Partner chce na pozici v zahraničí a já těhotná

Anonymní
9.4.20 15:42

Partner chce na pozici v zahraničí a já tehotná

Vkládám příspěvek jako anonymní z důvodu důvěrných informací o zdravotním stavu a osobních poměrech. Jsem ve 13 týdnu těhotenství. Jedná se o vymodlené těhotenství po 10 letech v podstatě na poslední chvíli, bude mi 39. Dlouho jsme se s partnerem snažili přes IVF, teď po nepočítaně neúspěchů vyšlo a byli jsme oba moc šťastní. Partner se všem chlubil a všude vykecal ještě před prvním screeningem, pořád mi opakoval, jak se moc těší, jak bude malé učit hrát na kytaru, jak s ním bude sportovat atd. Včera mi řekl, že se chce přihlásit na výběrové řízení na pozici do Bruselu, byl by to kontrakt na 9 let. Když jsem se ho ptala, jak si to představuje, říkal, že bych tam na mateřské byla s ním, a že bych se tam během té doby rozkoukala a našla si tam něco taky, anebo bych odjela a on by každý víkend lítal za námi, prostě že by se vidělo. Tak jsem mu řekla, že já to nevidím tak, že během péče o malé se budu nějak zvlášť rozkoukávat, že pochybuji, že si tam najdu nějakou práci na úrovni a hlavně bych se tím připravila o rentu, do které mi zbývají ještě 3 roky odsloužit. On už nárok na rentu má, jelikož je o 5 let starší. Partner mi řekl, že jsem strašně bez ambic, že jiná ženská by za tuhle příležitost byla vděčná že na sobě nepracuju a že nechce žít nudný a šedivý život tady v bytě se mnou. Že si chce vydělat na domek se zahradou a být po padesátce vystaraný a že je to i pro děcko, které takto zajistí, že by mu dal pak nás byt. Máme 3 kk novostavbu v Praze. Byla to dost hnusná hádka, já na něj křičela, že je nezodpovědný, že kdybych věděla, že přijde s tímto, tak se ve svém věku a po tom všem na dítě vykašlu, že mě zradil a že je sobec. Měla jsem pak i výčitky, jestli jsem neublížila miminku, protože to byl docela hysterak. Ráno se choval jakoby nic, já na něj nemluvila a odešla do práce. Co si o tom myslíte? Je opravdu tak nenormální, že chci být v klidu tady a užívat si nové etapy života a ne jít někam do neznáma jen za cenu velkých peněz? My se nijak špatně nemáme. Oba vyděláváme nadprůměrně, v práci mi šéf nabídnul, že bych mohla po mateřský chodit na 1 den v týdnu na 5 hodin, abych nepřišla o místo a neztratila tak kontakt. Navíc jsme oba ve státním sektoru a třeba ošetrovačka na dítě a podobně zde není problém. Ale on tyhle věci vůbec neřeší. Jsem vážně tak zaprděná, nebo je on sobec?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24964
9.4.20 15:49

Já jsem zaprděná, mně by se nechtělo. Ale asi bych ho „následovala“. Vztah na dálku s miminem bych nechtěla.

Jestli jste spolu tak dlouho, měla bys ho znát. Jestli je schopný to dát v cizině. Jestli není jen snílek :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10569
9.4.20 15:50

Hmmmm, tak tohle by me hodne rozhodilo.
Ale pises, ze se teprve chce prihlasit do vyberovky. Ma to dopredu domluvene a bude to jistota, anebo to chce zkusit naslepo? V tom je velky rozdil :think:
Skoda, ze jste se pohadali. Ja bych to zkusila postavit na tom, ze ja zustavam v CR v tom nasem zaprdenem byte, treba i nucene bez neho. Ale on muze jit pracovat do Bruselu, nedrzela bych ho tady. Ale z donuceni bych ani ja nesla do ciziny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7127
9.4.20 15:51
@Anonymní píše:
Vkládám příspěvek jako anonymní z důvodu důvěrných informací o zdravotním stavu a osobních poměrech. Jsem ve 13 týdnu těhotenství. Jedná se o vymodlené těhotenství po 10 letech v podstatě na poslední chvíli, bude mi 39. Dlouho jsme se s partnerem snažili přes IVF, teď po nepočítaně neúspěchů vyšlo a byli jsme oba moc šťastní. Partner se všem chlubil a všude vykecal ještě před prvním screeningem, pořád mi opakoval, jak se moc těší, jak bude malé učit hrát na kytaru, jak s ním bude sportovat atd. Včera mi řekl, že se chce přihlásit na výběrové řízení na pozici do Bruselu, byl by to kontrakt na 9 let. Když jsem se ho ptala, jak si to představuje, říkal, že bych tam na mateřské byla s ním, a že bych se tam během té doby rozkoukala a našla si tam něco taky, anebo bych odjela a on by každý víkend lítal za námi, prostě že by se vidělo. Tak jsem mu řekla, že já to nevidím tak, že během péče o malé se budu nějak zvlášť rozkoukávat, že pochybuji, že si tam najdu nějakou práci na úrovni a hlavně bych se tím připravila o rentu, do které mi zbývají ještě 3 roky odsloužit. On už nárok na rentu má, jelikož je o 5 let starší. Partner mi řekl, že jsem strašně bez ambic, že jiná ženská by za tuhle příležitost byla vděčná že na sobě nepracuju a že nechce žít nudný a šedivý život tady v bytě se mnou. Že si chce vydělat na domek se zahradou a být po padesátce vystaraný a že je to i pro děcko, které takto zajistí, že by mu dal pak nás byt. Máme 3 kk novostavbu v Praze. Byla to dost hnusná hádka, já na něj křičela, že je nezodpovědný, že kdybych věděla, že přijde s tímto, tak se ve svém věku a po tom všem na dítě vykašlu, že mě zradil a že je sobec. Měla jsem pak i výčitky, jestli jsem neublížila miminku, protože to byl docela hysterak. Ráno se choval jakoby nic, já na něj nemluvila a odešla do práce. Co si o tom myslíte? Je opravdu tak nenormální, že chci být v klidu tady a užívat si nové etapy života a ne jít někam do neznáma jen za cenu velkých peněz? My se nijak špatně nemáme. Oba vyděláváme nadprůměrně, v práci mi šéf nabídnul, že bych mohla po mateřský chodit na 1 den v týdnu na 5 hodin, abych nepřišla o místo a neztratila tak kontakt. Navíc jsme oba ve státním sektoru a třeba ošetrovačka na dítě a podobně zde není problém. Ale on tyhle věci vůbec neřeší. Jsem vážně tak zaprděná, nebo je on sobec?

A ty myslis, ze to misto dostane? Resila bych, az by se tam dostal nebo ne.
Jinak ja bych ho nasledovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6368
9.4.20 15:56

No napisu to ve zkratce, ale chovani tveho partnera, proste jeho reakce, kdyz jsi mu rekla svuj nazor, mi nepripada spravna. Misto toho, aby mel nejake argumenty na ty tve, tak te zacne shazovat a vysvetlovat ti, jak jsi neambiciozni. No a co? I kdyby jsi byla, coz podle me nejsi, tak takovhe dulezita rozhodnuti, tam snad musi byt shoda obou, ne? Uz, jak s tim prisel, ten styl, no arogantni az hruza.
A plne rozumim tomu, ze tehotna zenska v tvem veku potrebuje klid a jistoty a ne se nekam harcovat do neznama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34165
9.4.20 15:56
@Anonymní píše:
Vkládám příspěvek jako anonymní z důvodu důvěrných informací o zdravotním stavu a osobních poměrech. Jsem ve 13 týdnu těhotenství. Jedná se o vymodlené těhotenství po 10 letech v podstatě na poslední chvíli, bude mi 39. Dlouho jsme se s partnerem snažili přes IVF, teď po nepočítaně neúspěchů vyšlo a byli jsme oba moc šťastní. Partner se všem chlubil a všude vykecal ještě před prvním screeningem, pořád mi opakoval, jak se moc těší, jak bude malé učit hrát na kytaru, jak s ním bude sportovat atd. Včera mi řekl, že se chce přihlásit na výběrové řízení na pozici do Bruselu, byl by to kontrakt na 9 let. Když jsem se ho ptala, jak si to představuje, říkal, že bych tam na mateřské byla s ním, a že bych se tam během té doby rozkoukala a našla si tam něco taky, anebo bych odjela a on by každý víkend lítal za námi, prostě že by se vidělo. Tak jsem mu řekla, že já to nevidím tak, že během péče o malé se budu nějak zvlášť rozkoukávat, že pochybuji, že si tam najdu nějakou práci na úrovni a hlavně bych se tím připravila o rentu, do které mi zbývají ještě 3 roky odsloužit. On už nárok na rentu má, jelikož je o 5 let starší. Partner mi řekl, že jsem strašně bez ambic, že jiná ženská by za tuhle příležitost byla vděčná že na sobě nepracuju a že nechce žít nudný a šedivý život tady v bytě se mnou. Že si chce vydělat na domek se zahradou a být po padesátce vystaraný a že je to i pro děcko, které takto zajistí, že by mu dal pak nás byt. Máme 3 kk novostavbu v Praze. Byla to dost hnusná hádka, já na něj křičela, že je nezodpovědný, že kdybych věděla, že přijde s tímto, tak se ve svém věku a po tom všem na dítě vykašlu, že mě zradil a že je sobec. Měla jsem pak i výčitky, jestli jsem neublížila miminku, protože to byl docela hysterak. Ráno se choval jakoby nic, já na něj nemluvila a odešla do práce. Co si o tom myslíte? Je opravdu tak nenormální, že chci být v klidu tady a užívat si nové etapy života a ne jít někam do neznáma jen za cenu velkých peněz? My se nijak špatně nemáme. Oba vyděláváme nadprůměrně, v práci mi šéf nabídnul, že bych mohla po mateřský chodit na 1 den v týdnu na 5 hodin, abych nepřišla o místo a neztratila tak kontakt. Navíc jsme oba ve státním sektoru a třeba ošetrovačka na dítě a podobně zde není problém. Ale on tyhle věci vůbec neřeší. Jsem vážně tak zaprděná, nebo je on sobec?

A pocita se ti do renty cas na matersky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10569
9.4.20 15:57
@jkra píše:
A pocita se ti do renty cas na matersky?

Materska ano, rodicovska ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 16:00

Nejsem si jistá, že to dostane, ale asi je to docela reálné, protože mu o tom místě řekl bývalý kolega, co tam dělá. On s nima dost spolupracuje odsud a každý měsíc tam jezdí, tak už tam má docela kontakty, nejen s Cechama, ale i s cizincema…takze by to bylo na doporučení, podle mě má šanci tak 70 procent. Já si umím představit to tam dát na ty 4 roky, ale prostě vím, že potom tam pro mě úředníky místo fakt nebude. Zas tak velkej šéf tam nebude, musela bych tam mít taky známosti a prostě po 3 nebo 4 letech doma je to podle mě nereálný, navíc s malým dítětem v cizí zemi bez hlídání, musela bych si pak asi sehnat chuvu… hlavně mě štve, že takhle rozhodnu vlastně beze mě a diví se, že se mi to nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
2245
9.4.20 16:01

Pokud by to místo v cizině dostal, odešla bych s ním :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.20 16:02

@jkra Právě že nepočítá, tak to bylo podle staryho zákona. Ale teď se počítá jen těch půl roku a pak ty roky na řidičáku ne. Kdybych chodila na těch 5 h týdně, tak by se mi to pravě počítalo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.4.20 16:07

Já vím, že by za to byly dobrý peníze, ale já si tím uplne znicim tu svoji zaprdenou kariéru a vlastní samostatnost. Kdybych tam s ním. Byla těch 9 let. Nebudu mít rentu a kdo mě pak zaměstná po 9 letech v domácnosti a před tím 12 let praxe ve státním. Já jsem ve švy práci fakt spokojená. A nelíbí se mi představa být závislá jen na partnerovi, který ani není můj manžel a skončit třeba v 50 s holou řití a moct jít tak maximálně nekam do kanclu za 25 hrubyho (myšleno v dnešních cenách).

• Nahlásit
  • Citovat
2311
9.4.20 16:08

Těžko říct, každý to vnímá jinak, já bych šla a taky jsme šla, ale my s manželem jsme dost do světa tohle si probrali ještě před společným životem, ted jsme v cizině i s dítětem.
měli byste si o tom prostě promluvit a zvážit všechna pro a proti, zjistit si vše o životě tam a rozhodnout se, já nevim, já jsme fakt hodně do světa, ja bych jela hned, vrátit se lze vždy a to, že prostě ted budeš nějakou dobu doma s dítetem je dobre na rozkoukání se tam..

ale chyba je, že jste si tohle neujasnili dopředu, že byste třeba jednou šli, tohle je takové dost zničehonic, tak chápu, že tě to zaskočilo, ale pro něj je to zase příležitost..na druhou stranu, to místo ještě nemá, zkuasit to může a do te doby bych to prostě s ním řešila bez hádek..ale jestli ty to máš v sobě prostě tak nastavené, že ne, tak se zase nepřemáhej..ono ten kontrakt na 9 let je dost, takže případný návrat by taky mohl být těžký - s dítětem - bez něj (partnera), prostě zvažte vše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3185
9.4.20 16:08

To je síla. Nuda v bytě s rodinou :zed: Zrovna vcera jsem od 20h koukala na film s Nicolasem Cagem a je to jak pres kopirák. Mrkni se na to. Peníze nikomu štěstí neprinesly. Jako dům je hezká vize, ale pokud mate byt 3kk v Praze v dobrém stavu, tak za to uz ten dům mimo Prahu koupíš. Dítě ať se zajistí samo. Stačí, když mu dáte možnost studovat. Podle mě by měl brát ohled na rodinu a ne, že on se rozhodne a ty ho budeš slepě následovat. Já bych nešla. Cítila bych se tam sama. Bez rodiny a přátel čekat na to, až se vrátí z práce..ne, děkuji. Rekla bych mu, že já ambiciózní jsem a z toho důvodu nikam nejdu. Protoze to pro mne neni po vsech strankach vyhodne. A ano, jeho rozhodnuti je sobecké. Pokud tam pujde bez tebe, nechala bych ho jít a rekla mu, at nepocita se vztahem na dálku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34165
9.4.20 16:09
@Anonymní píše:
Já vím, že by za to byly dobrý peníze, ale já si tím uplne znicim tu svoji zaprdenou kariéru a vlastní samostatnost. Kdybych tam s ním. Byla těch 9 let. Nebudu mít rentu a kdo mě pak zaměstná po 9 letech v domácnosti a před tím 12 let praxe ve státním. Já jsem ve švy práci fakt spokojená. A nelíbí se mi představa být závislá jen na partnerovi, který ani není můj manžel a skončit třeba v 50 s holou řití a moct jít tak maximálně nekam do kanclu za 25 hrubyho (myšleno v dnešních cenách).

To uplne chapu. Ale po dobu rodicaku ti stejne budou drzet misto, budes mit par let k rozhodnuti, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
9.4.20 16:11
@Anonymní píše:
Nejsem si jistá, že to dostane, ale asi je to docela reálné, protože mu o tom místě řekl bývalý kolega, co tam dělá. On s nima dost spolupracuje odsud a každý měsíc tam jezdí, tak už tam má docela kontakty, nejen s Cechama, ale i s cizincema…takze by to bylo na doporučení, podle mě má šanci tak 70 procent. Já si umím představit to tam dát na ty 4 roky, ale prostě vím, že potom tam pro mě úředníky místo fakt nebude. Zas tak velkej šéf tam nebude, musela bych tam mít taky známosti a prostě po 3 nebo 4 letech doma je to podle mě nereálný, navíc s malým dítětem v cizí zemi bez hlídání, musela bych si pak asi sehnat chuvu… hlavně mě štve, že takhle rozhodnu vlastně beze mě a diví se, že se mi to nelíbí.

Hlavně v Belgii na tebe bude každý koukat jak na exota, když budeš doma s dítětem 3 roky, tam se běžně dávají děti do jeslí po šestinedělí, jak tě čtu, nemáš tam vidinu extra práce, nejsi typ jít do neznáma, být tebou asi bych teda nesla..a sehnat tam chůvu je nutnost, když pak pracujete a jsou tam dost drahé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama