ani na té akci, nikdy se mnou nešel si lehnout, ani když jsem ho nechala třeba do 3. Do rána pít a skoro všichni už šli spát. Stejně musí vždy jít jako poslední a já mu jsem jedno.
Když mu řeknu, že to s tím pitím přehání, tak opět mi řekne, že je to jen pivo a že opily není.
Je na to zvyklý, takže si dá třeba 10piv a několik panaku a vše si pamatuje. Ale nebaví mě se s ním neustále hádat… Přála bych si, aby se víc věnoval mně a ne alkoholu neustále.
Omlouvám se za takový sloh, ale nevím, kde a komu se svěřit. Jsem bezradná, miluji ho. Vše je skvělé, dokud nejde opět pít a to je častěji a častěji…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23794
29.12.19 20:02

Chtít to vyřešit v době, kdy už jsi těhotná, je dost pozdě. Tohle se mělo řešit mnohem dřív. Co ti teď zbývá? nehádat se s ním, když přijde v noci pod parou, protože to nemá smysl. Mluvit s ním v době, kdy je střízlivý a kdy - jak ty říkáš - je úžasný chlap, který ti vyjadřuje lásku. Pokud je to pravda, pak by se měl mít motivaci kvůli tobě a miminku pití vzdát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 20:06

@hanka.br.
Dřív to nebylo až tak hrozné, bral mě na to pivo s sebou a odcházel se mnou brzy. Hlavně nechodil tolik jako teď. Takže jsme měli ještě společné večery. Jenže, co jsem otěhotněla, tak už s ním samozřejmě nechodím a on je jsko utržený ze řetězu. Mluvit se s nim snažím, vždy se omluví a tak podobně, ale stejně je to za chvíli stejné. Tchýně mi řekne, že tohle dělal neustále a kvůli tomu mu skončily všechny vztahy, ale teď by si to už měl uvědomit. Sama mi řekla, abych byla rázná, jenže pak jsou hádky a já jsem na rizikovém po posledním potratu a nechci se zbytečně hádat. Celkově jsem už z toho všeho unavená.

• Citovat
  • Nahlásit
1558
29.12.19 20:10

No jsi tehotna, nepijes. Nevim jak to bylo driv, ale tohle si vetsina holek uvedomi, az kdyz jako tehotna nebo pak s ditetem uz nedela to co doposud a s partnerem uz bohuzel nemuze. Ale partner muze a kdyz je zvykly chodit, nechce se mu prestat jen proto, ze nemuze partnerka. Bohuzel. Co pred detmi spojovalo, to s detmi rozdeluje. Skoda, ze si to holky neuvedomi driv, nez si to ditko rozhodnou poridit. Kdyz uz prijde pod parou, tak ho nech. Zkus mu vysvetlit, jak se citis a domluvit se nejak konkretne, az budete v pohode. Treba tu nedeli vymenit za nejakou spolecnou aktivitu, neco, co vas bavi oba. Drzim palce. Ale mela sis tohle srovnat a poresit driv, nez jsi zalozila rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
29.12.19 20:10

Nějak se mi tam ztrácí čas, kdy je to ten milující partner, přes týden není doma a o víkendu buď s kamarády v hospodě nebo má opici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16007
29.12.19 20:12

Minimálně pije rizikově - tedy chlastá, ačkoliv mu to obějktivně ničí vztah.

a 10 piv a několik panáků je hodně hrozivá dávka.

Myslím že je nejvyšší čas zdrhnout. Právě proto že jsi těhotná. S miminem se to celé zhorší.

Teď je čas to řešit a třeba doufat, že se vzpamatuje a alepsoň si přizná že má problém.
S kojencem v náručí se to dělá výrazně hůř.

Pokud to odložíš a budeš doufat, že se to změní, tak pak je na čase začít si přiznávat že jsi spoluzávislá - ne na alkoholu, ale na životě se závislým.

http://www.codependentanonymous.cz/Kapitola1.pdf

A čím déle v takovém patologickém vztahu to dítě bude, tím víc mu ublížíte.

Příspěvek upraven 29.12.19 v 20:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23794
29.12.19 20:12
@evulinda79 píše:
Nějak se mi tam ztrácí čas, kdy je to ten milující partner, přes týden není doma a o víkendu buď s kamarády v hospodě nebo má opici

Taky nevidím, kde je ten úžasný milující…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6087
29.12.19 20:15

A kdy je tak úžasný, férový, láskyplny a pomáhající, když je celý týden pryč a o víkendu chlastá a vyspava opici, prosím tě? Takto se milující chlap fakt nechová…

Je to typické. Těhotná jsi ty, ne on. On se chová furt stejně… Bohužel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 20:15

@Lumíkovec
Hlavně dřív nechodil pít tolik jako teď, teď celé svátky snad byl z 90% opilý. Tohle nikdy nedělal. Trávil se mnou čas, hodně. Teď je z ničeho nic jako vyměněný… Když se zeptám zda-li se něco neděje, tak je vše v pořádku.
Nehodlám ho opouštět ani nic podobného, vím, že to časem vyřešíme jako vždy vše.. Ale teď jsem bezradná, asi na mě působí moc hormony a jsem celá z toho nesvá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 20:16

@evulinda79
Dříve to tak nebylo, byl se mnou často, pracovali jsme spolu. Ale teď je to takové no :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6087
29.12.19 20:17

Omyl 2×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
29.12.19 20:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už nevím, jak dál. Asi možná potřebuju radu, a nechci s tím jít k přátelům.
Máme s partnerem krásný vztah, je to úžasný chlap, který mi vyjadřuje lásku, pomáhá doma, pracuje a je férový.
Ale nějak poslední dobou přestávám být tolerantní. Celý týden je kvůli práci pryč a vrací se domů pouze na víkendy. V pátek Přijede domů, nají se, dá sprchu, obejme mě a odchází na pivo… Vrátí se třeba v 1 ráno a opilý. Opilý je to nejvíc milujici chlap, dokud jsem na něj jako na mimino ťuťu… Jakmile jsem jen trochu nepříjemná nebo vážná, je zle a je hádavý.
V sobotu má opici a je celý den se mnou a v neděli se jde opět na pivo a takhle pořád dokola. Kvůli jeho “pivu” s přáteli, které se koná furt už jsme měli několik hádek. Jeho otec se doslova upil, zemřel na játra.
Teď jsme byli na akci s jeho přáteli na týden. Hned první noc se brutálně opil. Já jsem těhotná, takže jediná tam střízlivá. Měli jsme extrémní hádky celou noc. Cokoli mu povim na to jeho pití, jsem já ta špatná, protože je se mnou přeci furt a taky má právo na kamarády. A tady mi přeci řekl, že první noc prostě bude velká akce a měla jsem s tím počítat. Já jsem ta, která je hnusná, urejpaná a dělám scény.
Ale když opravdu na nej neustále jen čekám… Prostě já už nevím, jak mu to říct. Neustále mi opakuje jak jsem vždy na prvním místě já, před přáteli. Ale zatím mi to nikdy nedokázal.
Vždyť já neřeknu ani popel, ať si na pivo jde. Ale když řekne nejpozději do půlnoci doma, a přijde skoro ve dvě a nedá o sobě vědět, ať se mi pak nedivi, že mě to štve. Nebo jen opravdu tak hysterčím? Ani na té akci, nikdy se mnou nešel si lehnout, ani když jsem ho nechala třeba do 3. Do rána pít a skoro všichni už šli spát. Stejně musí vždy jít jako poslední a já mu jsem jedno.
Když mu řeknu, že to s tím pitím přehání, tak opět mi řekne, že je to jen pivo a že opily není.
Je na to zvyklý, takže si dá třeba 10piv a několik panaku a vše si pamatuje. Ale nebaví mě se s ním neustále hádat… Přála bych si, aby se víc věnoval mně a ne alkoholu neustále.
Omlouvám se za takový sloh, ale nevím, kde a komu se svěřit. Jsem bezradná, miluji ho. Vše je skvělé, dokud nejde opět pít a to je častěji a častěji…

hele a co kdyby jsi přestala řešit jeho pití a kontrolovat to, kdy se vrátí domu a radeji se venovala sobe…tj naplanuj si víkend podle sebe…přítel je ráno opilý? tak ma smulu pojedes sama a on at se proválí den v posteli…myslímže nejpozdeji až bude mit miminko mu postupem začne být líto že vlastne s Vámi vubec není že ty trávíš pekne dny na vyletech s miminkem zatimco on profláká den doma..a pokud jsi pěkna začne třeba i trochu žarlit a začne s tim neco delat… když ho budeš komandovat bude se cítit jak pubertak prudící svojí matku a bude rebelovat jeste víc… musíš se chovat tak aby on sam chtěl s tim neco delat. držím palce. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 20:19

@Ou
Právě toho se obávám, že bude jako jeho otec.
Proto se i ptám objektivně na rady, jelikož okolí ho miluje a cokoli já řeknu, tak jsem stejně nejhorší.
Uvidíme, pokusím se s nim o tom promluvit. Zkusit mu vysvětlit, že to není v pořádku.
Jestli mi bude opět argumentovat, že chodí všichni jeho kamarádi a že zase jen já dělám scény a tak, tak už to vzdávám. Protože neřeknu nic, když by šel jen v pátek na 1-3 piva s přáteli. A příležitostně něco víc. Neřeknu nic. Ale každý víkend 2× nejméně 10 piv a několik panáků.. Je na mě nějak moc…

• Citovat
  • Nahlásit
7457
29.12.19 20:24
@Anonymní píše:
@evulinda79
Dříve to tak nebylo, byl se mnou často, pracovali jsme spolu. Ale teď je to takové no :nevim:

Jestli na neho nedolehaji budouci povinnosti. Musi se srovnat s tim, ze najednou vy s nim nechodite, jen cekate doma a dostava co chvili pojeb. Tak je radsi vic pryc, aby mel klid. Nekonecne vycitani a hadky, to asi neni ta spravna cesta. Navic kdyz pisete, ze jedine hnusnej je, kdyz na nej vystartujete, kdyz je pod parou. To od vas taky neni moc inteligentni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
29.12.19 20:25

Tak si počkej až tě ten milující zázrak párkrát v opilosti profackuje, třeba se ti rozsvítí. Odešla bych co nejdřív, z toho se už nevyhrabe, pokud nebude chtít sám. Píšeš že se to časem vyřeší tak hodně zdaru :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat