Partner je naštvaný, že chci na potrat

Anonymní
3.10.20 10:48

Partner je naštvaný, že chci na potrat

Ahoj, vím že mě bude za to plno z vás odsuzovat, bohužel si nevím rady a nevím co dělat :,(
S partnerem jsme spolu rok, ze zdravotních důvodů neberu antikoncepci, on je starší a vždycky mi říkal jak by chtěl miminko, jenže jeden večer “rozhodl” za mě.
Byla jsem smutná a zklamaná, protože já bych chtela mimčo až tak za tři roky (svatba, postavený baráček, našetřeno více peněz)
Bohužel nebo bohudík, mi nezabral po styku postinor, takže jsem teď těhotná, momentálně v 6tt.
Partner se hrozně na miminko těší, pořád o něm mluví :( jenže já se na to necítím, nebo to je ze začátku normální?
Našetřeno do základu mám, mám teď dobře placenou práci která mě naplňuje, to je i důvod proč mimi nechci teď. Partner taky nevydělává špatně, zvládnul by se o nás postarat. Bohužel k mému překvapení mi řekl partner že jestli půjdu teď na potrat ze už další děti nechce za 5let…
Nevím co dělat, nechci ho zklamat, ale v momentální chvíli se náš vztah začal “rozjíždět” a proto se na to miminko teď necítím. Hlavně on je starší a už toho zažil víc tak nechápe že já bych ještě pockala.
Nejhorší je, že se bojim že náš vztah půjde do kytek, protože on po tom miminku fakt touží, hraje si s cizími dětmi, neustále mluví o našem prckovi, a už i kouká na výbavičku a jaké výlety se daji dělat s prckem… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2893
3.10.20 10:54

Ahoj. Nepíšeš kolik ti je let a kolik je partnerovi. To že jsi těhotná při jednom uklouznutí je zázrak. Jiné páry čekají roky…
Jsi s chlapem 5 let, víš co můžeš čekat. Jestli ti chybí svatba tak mu to rekni. Jestli chceš i nadále chodit do práce tak to taky není problém. Nevím, já bych si dítě ve stabilním vztahu nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 10:55
@Katˇula píše:
Ahoj. Nepíšeš kolik ti je let a kolik je partnerovi. To že jsi těhotná při jednom uklouznutí je zázrak. Jiné páry čekají roky…
Jsi s chlapem 5 let, víš co můžeš čekat. Jestli ti chybí svatba tak mu to rekni. Jestli chceš i nadále chodit do práce tak to taky není problém. Nevím, já bych si dítě ve stabilním vztahu nechala.

S Partnerem jsme spolu rok, mě je 22, a jemu 30, našla jsem po vysoké fakt super praci, kterou nemůžu vykonavat na MD :(

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14339
3.10.20 11:00

To že při nechtěném početí necítíš záchvaty mateřské lásky a že jsi nejsitá z toho, že ti to nabourává plány je úplně normální. Realita je vždy odlišná od našich předsav a plánů a jakkoliv je to mrzutá, tak skutečná je realita, ne ty plány - ty je potřeba přizpůlsobovat realitě. Ne se hroutit z toho, že svět nedělá to co bychom chtěli

A ano - pokud zabiješ jeho dítě, na které se těší, tak to váš vztah téměř jistě neustojí.

Po roce vztahu, když jste ještě zamilovaní je nejvyšší čas z toho udělat něco kde máte společného daleko víc, než jen potěšení ze své přítomnosti. Dost to pomáhá tomu, aby zamilovanost snáze přešla v lásku.

Objektivní důvodu pro přerušení těhotenství nemáš, barák a úspory jsou jen hodně zbytná nadstavba. Pokud máš zajímavou práci, tak většinou jde domluvit nějaká forma částečné spolupráce během rodičovské dovolená, další možnost je že na ni na chvíli nastoupí tvůj partner - ty můžeš zůstat prvního půlroku na mateřské a pak na půl roku půjde partner a uvidí se, co vám vyhovuje lépe.

Zádrhel je v tvé obavě a v tom, že si plánovala něco jiného. Dilema kterému čelíš není pěkné, ale není to nic moc tragického, jen je potřeba se učit zacházet s tím, že pocit kontroly nad vnějším světem je jen iluze, která často vede ke značnému mrzení.

Dítě zvládnete. Potrat taky zvládneš, ale nemyslím si že to ustojí váš vztah. A v případě že půjdeš na potrat, tak si prosím tě dostuduj metody nehormonální antikoncepce a používej alespoň pesar. Je to rozhodně spolehlivější než přerušovaná soulož a zdravější než postinor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51943
3.10.20 11:00
@Anonymní píše:
S Partnerem jsme spolu rok, mě je 22, a jemu 30, našla jsem po vysoké fakt super praci, kterou nemůžu vykonavat na MD :(

to si musíš říct sama jaký máte vztah. Ten vztah to nemusí vydržet pokud si prosadíš potrat. je to stejné jako když chlap tlačí ženskou do potratu a ona nechce. Pokud jí k tomu dotlačí málokdy ten vztah má šanci dál. Nemůžeš ha ale jsou i jiné možnosti takže nezodpovědný přístup :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
3.10.20 11:01

Promiň, špatně jsem četla.
Vztah vám funguje? Jsi šťastná?
Já měla první v 23. Ve 30 byl ve škole a já mohla pracovat a plnit si co chci. O nic nepřijdeš. Jen vás prostě bude víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5119
3.10.20 11:10

To je de.bil :pocitac: nicméně já v době, kdy jsem dítě absolutně nechtěla, jsem nenechala antikoncepci jen na partnerovi. Když už to takhle po.sral, tak tě měl okamžitě požádat o ruku. Takhle to vypadá, že si tě chtěl jen pojistit, abys mu ve svém věku neutekla za lepším :poblion: :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10666
3.10.20 11:11

No od partnera to je taky trosku podpasovka.
Ovsem tvoje argumenty nejsou úplně argumenty.
Ja bych do dítěte sla. Ono te to chytne, do prace se vrátíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
3.10.20 11:12

Být tebou, tak si ho nechám. Alespoň si to odbudes brzy. Buď ráda, že máš může, který to dítě chce. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
3.10.20 11:13

Dítě bych si nechala, ale partnerovi bych hodně dlouho neverila, možná už taky nikdy. Hodně by to poznamenalo můj vztah k němu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5358
3.10.20 11:16
@Anonymní píše:
S Partnerem jsme spolu rok, mě je 22, a jemu 30, našla jsem po vysoké fakt super praci, kterou nemůžu vykonavat na MD :(

Já te chápu, jsi mladá chceš dělat ještě jine věci než být mámou, to už je pak napořád.. Na druhou stranu jít na potrat by mi ve vaší situaci přišlo trochu jako rozmarilost, nevdek k životu.. Každopádně je to na tobě, rozmysli si to dobře, máš celý život před sebou, pokud je partner tvůj vyvolený cítíš to tak, že s ním chceš být celý život, dítě si nech, pokud máš pochybnosti nejen dítěti, ale i o vztahu, tak je potrat taky volba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18707
3.10.20 11:17

Taky bych si ho nechala, odbydes si to brzo a v 26 uz muzes zas zacit delat kariéru. Musis se rozhodnout, jestli je ti přednější prace a nebo teda vztah, protože kdyz pujdes na potrat, tak je temer jiste, ze pujdete od sebe. Ja otehotnela ve 20 a taky sem se ze zacatku bala, ale stacilo pak videt malého na utz a uz bych nemenila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18514
3.10.20 11:18

Nesla bych. Existuji i jiné formy antikoncepce, nez hormony. Pokud tehotenstvi nechci, chranim se a nespoleham na chlapa. Na druhou stranu, bych asi nezkousla to vydirani, ze bud dite ted nebo uz nikdy. Pujdes-li na potrat, pravdepodobne bude vas vztah u konce. Ja bych ale nezkousla, ze on rozhodl za tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
3.10.20 11:22

Kdyz opomenu, ze existuji i jine formy chraneni se, kdyz dite neplanuji, tak v mych ocich by byl vztah u konce tak i tak - pujdes na potrat, chlap ti to neodpusti, nepujdes na potrat, chlapovi to neodpustis :nevim: btw. divne ze behem 12ti hodin diskuse se stejnou zapletkou - prerusovana souloz a nechteny potomek na ceste… :nevim:

Příspěvek upraven 03.10.20 v 11:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93342
3.10.20 11:22
@Anonymní píše:

Když tedy o dítě tolik stojí, což v jeho letech docela chápu, nemohl by jít na MD on? To by mohla být varianta ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama