Partner financuje/sponzoruje bývalou ženu

žvanilka
21.3.10 08:42

partner financuje sponzoruje bývalou ženu

ahoj holky,
mám dva roky vztah s klukem, který má dvě dospívající děti, a ty velmi štědře podporuje. Te´d jsem zjistila, že sype peníze i jejich mámě, se kterou se před více než šesti lety rozešel, prý kvůli sexu, o který ona nemá zájem, ale jinak si s ní rozumí.
To že se stará o děti mě říkal od začátku, ale netušila jsem, že je tam tak zaháčkovaný :nevim: . Když jsem začla mluvit o dítěti, vyjádřil se, že by jí to bylo líto, protože ona nikoho nemá a byla smutná z toho, že on je šťastný jinde. Nakonec máme batole, ale porod pro přítele znamenal vykoupení se z minulosti. Své bývalé ženě věnoval zdarma byt 4+1, ve kterém ona bydlí s dětmi, ten byt přítel před několika lety ze svých veškerých úspor zrekonstruoval, dal jí navíc naše staré auto, protože si ho pořád půjčovala a nasypal nějaké peníze. Pro nás sice koupil jiné auto ale ne zrovna vyhovující pro kočárek, říkal, že bylo levné, asi už mu nezbylo na větší :roll: . Do porodu za mě nezaplatil ani večeři v restauraci, natož aby přispíval… po porodu jsem řekla, že chci příspěvek na domácnost a to se strašně kroutil, nakonec jsem to ustála a dává mi 15tis. měsíčně(Praha). Problém, je, že mám na hrbu dvě hypotéky na větší byt, ve kterém zatím nemůžeme bydlet, protože na to nemáme a mačkáme se ve 2+kk. On mi pořád tvrdí, že nemá žádné peníze, přitom pořád pracuje a v jeho profesi si vydělá kolem 50tis. měsíčně. Před mateřskou jsme spolupracovali, jde o práci, na kterou jsem získávala prostředky z veřejných fondů, vždy jsem mu velmi slušně zaplatila, ale ty peníze zmizely jak v černé díře. Vůbec je nevidím, do našeho spol. života je neinvestuje a pořád dokola říká, že žádné nemá. Nekoupil do bytu ani konvici na čaj. Dokonce si myslím, že mě trochu podvádí, že vykazuje položky za pronájem zařízení, které ale nikomu neplatí a jde mu to do kapsy.
Te´d na mateřské abych umořila ty hypotéky vymýšlím další práci,a sháním na ni peníze, přestože jsem dost unavená a raději bych byla s dítětem doma. Říkám si, že nemám jinou šanci, ale zas už vidím, že ho zaměstnávám a zaplatím mu a ty jeho peníze zase zmizí v té černé díře. Takže budem žít jen z těch mých.
Ty jeho děti pořád chodí s nataženou rukou, a přestože jsou to docela milí lidi, přistihla jsem se, že na ně začínám být dost alergická.O tý ženě nechci ani slyšet, vím,jen od přítele, že se jí moc nechce pracovat, ale pohodlný život by vézt chtěla. Já si můžu o pohodlí nechat zatím jen zdát. navíc přítel protestuje abychom měli druhé dítě, samozřejmě vím asi proč…
Nevím co s tím, kvůli té společné práci mi to pořád stojí za to a držím to jak se dá, ale včera mi bouchly saze a popravdě jsem si uvědomila, že nevím jestli to vydržím a jestli to vůbec chci vydržet. Moc si ho za to nevážím. Kdybych byla sama, tak už jsem pryč, ale prcka je mi moc líto. Má ho rád - oba se mají moc rádi, ale přítel asi nemá moc rád mě :poblion: Jinak si to neumím vysvětlit.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15178
21.3.10 09:26

K tomu Ti můžu říct jen jedno - máš můj obdiv, že jsi to vydržela tak dlouho… :andel: Já bych to nedokázala - nepotřebuju k životu žádný luxus, ale potřebuju cítit zázemí, vědět, že muž se o mě a naše děti dokáže a hlavně chce postarat. Takhle se staráš Ty, místo aby sis užívala malého…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16831
21.3.10 09:43

teda asi bych razne bouchla do stolu, sedla si, vzala papir a presne mu to vypocitala.

Presne jak pise Bohunka - mas muj obdiv, misto aby sis na MD uzivala maleho a financne Vas zajistoval partner, tak pracujes, jeho vyplacis a on pak sponzorujici nemakajici byvalou a skoro dospele deti? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14633
21.3.10 09:50

Za sebe můžu říct jen to, že tohle by se mi hooodně nelíbilo.
V mém manželství jsme měli podobné nesrovnalosti ohledně peněz s mým manželem. Zkrátka- záhadně se někam „ztrácely“ společné peníze, úzkostně tajil příjmy,pak jsem časem zjistila, že si za mými zády bral i půjčky (peníze ale nikde) a takto nám taky nakonec zmizelo auto (manžel tvrdil, že je v servisu a mezitím ho prodal a peníze zase zmizely do černé díry) a tak si vzal jiné na leasing. Naše manželství to nakonec neustálo.
Manželé by měli být parťáci a táhnout za jeden provaz, a ne se obelhávat a kout na sebe za zády intriky. Mě by na tvém místě ani tak nevadilo, že finančně pomáhá bývalce a dětem (pokud by to bylo v únosné míře a kdyby mi to na rovinu řekl) , jako to, že mi lže a mlží a finanční starost o rodinu je na bedrech matky na mateřské. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Barnico
21.3.10 09:51

Ahoj, žvanilko,
asi budu zlá.
píšeš, že se s manželkou rozešel před 6ti lety, a mají dospívající děti. A že zrekonstuoval byt za SVÉ úspory. Nezlob se na mě, ale to asi nebyly jenom jeho úspory, že? :nevim:
A jak píšeš, že mimi moc nechtěl (po dvou letech), když za tebe nezaplatil ani večeři, asi bych se bála s ním mít dítě?
A mít s někým vztah, kvůli práci? Nějak mi to nesedí :zed:
Musela jsi počítat s tím, že veškeré jeho peníze nebude dávat tobě, když už opustil rodinu… kvůli sexu…Myslím si, že je jeho povinností postarat se o dospívající děti - je to jejich otec! Nechtěla bych se dostat do postavení jeho ženy… :-?
Promiň.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
10590
21.3.10 10:02

Barnico ono je postarat se a postarat se. Manžel má taky dospělou dceru z prvního manželství a musela jsem to držet na uzdě.
Napíšu ti příklad, ještě nevydělávala, ale chtěla mobil na paušál, manžel nedovolil, ale jen proto že já bych nadávala, tak jí ho zařídila její máma a víš jak to dopadlo? Dluh 5.000,–, který jsme zaplatili my, protože to je jasné, všechno zaplatí tatínek, jak jinak.
Dost často otcové co nežijí se svými dětmi mají tendenci penězi splácet to, že s nimi nemohou tak často být a děti to vědí a hodně toho využívají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
žvanilka
21.3.10 10:04

ale to já nepopírám, že se o ně musí postarat, ale že se stará i o ni, to mi teda opravdu vadí. A vychází to tak, že 2/3 jeho platu jdou tam a tady zůstane necelá třetina, když ještě něco utratí za své věci…tak to je trochu moc ne? navíc mi to samozřejmě neříká, mlží o tom kolik má peněz…to já bych zase docela ráda byla v pozici jeho bývalé ženy, s minimálním úsilím má docela komfortní život :-x

• Nahlásit
  • Citovat
žvanilka
21.3.10 10:08

ano to je ono,
například ex nechce koupit synovi cvičky, které potřebuje, tak syn zpruzený jde za tatínkem…a tatínek nechce přijít o přízeň, tak platí…pak se jede na hory, na prázdniny, potřebuje nový počítač…
a samozřejmě to vykupování se protože má novou rodinu, to mi fakt zahýbalo žlučí, malý neměl pomalu ani nové dupačky, ale ex si hned po mém porodu koupila nové spotřebiče, protože jí na to někdo dal… aby nebyla smutná, že on je šťastný někde jinde :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.3.10 10:12

Žvanilko,promiň,ale před tím,než jste měli dítě se o svou EX nestaral?Pro mě by to bylo varování a myslet si,že příchodem dítěte se to změní,no promiň.
Jestli jsem to speávně pochopila,tak ty svého přítele zaměstnáváš.Tak mu nedávej celý plat a nechej si ho pro rodinu.
Já bych mu teda dala nůž na krk,buď my a nebo bejvalka.V takovým vztahu bych fungovat nemohla.
Tak trochu mi to říká,že tebe má na sex a EX na lásku.
Trhni se,to je podle mě nejlepší řešení,ty i vaše dítě budete pořát na druhé koleji,to chceš?

• Nahlásit
  • Citovat
žvanilka
21.3.10 10:19

no on předemnou tajil jak moc je tam zaháčkovaný. Samozřejmě jsem věděla, že živí děti, ale netušila jsem, že jim dává skoro všechno. Platí hodně vysoké alimenty a pak hodně velký nadtandard-viz počítač, výlety apod. Ale hlavně co jsem zjistila až po porodu, že má pocit viny vůči svojí bývalé. To teda bylo šestinedělí :poblion: se staženým zadkem, holky, nepřála bych vám to…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.3.10 10:24

Já bych s takovým chlapen nebyla,jak píšeš,jsi schopná se o vás postarat sama,vlastně to děláš,tak proč se trápit s někým,kdo i když je s váma,je myšlenkama někde jinde.
Si tu tak přemýšlím,jaký pravý důvod byl k odchodu od rodiny.Ten sex mi moc nesedí a jestli to je jen kvůli němu,tak to mohl řešit jinak.On je fakt závyslej na bývalé rodině a ta bude mezi váma,jak dlouho to chceš snášet?Prober to s ním a pokud nebude chtít nic změnit,odejdi.

• Nahlásit
  • Citovat
Barnico
21.3.10 10:33

Jo chápu, že je to blbá pozice,
teď mám nějak blíž k té manželce… :-? (za tu dobu by se asi měla osamostatnit - uznávám)
Ale stejně píšeš, že potřeboval cvičky :nevim: ? Tak to asi není tak moc dospívající dítě, ne? :nevim: To máš ještě hodně před sebou… viz telefony na paušál ( jo, jo, velké děti velké průšvihy…)
Mám už averzi na chlapi zakládající nové a nové rodiny… :poblion: :zed: :zed:
Opustil jednou udělá to zas :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
žvanilka
21.3.10 10:35

nebavil ho pasivní zpúsob života, že ta žena neměla žádné ambice a neměli skoro žádné společné plány. my dva spolu tvoříme a ta práce je pro nás oba hodně zásadní, potřebujeme se jako parťáci, je to týmová práce, která by se nám špatně dělala odděleně. Já jsem předtím měla různé par´táky a nikdy to nebylo ono, navíc ta práce je i spojená s cestováním, takže jedem třeba na měsíc všichni i s děckem a profesionální babičkou někam pracovat. Žít s někým jiným a odjet mu na měsíc…to si neumím představit, že by fungovalo, nebo mu nechat malého a odjet sama? ještě horší představa. Teď samozřejmě zjišťuji, že to lákadlo pro něho byla právě ta práce, nikoliv nějaká velká láska, on je prací přímo posedlý a proto nechtěl dítě, že nebudu chvíli pracovat ani cestovat a to se mu moc nezamlouvá. myslím, že s tou bývalou žádný velký vztah neudržuje v tom smyslu, že by se s ní kamarádil nebo vídal mimo rámec návštěvy dětí, ale samozřejmě je to číslo jedna. To je bezpochyby. Jakoby mu to nedocházelo, že napíná tu strunu až k prasknutí, myslí si, že to vydržím nebo co…asi si nemůže pomoct :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
10590
21.3.10 10:45

tak u nás opustila manžela jeho bývalá, kvůli mladšímu než je ona sama.

Žvanilko jinak bych položila nůž na krk, na děcka platit musí to je jasné i jim něco koupit, ale všecno musí mít své hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
21.3.10 22:13
Anonymní píše:
Já bych s takovým chlapen nebyla,jak píšeš,jsi schopná se o vás postarat sama,vlastně to děláš,tak proč se trápit s někým,kdo i když je s váma,je myšlenkama někde jinde.
Si tu tak přemýšlím,jaký pravý důvod byl k odchodu od rodiny.Ten sex mi moc nesedí a jestli to je jen kvůli němu,tak to mohl řešit jinak.On je fakt závyslej na bývalé rodině a ta bude mezi váma,jak dlouho to chceš snášet?Prober to s ním a pokud nebude chtít nic změnit,odejdi.

milá anonymní. To se strašně lehko řekne.
Casto se v diskuzích objeví tadyto anonymní „já bych s takovým chlapem nebyla“ a me uz to fakt zvedá ze židle.
Lidé se jednak mění a druhak my holky umíme být dobře slepé.
Ale asi máš super luxusního skveleho chlapa bez chybičky a já ti ho teda přeju. Ale potom takle nerad nekomu komu je třeba zrovna zle :zed: :zed:
howgh

J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama