Partner dělá něco, co nechcete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 07:29
Partner dělá něco, co nechcete

Zdravím - a mám problém a dotaz. Žiju s partnerem 6 let, děti dospělé. Vztah byl fajn, ale teď nevím, co mám udělat.
Partner pochází z vesnice, kde má chalupu, ale spolu žijeme jinde a oslovili ho, aby tam kandidoval do zastupitelstva. On to přijal, mně to oznámil. Dále se jeho dcera rozhodla stavět dům svépomocí - tak jezdí i tam. Na náš vztah mu zbývá málo času, mám pocit, že ho odložil - což si ale on nemyslí. Teď mají přednost stavba a obec. Tak na 2 roky mi bylo řečeno. Takže žádné plánování společného času, žádné výlety atd. A mně to štve. Nechci dělat scény a hádat se ( i když mám kolikrát chuť něco roztřískat) - ale nenapadá mně žádné optimální řešení. On je jak balvan - prostě takhle to bude a hotovo. Mně se ale takový život nelíbí a ani necítím v partnerovi oporu, připadám si na poslední koleji. Zároveň o něj nechci přijít.
Tak mi poraďte, kudy na něj.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

SlečnaQ
Kecalka 148 příspěvků 24.08.18 07:34

Sama sis odpověděla, jsi pro svého partnera na poslední koleji. Buď se s tím smíříš, nebo se s ním rozejdeš a najdeš si někoho, komu na Tobě bude aspo%n trošku záležet.

Macecha.Bože
Povídálka 39 příspěvků 24.08.18 07:34

Tak mu to řekni :P A nebo ho taky odsun na druhou kolej a jdi si za svým. Jak by asi reagoval on? :think: :lol:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1234 příspěvků 24.08.18 07:37
@Anonymní píše:
Zdravím - a mám problém a dotaz. Žiju s partnerem 6 let, děti dospělé. Vztah byl fajn, ale teď nevím, co mám udělat.
Partner pochází z vesnice, kde má chalupu, ale spolu žijeme jinde a oslovili ho, aby tam kandidoval do zastupitelstva. On to přijal, mně to oznámil. Dále se jeho dcera rozhodla stavět dům svépomocí - tak jezdí i tam. Na náš vztah mu zbývá málo času, mám pocit, že ho odložil - což si ale on nemyslí. Teď mají přednost stavba a obec. Tak na 2 roky mi bylo řečeno. Takže žádné plánování společného času, žádné výlety atd. A mně to štve. Nechci dělat scény a hádat se ( i když mám kolikrát chuť něco roztřískat) - ale nenapadá mně žádné optimální řešení. On je jak balvan - prostě takhle to bude a hotovo. Mně se ale takový život nelíbí a ani necítím v partnerovi oporu, připadám si na poslední koleji. Zároveň o něj nechci přijít.
Tak mi poraďte, kudy na něj.

a pomahat mu s tim,co ted bude delat dva roky, nejde?

Kelsey
Hvězda diskuse 44766 příspěvků 24.08.18 07:38

Je problem se prestehovat spolecne na tu vesnici? Klidne bych mu sla vozit kolecka a skladat cihle na te stavbe, kdyz bych mela pocit, ze se malo vidame.
Ty si to musis udelat po svem, jak to citis. Jestli ten chlap stoji za to, aby si chvilku vydrzela, tak vydrz. Snazi se pomoc dceri. U me by to byl velky bonus k dobru. Takovych uz moc dneska neni.

Sany80s
Kelišová 6545 příspěvků 24.08.18 07:40

Prakticky neexistuje způsob, aby se k tobě muž choval jako k plnohodnotné partnerce=kon­zultoval s tebou rozhodnutí, která budou mít vliv na kvalitu vašeho vztahu, když to nehodlá dělat.
Zařiď se jak chceš, pokud ti to stojí za to, tak překousni, že jsi až na x-tém místě a že nehodlá brát ohled na tvůj názor.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 07:41
@Macecha.Bože píše:
Tak mu to řekni :P A nebo ho taky odsun na druhou kolej a jdi si za svým. Jak by asi reagoval on? :think: :lol:

Já hlavně nechci hrát žádná divadýlka, jako že někoho mám a podobně. Kvůli sobě. Vůbec to neznamená, že nemám svůj život a koníčky a přátele - ale teď ten partnerský vztah není ani trochu podle mých představ. Chápu, že pomáhá dceři - ale zas na druhou stranu není nutné, aby tam dělal víc, než zeť. To zastupitelstvo nechápu vůbec - ať si tam jsou ti, co tam trvale žijí. Na jednu stranu si říkám, jestli nejsem sobecká, na druhou stranu vím, jaké mám city a potřeby a chci je mít naplněné. Nechci se v ničem unáhlit, proto jsem založila tohle téma a budu vděčná za každý názor a zkušenost zvenčí.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1234 příspěvků 24.08.18 07:42
@Sany80s píše:
Prakticky neexistuje způsob, aby se k tobě muž choval jako k plnohodnotné partnerce=kon­zultoval s tebou rozhodnutí, která budou mít vliv na kvalitu vašeho vztahu, když to nehodlá dělat.
Zařiď se jak chceš, pokud ti to stojí za to, tak překousni, že jsi až nax-tém místě a že nehodlá brát ohled na tvůj názor.

tohle bych tak nevidela…deti by mely byt na prvnim miste…a na nazor zakladatelky muze mit ohledy…

Nemyslim si ,ze je to o miste prvnim,nebo desatem…

Sany80s
Kelišová 6545 příspěvků 24.08.18 07:46
@Kralikcek píše:
tohle bych tak nevidela…deti by mely byt na prvnim miste…a na nazor zakladatelky muze mit ohledy…Nemyslim si ,ze je to o miste prvnim,nebo desatem…

Ale on se jí na názor neptal.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 07:47
@Kelsey píše:
Je problem se prestehovat spolecne na tu vesnici? Klidne bych mu sla vozit kolecka a skladat cihle na te stavbe, kdyz bych mela pocit, ze se malo vidame.
Ty si to musis udelat po svem, jak to citis. Jestli ten chlap stoji za to, aby si chvilku vydrzela, tak vydrz. Snazi se pomoc dceri. U me by to byl velky bonus k dobru. Takovych uz moc dneska neni.

Na tu vesnici bydlet nepůjdu. Oba bychom to měli o 20 km dál do práce a tady máme i lepší bydlení - tohle je myslím vyřešené. Dcera staví jinde - a máš pravdu, je to dočasné. Jenže … mně jde o to, že dělá, co chce bez ohledu na mně. Ano, stavba skončí - ale co dál. Co když zase někde bude tak strašně potřeba? To se na mně zase vykašle? Když jsme spolu začínali a vídali se jen o víkendech, tak jsem mu psala, že se moc těším, až přijede - a on, že ho to mrzí, ale že slíbil sestřenici, že jí o víkendu udělá kuchyň. To mně málem šlehlo. Moc jsem se zlobila a vysvětlila mu, že nemůže být přes týden pryč a o víkendu taky - a ať se zeptá sestřenice nebo kohokoli, jestli by jim to takhle vyhovovalo. Uznal to, pochopil a ubral (dřív dělal všechno pro celou široširou rodinu za pěkně děkuju). Tak bych byla ráda, kdyby to pochopil i teď. No a na té stavbě dcery bych byla jediná ženská, protože tam staví chlapi a ženské dřepí doma. Přitom když stavěli naši, dělali jsme všichni - podle svých sil.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 07:49
@Kralikcek píše:
tohle bych tak nevidela…deti by mely byt na prvnim miste…a na nazor zakladatelky muze mit ohledy…Nemyslim si ,ze je to o miste prvnim,nebo desatem…

terinka4444
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 24.08.18 07:49

Na tohle rada neexistuje. Nalézt do zastupitelstva obce, zvláště nejsem-li členem obce, to je prostě průšvih na čas. No a stavět dům svépomocí, no tak to je úplně konečná společnému času. Tohle jsou věci, co by měli partneři konzultovat. On si jede po svém, bez ohledu na tebe. Nehodlá s tím nic dělat, rozhodl že takhle a hotovo. Jo ještě můžeš jít na vizí barák tahat kolečka a stavět s ním nebo se přestěhovat na tu vesnici :mrgreen: Jinak ale nemáš co udělat. Jsi opravdu až za tím, co on momentálně považuje za důležité. Udělala rozhodnutí, které ovlivní váš vztah a ani to nekonzultoval, prostě si jede své, tebe tam někde má, když zbude místo. Scény nemají smysl, k ničemu by nebyly. Ale rada není, bohužel.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 07:51
@Kralikcek píše:

Myslím, že dospělé děti mají v životě ďůležité místo, ale partnerka zrovna tak. Taky mám děti a pomáhám jim, ale ne na úkor vztahu. jistě - jsou v životě krizové situace, kdy by člověk pomáhal naplno, ale tohle krizovka není.

nini77
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 8 inzerátů 24.08.18 07:51

Raději bych měla přítele, který je ochotný pomáhat rodině než přítele, který je bude odmítat a jezdit si po výletech. No asi má jiné priority než ty.

terinka4444
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 24.08.18 07:52
@nini77 píše:
Raději bych měla přítele, který je ochotný pomáhat rodině než přítele, který je bude odmítat a jezdit si po výletech. No asi má jiné priority než ty.

protože jsi to nezažila, to se o prioritách mluví raz dva.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >