Partner, co mi není zcela roven

Anonymní
25.4.20 10:41

Partner, co mi není zcela roven

Zdravím všechny. Řeším tohle prvně v životě, měla jsem na to totiž doposud docela jasný pohled. Vždy jsem chtěla, abych měla partnera, se kterým jsme si „duševně“ rovni.
Ten titulek je samozřejmě trochu zavádějící. Není to tak, že bych ho považovala za méněcenného, ale vím, že je zkrátka v téhle oblasti jinde.
Scházím se teď s někým, kdo nejen, že má nižší vzdělání ( o to mi nejde ani, kolikrát lidi vyučení jsou moudřejší jak lidi s tituly), ale celkově má prostě menší rozhled, menší záběr schopností a zájmů, kamarádi to jednoduše pojmenovali, že jsem jiná „liga“ (to asi i zevnějškem, ale to mě nezajímá). On není hloupý člověk, ale podle mě to jde ruku v ruce s předchozím, co jsem uvedla, že třeba vím, že někdy jeho reakce na moje myšlenky evidentně ukazují, že neporozuměl.
Je hrozně hodný, imponuje mi na něm jeho charakter, máme některé společné zájmy a pohled na život. Obecně mi přijde jako někdo docela vyjímečný.
Ale nejsem si jistá, jestli to později nebude problém, vím, že bych to měla vědět hlavně já :mrgreen: ale hrozně s tím bojuju. Bude mi 30 a chtěla jsem hodného kluka, se kterým mi bude fajn a co mě něčím zaujme a to s ním mám. A přesto na tom zase něco „hledám“…nedokážu asi úplně posoudit, jak moc to bude v budoucnu podstatné.

Příspěvek upraven 25.04.20 v 10:56

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5860
25.4.20 10:45

Tak to ti začne časem vadit velmi…když už to vnímáš teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8330
25.4.20 10:45

Bude to problem, nebude Te to s nim bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24385
25.4.20 10:49

Casem to bude horsi a horsi, budes si vic a vic vsimat tech nedostatku a zacnes se nudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17927
25.4.20 10:51

Buď se dostaneš přes svoje intelektuální snobství a nebo mu jasně vysvětli že holt budete jen milenci.

Jinak jedno z nejstabilnějších manželství co znám je docentka na VŠ a automechanik. Jde to, ale musí chtít obě strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
25.4.20 10:53

Na perspektívní život to asi nebude, když o tom pochybuješ od začátku, ale jestli je místo intelektuálních kvalit dobrý v sexu, tak užívej plnými doušky…také záleží jestli tě více uspokojí vědecká dišputace, nebo orgasmus…špatné také určitě bude, že se za něj budeš trochu stydět před ostatními/už se to vlastně děje/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21827
25.4.20 10:55

Těžko říct, jakou paseku by to mohlo v budoucnu udělat. Já třeba musím k chlapovi vzhlížet, jeho nedostatky nesmí být tak velké, aby to tu úctu k němu přebilo. Můj muž je vyučený a to ještě v takovém hodně jednoduchém oboru, já mám vš a nikdy by mě ani nenapadlo, že moje škola je něco víc. Můj muž je totiž velmi chytrý člověk s obrovským rozhledem, můžu ho poslouchat hodiny když vypráví a v 90% věcí mě strčí do kapsy. O škole to není. Asi bych nemohla být s někým, u koho cítím, že mi není roven :think: jsem mrcha a zneužila bych toho. Zase píšeš, že je hodný a výjimečný, je to těžký… Dej tomu čas a sama uvidíš, jestli si to sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2429
25.4.20 10:56
@Ou píše:
Buď se dostaneš přes svoje intelektuální snobství a nebo mu jasně vysvětli že holt budete jen milenci.Jinak jedno z nejstabilnějších manželství co znám je docentka na VŠ a automechanik. Jde to, ale musí chtít obě strany.

Také znám a fungují skvělé ona lékařka a jejím koníčkem je psychologie on zedník a koníčkem jsou nože.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
25.4.20 10:56
@Anonymní píše:
Zdravím všechny. Řeším tohle prvně v životě, měla jsem na to totiž doposud docela jasný pohled. Vždy jsem chtěla, abych měla partnera, se kterým jsme si „duševně“ rovni.
Ten titulek je samozřejmě trochu zavádějící. Není to tak, že bych ho považovala za méněcenného, ale vím, že je zkrátka v téhle oblasti jinde.
Scházím se teď s někým, kdo nejen, že má nižší vzdělání ( o to mi nejde ani, kolikrát lidi vyučení jsou moudřejší jak lidi s tituly), ale celkově má prostě menší rozhled, menší záběr schopností a zájmů, kamarádi to jednoduše pojmenovali, že jsem jiná „liga“ (to asi i zevnějškem, ale to mě nezajímá). On není hloupý člověk, ale podle mě to jde ruku v ruce s předchozím, co jsem uvedla, že třeba vím, že někdy jeho reakce na moje myšlenky evidentně ukazují, že neporozumněl.
Je hrozně hodný, imponuje mi na něm jeho charakter, máme některé společné zájmy a pohled na život. Obecně mi přijde jako někdo docela vyjímečný.
Ale nejsem si jistá, jestli to později nebude problém, vím, že bych to měla vědět hlavně já :mrgreen: ale hrozně s tím bojuju. Bude mi 30 a chtěla jsem hodného kluka, se kterým mi bude fajn a co mě něčím zaujme a to s ním mám. A přesto na tom zase něco „hledám“…nedokážu asi úplně posoudit, jak moc to bude v budoucnu podstatné.

chodila jsem jednou s takovym. Velmi kratce. Dala jsem mu sanci, protoze jak rikas, velmi hodny a prijemny clovek s neskutecnou davkou trpelivosti.

A stejne jako ten tvuj, nedokazal sledovat tok mych myslenek, kdyz jsem mu neco vypravela a pritom to nebylo nic extra komplikovaneho. Casto se nam stavalo, ze mu neco vypravim a on k tomu chtel neco pridat, jenze to naprosto nedavalo smysl v tom kontextu. Dost me to matlo, tak jsem se povetsinou zeptala: o cem to mluvis prosim te? (ze zacatku jsem si myslela, ze se snazi zmenit tema). A on na to, ze prece o tom, o cem mluvim ja. 8o 8o 8o Ja prece o nicem takovem nemluvim? Tak me pozadal, abych mu to rekla znovu. Ucinila jsem to a jeho reakce byla zase mimo, protoze opet nepochopil, o cem je rec.

A tohle me frustrovalo, frustrace se stupnovala, trpelivost mizela pred ocima a nakonec jsem si rekla, ze tohle nema smysl, nebudu trapit ani sebe ani jeho a vztah jsme ukoncili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
25.4.20 10:58

Záleží na tobě, jestli mu pomůžeš „vyrůst“ anebo budeš hledat v rozdílnostech problémy. To, že hned nepochopí tvoje myšlenky, se stává normálně si myslím. Ty pro něj taky nemusíš být ve všech ohledech terno. To je taky třeba si uvědomit.
Podle mě to zkrátka jde a takový svazek je možný, ale musí do vztahu jít oba bez předsudků a chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
25.4.20 11:01

Já takový vztah absolvovala. A velmi rychle to na tom pohořelo. Nezačalo to vadit mně. Začalo to vadit hlavně jemu. Postupně mi začal nenápadně vyčítat, že mám vyšší vzdělání, že mám „moc chytrý“ kamarády, mezi kterými se necítí dobře, že mluvím s kamarádkou o něčem, čemu on nerozumí, že schválně používám slova, která nezná… :nevim:

Příspěvek upraven 26.04.20 v 08:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6778
25.4.20 11:04

Záleží na Tobě. Pokud jsi akční typ (sport, tancovačky atd) a on taky, neměl by být problém. Pokud ne a jsi spíš přes literaturu, divadlo, vážnou muziku, tak by to ovšem problém mohl být. Zajímalo by mě jestli jsi se cítila špatně, když se Tě zeptal na něco ze svého oboru, a ty jsi mu neuměla odpovědět? Ono jde totiž o shodu a toleranci chyb a nevědomosti. Pokud je někdo podle Tebe „hodný“ neznamená to, že je blbý. Budeš se asi divit, ale většinou takový člověk odhadne toho druhého dřív než třeba dotyčná. Jedna otázka: Myslíš taky na to, že on Tě třeba považuje za namyšlenou? Kdybych měl ženskou, ze které bych cítil, že mě má jen za hloupého, asi bych si z ní za chvíli dělal i srandu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 11:04
@Livi92 píše:
Já takový vztah absolvovala. A velmi rychle to na tom pohořelo. Nezačalo to vadit mě. Začalo to vadit hlavně jemu. Postupně mi začal nenápadně vyčítat, že mám vyšší vzdělání, že mám „moc chytrý“ kamarády, mezi kterými se necítí dobře, že mluvím s kamarádkou o něčem, čemu on nerozumí, že schválně používám slova, která nezná… :nevim:

Tohle je něco, čeho se (teda zatím) obávám méně, on je totiž hrozně, ale hrozně charakterní a vyrovnaný člověk, co si je vědom své hodnoty. A nemá žádné „mindráky“.
Jistotu tedy samozřejmě nemám, že se to fakt nestane.

• Citovat
  • Nahlásit
1038
25.4.20 11:06

Popremyslej nad tim, co je pro tebe v zivote dulezite a podle toho se rozhodni.
Tohle ti nejspis bude vadit navzdy, pokud to neprijmes jako fakt, ze o nekterych vecech si s nim moc nepopovidas a obcas si o jeho vyrocich pomyslis svoje.
Na druhou stranu muzes skoncit s nekym, kdo ti bude po vsech strankach imponovat, ale zase bude mit neprijemne charakterove vlastnosti a muze ti lhat, podvadet te nebo i tyrat.
No a nebo jen tak nikoho vhodneho nenajdes a nakonec si pred ctyricitkou poridis dite s prvnim joudou, ktery bude ochoten ho do tebe zasunout bez kondomu, protoze budes mit pocit, ze ti ujizdi vlak.
Tohle je rozhodnuti, ktery si musi udelat kazda sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6778
25.4.20 11:07
@Livi92 píše:
Já takový vztah absolvovala. A velmi rychle to na tom pohořelo. Nezačalo to vadit mě. Začalo to vadit hlavně jemu. Postupně mi začal nenápadně vyčítat, že mám vyšší vzdělání, že mám „moc chytrý“ kamarády, mezi kterými se necítí dobře, že mluvím s kamarádkou o něčem, čemu on nerozumí, že schválně používám slova, která nezná… :nevim:

To bylo o mindrácích. Někdo vedle sebe snese chytřejšího, někdo ne, Je zajímavě, že se pak skvěle doplňují, když se přes to přenesou. Myslím, že jsi z rodiny, kde byla dominantní matka, a on z rodiny, kde byl dominantní otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat