Partner má jen 5% pohyblivých spermií

Anonymní
27.11.20 13:52

Partner má jen 5% pohyblivých spermií

Ahoj holky, začali jsme chodit s partnerem na kliniku, porotě se přes rok snažíme a mimo a nic. Já sem v pořádku, dneska sem měla podstoupit inseminaci, ale ráno zjistili partnerovi, že má jen 5% hohyblivych spermií a inseminaci mi zrušili s tím, že to nemá smysl, že 5% je opravdu málo.
Dá se toto nějak řešit? Řekli ki ve zkratce umělé oplodnění, ale čím, když jeho spermie nejsou vhodné? A darované nechceme. Sem s toho dost špatná :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
761
27.11.20 13:56

Jakou má partner stravu? Začít se stravovat pestře, přidat pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 13:57

To řekl doktor, že jeho spermie nejsou vhodné? 5% je málo, ale vám stačí jedna jediná spermie :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
245
27.11.20 13:59

Na umělé oplodnění to stačí. Pokud není ještě další problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
27.11.20 14:01

Manžel měl taky špatnou pohyblivost, už si to nepamatuju přesně, ale šance na přirozené početí byla 4%. Šli jsme na IVF a hned první nám vyšlo, druhé těhotenství bylo přirozeně na první pokus. Tak hlavu vzhůru :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
27.11.20 14:23

No…na těch klinikách to líčí v horších barvách, než to je. Výsledek manželova vyšetření může být za pár měsíců úplně jiný - lepší, dle jeho kondice, kvality výživy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.20 14:40

Partner změnil stravu už před půl rokem, pohybu má celkem dost, já zhubla kvůli miminku 30kg a on 10. Chodíme běhat, na hory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.20 14:42

Říkali mi, že jediné IVF, ale jeho spermatem? Myslím, že kdyby byla aspon nějaká dobrá, tak by mě vzali dneska na tu inseminaci. Manžel je s toho dost špatný. Já dítě už mám, ale on ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
27.11.20 14:47

@panialigiova taky se divím, když už jste tam byli, že se to nezkusilo… Na IVF stačí jedna spermie, ani se nemusí dobře pohybovat, přes mikroskop nějakou najdou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
27.11.20 15:17

@panialigiova ano jeho spermatrm ivf půjde, oni vyberou ty spermie…i inseminace netuším jak to.je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 15:21

Klid, měli jsme podobné výsledky, nejdřív hrůza, zkusilo se iui, samozřejmě bez úspěchu, pak ivf, první bez úspěchu a ket už dopadl dobře a jsem těhotná. Jsou chlapi, kterým ve vzorku spermatu nenajdou vůbec nic! Jakože fakt 0% a operativně přímo ze zdroje nějakou tu spermii vytáhnou.. nebojte se, to půjde, jen ne tak snadno, jako ostatním. Ať bere vitamíny, nám se kvantita dost zlepšila.. kvalita už moc ne :lol: ale aspoň něco.

• Citovat
  • Nahlásit
2268
27.11.20 16:06

Na IVF to bude stačit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
27.11.20 17:21

Když to srovnám s námi, tak doslova 5% je „luxus“ 8) Jak psaly holky výše, stačí opravdu jen jedna kvalitní spermie. U nás to bylo tak, že partnerovi okamžitě nabidli operaci (1.klinika a tu jsme odmitli). Na 2.klinice chodil partner pravidelně na spermio a doslova po KUSECH navybirali zdravé spermie a ty zamrazili. Az jsme meli „náboje“, tak jsem zacala se stimulaci a zaverem.. Klaplo nam to na prvni pokus :srdce: Ted jsme 20+6.. Jinak doporucuji opravdu vybrat kvalitni kliniku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
27.11.20 21:24

Ahoj, mě udělali první inseminaci s 5ti procenty pohyblivosti, druhá o měsíc později byla s 11ti procenty ale stejně to nepomohlo. Nyní podstupujeme první ivf, vybrali jsme metodu kdy vyberou ty dobré spermie a jehlou je vpraví přimo do vajíčka. Takže není nutné hned přistupovat k darovaným spermiím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 09:39
@majdulacek píše:
Když to srovnám s námi, tak doslova 5% je „luxus“ 8) Jak psaly holky výše, stačí opravdu jen jedna kvalitní spermie. U nás to bylo tak, že partnerovi okamžitě nabidli operaci (1.klinika a tu jsme odmitli). Na 2.klinice chodil partner pravidelně na spermio a doslova po KUSECH navybirali zdravé spermie a ty zamrazili. Az jsme meli „náboje“, tak jsem zacala se stimulaci a zaverem.. Klaplo nam to na prvni pokus :srdce: Ted jsme 20+6.. Jinak doporucuji opravdu vybrat kvalitni kliniku :)

Ahoj, gratuluji! Muzu se zeptat, kam chodite do CARu? Mame podobny problem, u nas nejdrive jen 1% pouzitelnych spermii. Ted ale dvakrat ani jedna! Stale doufam, ze se jeste nejake objevi, nadeje umira posledni…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat