Partner mi zatajil nemanželskou dceru

Anonymní
22.10.20 03:20

Partner mi zatajil nemanželskou dceru

Jsem s partnerem přes 3 roky, vztah nám funguje, bydlíme spolu, plánujeme společnou budoucnost. Včera jsme se při debatě o budoucích plánech shodli na tom, že si v dohledné době pořídíme dítě. Dnes však partner přišel s informací, která mi vyrazila dech - a sice že má 14tiletou nemanželskou dceru. Kromě ní má ještě již velké děti z předchozího manželství, o kterých jsem ale věděla od začátku našeho vztahu. Prý ho to tajemství, které přede mnou měl tížilo už dlouho, chtěl mi to říct ale nevěděl jak a bál se, že mě ztratí (jakoby jedno dítě navíc už bylo nějaký rozdíl). Odhodlal se až po té, co jsme se včera definitivně dohodli na založení rodiny.

Dceru nikdy neviděl, neboť si to její maminka nepřála. Žijí v cizí zemi. Alimenty na ní platí.

Těžko se mi to vstřebává. Nevadí mi, že má další dítě, bylo to dávno před tím, než jsme se poznali. Nevadí mi, že na ní platí alimenty, ani uspořádání, které si s dceřinou matkou zvolili. Vadí mi ale, že po 3 letech soužití to z něj vylezlo až dnes. Brání se tím, že mi to nechtěl říkat na začátku, a že čím déle to odkládal, tím to bylo horší. Asi to do určité míry chápu, přesto se cítím dotčená. Kdyby s tím přišel třeba po roce, budiž. Ale po třech???

Jeho vysvětlení bych ještě nějak pobrala, kdyby mi byl jednou vysloveně nelhal. Pár měsíců po začátku našeho vztahu z něj totiž vylezlo, že má nějaké dluhy (které už jsou všechny vyřešené, zaplacené). Tenkrát jsem to neřešila, neměli jsme společnou domácnost a kasu, nebyla to tedy moje starost. Přesto jsem se ho ale tenkrát zeptala, zda je krom toho nějaká další vážná skutečnost z jeho minulosti, o které bych měla vědět. Tvrdil mi tenkrát do očí, že ne. I když chápu, že možná tenkrát nechtěl s dluhy rovnou vybalit i nemanželskou dceru, za ty následující roky mohl přijít každý boží den a říct mi to. Neudělal to.

Partner se brání tím, že to beztak skoro nikdo nevěděl. Jenže při podrobnějším rozhovoru z toho vylezlo, že to ví celá jeho početná rodina a 2 blízcí kamarádi z partnerkami, tudíž celý jeho blízký okruh - ovšem kromě mě.

Nevím jak se k tomu postavit. Asi to pro mě není situace na rozchod, vzhledem k tomu že vztah nám klape velmi dobře (až na nějaké drobnosti, asi jako všude). Ale jsem zklamaná a asi už se na něj nemůžu dívat stejně :nevim: Budu ráda za každý názor, který mi pomůže nějak si to srovnat v hlavě…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24931
22.10.20 03:41

Taky bych se to asi zdráhala/bála hned vyklopit, a i kdyby to řekl po roce, možná bys psala, že proč až po roce…to máš těžký. Některý věci se blbě říkají, ale chápu, že asi teď máš pocit, jestli můžeš úplně důvěřovat, kdy to není něco jako „v 6.třídě jsem ukrad žvejkačky“. Možná bych zopakovala tu otázku, zda teď už opravdu neexistuje nic, co by mi chtěl říct a nevybalí to po dalších x letech. :nevim:
Možná mu šlo i o ty alimenty, o kterých teď říkáš, že jsi s tím srozuměna, ale až budete mít rodinu, tak - zvl. pokud ta dcera půjde studovat, to může z Vaší společné kasy „ubývat“ holt ještě několik let. Nemluvil např. o tomhle?

Takže jen platí a jinak ji nezná? Možná ho to trápí a neřekl Ti to, že se třeba obával, abys ho nepovažovala za chlapa, který má dítě, ale vůbec se nezajímá, aby jako v Tobě nevyvolal obavy, že se tak může zachovat k Tobě/Vašemu budoucímu dítěti? Jen mě to tak napadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8212
22.10.20 07:05

Ty jo, kolik mu je? 50? To není zrovna žhavý kandidát na tatínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
22.10.20 07:15
@Anonymní píše:
Jsem s partnerem přes 3 roky, vztah nám funguje, bydlíme spolu, plánujeme společnou budoucnost. Včera jsme se při debatě o budoucích plánech shodli na tom, že si v dohledné době pořídíme dítě. Dnes však partner přišel s informací, která mi vyrazila dech - a sice že má 14tiletou nemanželskou dceru. Kromě ní má ještě již velké děti z předchozího manželství, o kterých jsem ale věděla od začátku našeho vztahu. Prý ho to tajemství, které přede mnou měl tížilo už dlouho, chtěl mi to říct ale nevěděl jak a bál se, že mě ztratí (jakoby jedno dítě navíc už bylo nějaký rozdíl). Odhodlal se až po té, co jsme se včera definitivně dohodli na založení rodiny.

Dceru nikdy neviděl, neboť si to její maminka nepřála. Žijí v cizí zemi. Alimenty na ní platí.

Těžko se mi to vstřebává. Nevadí mi, že má další dítě, bylo to dávno před tím, než jsme se poznali. Nevadí mi, že na ní platí alimenty, ani uspořádání, které si s dceřinou matkou zvolili. Vadí mi ale, že po 3 letech soužití to z něj vylezlo až dnes. Brání se tím, že mi to nechtěl říkat na začátku, a že čím déle to odkládal, tím to bylo horší. Asi to do určité míry chápu, přesto se cítím dotčená. Kdyby s tím přišel třeba po roce, budiž. Ale po třech???

Jeho vysvětlení bych ještě nějak pobrala, kdyby mi byl jednou vysloveně nelhal. Pár měsíců po začátku našeho vztahu z něj totiž vylezlo, že má nějaké dluhy (které už jsou všechny vyřešené, zaplacené). Tenkrát jsem to neřešila, neměli jsme společnou domácnost a kasu, nebyla to tedy moje starost. Přesto jsem se ho ale tenkrát zeptala, zda je krom toho nějaká další vážná skutečnost z jeho minulosti, o které bych měla vědět. Tvrdil mi tenkrát do očí, že ne. I když chápu, že možná tenkrát nechtěl s dluhy rovnou vybalit i nemanželskou dceru, za ty následující roky mohl přijít každý boží den a říct mi to. Neudělal to.

Partner se brání tím, že to beztak skoro nikdo nevěděl. Jenže při podrobnějším rozhovoru z toho vylezlo, že to ví celá jeho početná rodina a 2 blízcí kamarádi z partnerkami, tudíž celý jeho blízký okruh - ovšem kromě mě.

Nevím jak se k tomu postavit. Asi to pro mě není situace na rozchod, vzhledem k tomu že vztah nám klape velmi dobře (až na nějaké drobnosti, asi jako všude). Ale jsem zklamaná a asi už se na něj nemůžu dívat stejně :nevim: Budu ráda za každý názor, který mi pomůže nějak si to srovnat v hlavě…

Když už starší děti má z/v manželství, předpokládám, že to byl následek nějakého románku.

Ano, má závazek, ten plní, tím to končí resp. nic dalšího nezačalo.

Pokud tu dceru nikdy neviděl, tak se mu ani neměly jak spustit otcovské pudy. To se těžko vysvětluje ženám, holt mužská logika vs. ženské cítění.

Že Ti o tom neřekl, je dost pochopitelné, protože mohl očekávat, že ho odsoudíš, že se nezajímá o vlastní dítě.
Zrovna tohle je věc, u které je v podstatě jedno, jestli ji ví okolí, ale u partnerky to může být problém.

Ad. kdyby vysloveně nelhal - přísně vzato nelhal, protože pár měsíců po začátku Vašeho vztahu jste ještě nezakládali rodinu a tohle nebyla vážná skutečnost z jeho minulosti, o které bys měla vědět. Tehdy. Teď se situace změnila, tak to říká teď.

Měla by ses ho zeptat znovu a tak, aby tam nebyla mezera - jestli je cokoliv z minulosti, přítomnosti nebo možné budoucnosti, o čem bys měla vědět z jakéhokoliv důvodu. ;)
A nenechat ho vykroutit se z toho nějakou obměnou takového prohlášení. :mrgreen:

Jinak bych řekl, že dobrý, málokdo má chuť tomu nejbližšímu vykládat něco, za co ho možná odsoudí, dokud se tomu může vyhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.20 07:36

Tak nemusel ti to říkat ani teď, ale řekl. Protože je to vážná věc a měl pocit, že bys to měla vědět. Doteď nechtěl kazit/riskovat to hezké mezi vámi. Píšeš, že mohl za tebou s tím přijít kterýkoliv den… No tak přišel teď… Váš vztah mohl dopadnout jakkoliv a dokud jste nezačali plánovat rodinu, tak to abys to věděla nebylo důležité tak moc, jako je to teď. Nikdo se rád nechlubí tím, co se mu v životě nepovedlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14285
22.10.20 07:40

Já tě chápu, že jsi na vážkách. Osobně by mi vadil i fakt, že má nemanželské dítě - čili někdy byl nevěrný a ještě tak blbě, že z toho vzešlo dítě. Podle mě se lidé ve své podstatě moc nemění a já bych k němu nemohla mít plnou důvěru. Totéž s dluhy. Ještě jednou bych si s ním sedla a trvala na tom, aby vyložil všechny karty na stůl. A taky si ho pro jistotu projela ve výpisu dlužníků. Taky se zamysli, zda ti fakt nevadí „jedno dítě navíc“ - které může klidně živit ještě deset let ze společné kasy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15229
22.10.20 07:43

No jedno máš u něj jisté. Děti dělat umí. Tak šup do mimíska, ať příjdeš na jiné myšlenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
22.10.20 07:43

Asi jsem taky trošku při straně toho chlapa. Kde kdo má nějaké to tajemstvý se kterým se nerad svěřuje jen tak někomu. Počítám, že všechny ty kamarády + tu rodinu má určitě dýl jak tebe, dost možná ještě déle, než tu dceru. Takže se dá pochopit, že to ví ti se kterými je už přes 15 let. Ty jsi byla „jen“ tři roky. Dlouho nemusel vědět kam až se váš vztah posune. Kdybyste se teď naopak po třech letech rozcházeli, tak by bylo naopak dobře, že ti to neřekl dřív. Nechci tě přímo obviňovat, ale obecně tak můžu zmínit, že kolikrát jsme viděl, že v pohodě partneři se rozešli, třeba kvůli tomu, že si přestali rozumět, kariérní postup je začal rozdělovat,… a pak ta „v pohodě hodná holka“ začala být děsná, pomlouvačná potvora, nebo on záštiplnej hajzlík…

Takže bych ve výsledku řekl, že ti to řekl docela v čas. Kdyby ti to řekl třeba po porodu Vašeho dítěte, to už by bylo docela pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
22.10.20 07:45
@unuděná píše:
Já tě chápu, že jsi na vážkách. Osobně by mi vadil i fakt, že má nemanželské dítě - čili někdy byl nevěrný a ještě tak blbě, že z toho vzešlo dítě. Podle mě se lidé ve své podstatě moc nemění a já bych k němu nemohla mít plnou důvěru. Totéž s dluhy. Ještě jednou bych si s ním sedla a trvala na tom, aby vyložil všechny karty na stůl. A taky si ho pro jistotu projela ve výpisu dlužníků. Taky se zamysli, zda ti fakt nevadí „jedno dítě navíc“ - které může klidně živit ještě deset let ze společné kasy..

Tak pokud byla spokojená s tím, kolik peněz k dispozici mají do teď, tak se pro ni finančně nic nemění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14285
22.10.20 07:49
@gabrriel píše:
Tak pokud byla spokojená s tím, kolik peněz k dispozici mají do teď, tak se pro ni finančně nic nemění.

To se mění podstatně. Dcera teď půjde na střední, možná pak na vejšku, náklady vzrostou. Zároveň chtějí dítě, které jim bude odčerpávat další peníze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22237
22.10.20 07:54
@Anonymní píše:

Ahoj, chce to probrat s chladnou hlavou.
Ono je to dvousečné. Pokud tu dceru opravdu má jen na papíře..

A ruku na srdce? Jsk bys reagovala?

Já bych asi váhaka už na začátku..a do toho i dluhy..

A dospělé děti?? Kolik? Kolik vám je?
Holka..to je teda partie. Může být hodný, cokoli, neznáme ho, ale teda založit rodinu bych váhala.

Řekl ti aspoň, co je,,zahraničí,,? A kolik na ni platí? I to si musíš srovnat.

V dnešní době může být na pracáku každy z minuty a platit na dceru bude pěkně dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
22.10.20 07:55
@gabrriel píše:

Je tedy pravda, že kdyby se to mělo brát i z finanční stránky, tak je podstatný rozdíl, jestli on má jen dospělé děti nebo další nezletilé.
Se zletilými může uzavřít dědickou dohodu nebo jim v závěti snížit dědický podíl na čtvrtinu povinného dílu.
U nezletilého to takhle úplně nejde, takže je rozdíl, co případně zbude pro jejich společné dítě.

Partner zakladatelky je evidentně starší, když už má dospělé děti, takže je celkem namístě řešit i tohle.

I bez toho, ta vyživovací povinnost může trvat i během případného studia té dcery a taky se může zásadné zvýšit, např. školné v zahraničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9790
22.10.20 08:05

Chápu vás oba dva. Asi bych se s tím dokázala vyrovnat :palec: Ale vyříkala bych si to s partnerem, že mě to zklamalo atd…a že nejde o dítě, ale důvěru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
22.10.20 08:17

Jako ze ti to zatajil, by me nevyvedlo z miry tolik jako to, ze jinnikdy nevidel. S takovym chlapem jit do ditete bych brala jako veliky risk. Otec roku tohle nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 08:24

Já to vidím tak, že on bude čtyřicátník, v prvním manželství, které se rozpadlo a jsou z něj dospělé děti, to asi drhlo (však se taky rozpadlo) a on to neustál resp. klidně mohla být nevěra jako první a pak to začlo jít do kýble - to by mě vadilo víc než že z toho zůstalo nemanželské dítě.
Přesto nevidím důvod, proč byste se nemohli pustit do založení vlastní rodiny, ale… sedla bych si s ním a řekla, jak to na tebe dolehlo, že potřebuješ vědět vše a ptala bych se i na to, jak se to seběhlo Ať ti řekne cokoliv, ber to jako fakt - buď se ti odpověď nemusí líbit a nebo se bude líbit velmi a může v tobě hlodat, jestli to je pravda nebo lže - tak či onak musíš si to v sobě srovnat sama a pokud chcete spolu zakládat rodinu, musíš to vzít tak jak řekne. Pokud totiž v něj ztratíš důvěru, má vztah do budoucna malou šanci.

Jeho svým způsobem chápu - není čím by se člověk zrovna chlubil, a jak už psaly nade mnou, čím dál se váš vztah posouval, tím těžší to bylo a teď to správně vyhodnotil jako poslední možnost, pokud nechce lhát navždy a chtělo to asi hodně síly, ale když měl sílu na to, uvrtat si „levobočka“, tak se musí umět poprat i s následky. Správně odhadl, že se ti ta informace nebude přijímat snadno, ale asi snáz teď, než v okamžiku kdy ještě řešil dluhy a do toho platil alimenty, mohl se bát, že to bude moc „špatných zpráv“ najednou a odejdeš

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama