Partner je na všetko, čo sa ma týka alergický, už to nezvládam

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 17:48
Partner je na všetko, čo sa ma týka alergický, už to nezvládam

Poprosím vás o radu. Partner je na mňa vkuse alergický, preháňa a manipuluje mnou. Všetko mu na mne vadí, hoci sme sa zasnúbili pred rokom a pol. Teraz sa dozvedám, ako mu veľmi vadím, čo robím, ako sa obliekam, ako sa správam, ako žijem, vadia mu úplne nepodstatné malichernosti. Je doslova na všetko alergický, inú ženu odmieta. Robí mi neustále každý týžden výstupy úplne hysterické, aká som, čo robím, zúrivo na mňa vyštekne. Veľakrát v hádke, sme sa tak pochytili, že to vyzeralo na rozchod, aj sme si vynadali do škaredých slov, ale vždy sme to nejako ustáli. Mávame aj pekné obdobia, kedy je to fajn relatívne. Ale posledné obdobie, cca rok sa správa otrasne, je ku mne podráždený, zlý, stále mu niečo na mne nevyhovuje, stále za všetko upozornuje, kritizuje, stále sa mu niečo nepáči. Je vraj na mňa stále nahnevaný, vraj mu dvíham tlak kazždý deň aj patkrat. Fungujeme tak, že nebývame síce spolu v jednej domácnosti, ale raz sme unho, raz u mňa. Neviem sa rozhodnúť, v kt. meste zakotvíme nakoniec. Pozerali sme už aj nejaké svadobné sály, proste ved sa máem radi, plánujeme svadbu, dieťa. Partner ma veľmi do toho tlačí, hoci ja chcem zvoľniť. Cítim sa mlado, mám iba 24 rokov, on 31. Začali sme ešte chodiť spolu na strednej, ked som študovala na gympli, a bolo nám fajn, boli to krásne prvé roky, no potom sa partner zrazu začal meniť na manipulátora, ktorý vkuse musí byť po jeho stále iba to, čo on povie, on rozhoduje, on koná. Moje pocity, alebo to, čo by som ja chcela, nehrá unho význam. Niekedy sa horšie ku mne správa ako k malému decku, nedokáže veci riesiť pokojným tonom, alebo rozumne, stále sa uchyluje k výbuchom, ku kritike, k ironii. Nevie komunikovať ani sa rozprávať. Naše hádky sú stále o tom isté, prešlapujeme na jednom mieste, nehýbeme sa. Stále sa roky točíme okolo toho istého. Posledné však mesiace sme na seba úplne ako psi. Cítim, že mu vo všetkom vadím, všetko mi vytýka, čo robím, ako sa správam, čo poviem čo urobím, ako sa tvárim. Ja neviem, čo robím chybne, ved som taká aka som bola vždy. Neviem už, ako sa mám meniť, ja sa meniť nechcem proste, už som sa mu prispôsobila až až. Ale z jeho strany žiadne prispôsobenie sa, nič stále mám byť iba ja tá, ktorá sa zmení. Vyžaduje to doslova odo mňa, pre mňa sú to malichernosti, o čo sa hádame, ale pre neho veľmi dôležité veci. Čo ja nedokážem pochopiť. Ako mu môžu vadiť na mne, že ked niekam ideme, beriem si so sebou náhradné veci na prezlečenie, že sa teplejšie obliekam, že varím zdravé jedlá iba, že upratujem iba raz do týždňa nie trikrát. Naše povahy sú úplne rozdielne, ale na to som prišla až teraz, aj to, vôbec prežívanie a cítenie je iné, on chce a vyžaduje veľmi praktické veci, ja som citlivá romantická duša, ktorá všetko vníma, a bolí ma, ked je ku mne zlý. Mám pocit, že nevidí žiadne pozitivum na mne, vyskakuje na mňa nepríjemným spôsobom ja raz dvakrát do týždna, vety typu si ty vobec normálna, kde žijes? To co robís, co ti nacisto už drbe to ako robís, si retardovaná, nevnímas sa? Utoky, jedným kusom, neustále.
Graduje to, aj do horších hádok a krikov. A to spolu ani nezdielame jeden byt. Načrtnem vám, čo sa napríklad stalo včera. Ved sa ľúbime, tak ja nedokážem pochopiť, ako mi to môže robiť. Lubim ho, je mi všetkým, čo mám. A on sa správa hnusne ku mne. Ano, uprimne hnusne, a špinavo. Zle sa správa, nevhodne, bez štipky ucty a slušnosti
Prosim, predstavte si, ze vam toto urobi priatel.
Ja totiz neviem ako sa zachovat podla mna je to vazny nasilny prejav, podla neho bezny
Ste na welness pobyte, vse je ok relativne, ale partnerovi stale vadi, ze nechodiw naha, ale obliekate sa, davate si pozor na seba, aby ste sa drzali v teple, ved nie je na sr 40 st.
Vadi mu, ze sa dlho prezliekate.Vzdy mu to vadi, ze beriete so sebou kufor s vecami.
Udajne naco.
Predstsvte si, ze cestou domov sa este zastavite v lese na prechádzku. Samozrejme, ze hlasili tam skarede pocasie a dazd, tak si date na seba aj mikinu a dlhe hrubsie gate a tenisky. A zoberte si so sebou do ruky aj dazdnik, vyzeralo na burku a dazd poriadny nad vami.
Bojite sa, ze zmoknete a nachladnete.
A obidete auto k partnerovi smerom k soferovi, kde sedi vas partner, poviete mu, zlato uz mozeme ist, a on vstane s ocami blciacimi od zurivosti a vystekne po vas, ze naco ti je dazdnik co s nim chces strasit, si zdrava,? Okamžite ho polož naspat…nie ste schopa zareagovat, a netusite, v zlomku sekundy k vam priskoci, vytrhne vam ho zurivo z ruk a hodi do auta, zamkne auto a je zurivy a odpochiduje prec, nehladiac na to, že vy ten dazdnik chcete. Vy nanho hladite, neschopne slova, len som mu povedala, co si to dovoluje, ci ti sibe nacisto to co si spravil, okamzite otvor? On sa ani neotočil. Trhanie si veci z ruk a zavelit, ze dovi ty si to nevezmes a odist este zurivy so slovani a zurivym vyrazom na tvari,, toto je normálne??? Samozrejme pred ludmi.Boli tam este nejaki ludia obdalec.
Taketo ponizenie, ja som sa takto nikdy nezachovala ani k svojmu psovi. Zachoval sa ku mne ako k soplavemu decku a psovi, uplne ma ponizil tymto cinom.Viem roky o nom, ze je zurivy pre hocico, ale kvoli dazdniku? Totalna malichernost pre mna, a co ked si ho vezmem? Povedal mi, ked som sa ho pytala preco ma tak ponizil, ze furt ho nasieram, lebo si berem vzdy so sebou nepotrebne paksamenty.
Toto pre mna nebolo ospravedlnenie, partner si vobec nepriznava chybu, nevie, co bolo na tej situacii zle a nasilne.Toto by som si nikdy k nikomu nedovolila a najma za pohodoveho pekneho dna, kedy sme prezivali romanticky den.Mam pocit, ze to sakramentsky prehnal smerom ku mne, zda sa mi to otrasny pristup. Totálny vybuch a prasknutie nervov, bez priciny. Ziadne vysvetlenie, ospravedlnenie. Este ma nechápe, že prečo sa na to hnevam a nekomunikujem s nim odvčera. Ze on nic zle neurobil, ze mi iba zobral dazdnik lebo neprsalo..!! Uplne to zlahčuje. Jeho hystericky počin na mna strašne zaposobil. Co spraví nabuduce skoci do mna a zavali mi jednu??
Prosím vás, poradte, co s takym clovekom:( som bezradna. :nevim: Aj sa hanbím o tom vôbec hovoriť, nikto by nepovedal, že prežívam takyto vzťah. Nestalo sa to prvykrát, co na mna vystekol takto zurivo, ale zeby mi trhal nasilu veci z ruk? To som este nezazila taku opovazlivost.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10468 příspěvků 10.07.18 17:53

Hlavně si ho neber. A děti ani omylem do takového vztahu. A jinak co bych dělala s takovým člověkem? Nic. Odešla bych od nej a hledala chlapa do nepohody ;)

jahuhudka
Extra třída :D 10986 příspěvků 10.07.18 17:54

Cetla jsem zacatek… To co jsi jako mladicka nevidela ted ,kdyz jsi dospela vidis. Kdyz si ho vezmes bude to uz jen horsi. Jdi od takoveho vztahu . :think:

divine woman
Echt Kelišová 8804 příspěvků 10.07.18 17:56

Ani jsem nedočetla. Nejste manželé, děti nemáte takže rozchod. Kopnou do zadní části těla s rozběhem. Nesnáším manipulátory a hysterky :cert: Myslím, že sama víš co máš udělat.

Krychle
Stálice 55 příspěvků 10.07.18 17:57

Nechápu, kvůli čemu ho miluješ, nic jsem nenašla, co by za to stálo.

A co máš dělat? Chovat se normálně = vykašlat se na něj.
Vždyť si to po sobě přečti, takovej život chceš?

Je to blbec, ale dej si pozor, abys na tom nebyla stejně a ještě za deset let se znova neptala, co máš dělat.

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 10.07.18 17:59

Nikdy se to nezlepší. Naopak to bude jen a jen horší a den co den si bude dovolovat stále víc.

jasietka
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 10.07.18 18:01

Môj muž hovorieva, že pes šteká na toho, kto sa ho bojí. Prečítaj si to ešte raz po sebe - myslím, že odpoveď je jasná.Bez vzájomnej úcty a rešpektu to fungovať nebude. Buď rada, že si si ho nevzala. Ja by som mu vrátila zásnubný prsteň.

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 10.07.18 18:01
@Tableta píše:
Nikdy se to nezlepší. Naopak to bude jen a jen horší a den co den si bude dovolovat stále víc.

Přesně tak, odejdi … a nezapomeň, jak člověk stárne, jeho negativní vlastnosti se prohlubují …

jannina1
Závislačka 4123 příspěvků 10.07.18 18:07

Proc s nim jsi? Je to tyran a nasilnik.Za chvili prijdou facky.

carola
Kelišová 6722 příspěvků 10.07.18 18:09

Jak ti takový člověk může být vším? Vždyť je to agresor. Věř tomu,že pokud s ním zůstaneš,časem ti i těch pár facek(v lepším případě) přistane. A nedej Bůh,aby tomu přihlížely jednou i vaše děti? Tohle bys pro ně vážně chtěla? Působíš jako chytrá a rozumná holka,tak udělej pro sebe to nejlepší,co můžeš udělat a kopni ho do zadku,jinak budeš nešťastná a sama to víš,jen si to nechceš přiznat.

carola
Kelišová 6722 příspěvků 10.07.18 18:10
@jasietka píše:
Môj muž hovorieva, že pes šteká na toho, kto sa ho bojí. Prečítaj si to ešte raz po sebe - myslím, že odpoveď je jasná.Bez vzájomnej úcty a rešpektu to fungovať nebude. Buď rada, že si si ho nevzala. Ja by som mu vrátila zásnubný prsteň.

přesně tak a kopanec do zadku s rozběhem

reny14
Ukecaná baba ;) 2416 příspěvků 10.07.18 18:12

Zdrhej holka. Máš na víc. Přesně víš, co je špatně, ale nejsi schopna odejít??? Tak dospěj a jdi hledat dál. S ním by to bylo vše jen horší a pak už jen tak neodejdeš.

Hannah345
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 10.07.18 18:14

Propána, je ti 24 a chceš se upoutat k člověku, co si Tě ani trochu neváží? Vždyť si zkazíš život…Já bych se s ním rozešla. Nemáte ani společný majetek, o to by to bylo lehčí. Najdi si někoho, kdo si Tě zaslouží :kytka:

quanavera
Kecalka 390 příspěvků 10.07.18 18:16

Kopni ho do zadecku a cim driv tim lip

Darvulia
Kecalka 252 příspěvků 10.07.18 18:19

Vzal tě někdy na víkend ke svým rodičům? Tam uvidíš, odkud to má a jak mají určitě „pěkný“ vztah. A to se milá zlatá nezmění. Upalují dokud můžeš.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >