Partner na jiné vlně

Anonymní
15.2.20 14:55

Partner na jine vlne

Radeji anonym prosim, citlive tema.
S partnerem jsme se poznali skrz spolecnou kamaradku, temer okamzite me uchvatil, jeho modre, hodne oci.. rozumneli jsme si, byla jsem v tom az po usi. Predtim spis holky stridal, kratkodobe, ale se mnou nechtel hned spat, chtel to nepokazit, zamiloval se. Nicmene po 3mesicich uz jsem byla v tom, v podstate napoprve, brala jsem to v te velje zamilovanosti jako odud, ktery prijimame a ted jsme rodina, dve deti a pes. Zatim 6let spolu. Urcite je ten vztah jiny kdyz tak brzy do nej vstoupi tehotenstvi, dite, starosti.. ale dlouho to bylo fajn, poznavali jsme se stale, milovali se. Ted uz o sobe vime dost a nejak se oddalujeme. On je fajn chlap, hodny, pracovity, sikovny, spis flegmatik. Nemuzu si stezovat, hadky vetsinou vyvolam ja, umim byt protivna. Hodne me objima, hladi, dava mi pusu u odchodu, prichodu i jen tak.. to je zrejme jeho zpusob komunikace, me uz to vytaci. Porad mu rikam at to nedela a radeji se mnou mluvi jako na zacatku vztahu. Ja mu reknu vse, on taky, ale jen ty obycejny veci. Ja chci slyset co si vazne mysli, uvnitr citi, kdyz se mu sverim ja, tak chci dialog a ne jen prikyvovani. Uz me to unavuje, vim, ze od probirani takovych veci muzu mit i kamaradku a tu mam, ale proste muj partner je na jine vlne nez ja a zacinam se bat zda se da tak zit naporad :,( ma to nekdo podobne? :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11865
15.2.20 15:00

Ano, na sdílení věci si najdi kamarádku, případně psychoterapeuta, pokud jsou někde nějaké větší trable s úzkostí/spánkem a podobně.

To že tvůj partner používá jiné komunikační vzorce a má jiné potřeby je naprosto běžné a pokud si z toho uděláš důvod rozbití rodiny, která snad funguje tak jak popisuješ, tak fakt potřebuješ toho psychoterapeute, protože to není ani autosabotáž, to je tak na úrovni vyhození do vzduchu paneláku puštěním si plynu.

Dlouze kontepmluj obsah téhle knihy a pro rozhovory si prostě pořiď kamarády.

https://www.kosmas.cz/…azyku-lasky/

Pokud je problém v něčem jiném, ale tohle je pro tebe něco, na co se raději zaměřuješ, tak je potřeba prokoust se vlastními ego-obrannými mechanismy a věnovat pozornost tomu, co za nenasycenou potřebu je za tím.

Příspěvek upraven 15.02.20 v 15:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
346
15.2.20 15:01

Nějak nechapu, co ti přesně vadí. Ze jen prikyvuje a nepovídá ságy? To snad kazdej chlap po par letech, ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13175
15.2.20 15:10

To vypada, ze nejaky ten problem umis uplest opravdu z niceho. Hlavne, aby nejaky byl. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
929
15.2.20 15:18

Tak já jsem nepochopila kde je problém :think: to je přece jasný, že chlap má jiné způsoby komunikace než žena.
A nemá potřebu se svěřovat s každým pocitem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 15:53
@Lenka_Hal píše:
To vypada, ze nejaky ten problem umis uplest opravdu z niceho. Hlavne, aby nejaky byl. :think:

Tady musím souhlasit, vůbec jsem nepochopila, kde je ten problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bea landová
15.2.20 16:25

Co by některé ženské dali za takového partnera!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 16:45

Ano, neni to vazny problem, urcite nechci rozbijet rodinu a vim, ze nejaka psychohygiena by se mi taky hodila.. vim, ze nas vztah je v poradku. Jen proste to souzneni no, chybi mi to.. jakoby nepremyslel nad tim, kdyz se mu chci s necim sverit a jen prikyvuje, necitim tam ten zajem se do me vcitit a nekdy se mi zda, ze treba s kamarady to ma jinak, tam se snazi.. jak nemam odezvu od nej, tak se citim skoro prehlizena po tehle strance.. vim, ze zeny resi ve vztahu mnohem horsi veci, nechci pusobit nejak „nevdecne“,jen me zajima zda to ma nekdo podobne a jak to resite?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 17:00

Já tě tedy chápu a naprosto, mám to podobně.. rokami mi to vadí čím dál víc, ale také nevím, co s tím.. partner přesně jak píšeš, s kamarády prožívá diskuzi o kdejaké blbině, ale se mnou komunikovat neumí..
máme ale více problémů, takže tuším, že i do tohoto se to promítá..
a nemyslím si, že nad tím lze jen tak mávnout a emotivněji se vypovídat s kamarádkou, to mi také nestačí..

• Nahlásit
  • Citovat
6140
15.2.20 17:05
@Anonymní píše:
Ano, neni to vazny problem, urcite nechci rozbijet rodinu a vim, ze nejaka psychohygiena by se mi taky hodila.. vim, ze nas vztah je v poradku. Jen proste to souzneni no, chybi mi to.. jakoby nepremyslel nad tim, kdyz se mu chci s necim sverit a jen prikyvuje, necitim tam ten zajem se do me vcitit a nekdy se mi zda, ze treba s kamarady to ma jinak, tam se snazi.. jak nemam odezvu od nej, tak se citim skoro prehlizena po tehle strance.. vim, ze zeny resi ve vztahu mnohem horsi veci, nechci pusobit nejak „nevdecne“,jen me zajima zda to ma nekdo podobne a jak to resite?

Ja se zeptam, jak je spolecensky? Ma sve pratele? Travi s nima cas a mluvi aspon s nima?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
15.2.20 17:15
@Anonymní píše:
Já tě tedy chápu a naprosto, mám to podobně.. rokami mi to vadí čím dál víc, ale také nevím, co s tím.. partner přesně jak píšeš, s kamarády prožívá diskuzi o kdejaké blbině, ale se mnou komunikovat neumí..
máme ale více problémů, takže tuším, že i do tohoto se to promítá..
a nemyslím si, že nad tím lze jen tak mávnout a emotivněji se vypovídat s kamarádkou, to mi také nestačí..

Na druhou stranu si uvědomuju, že ten partner ať muž či žena opravdu nemůže zastávat v tom vztahu tolik rolí.. ale my se prostě nepotkavame v určitém bodu, on lásku vyjadřuje dotyky a mě to nebere, zato potřebuji vyjádřit lasku jeho zájmem o me myšlenky a pocity, jenže to zase on neumí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 17:17

@Jana525 : je docela dost společenský praveze :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
6140
15.2.20 17:24
@Anonymní píše:
@Jana525 : je docela dost společenský praveze :slight_smile:

Tak to je dulezite. Holt je to typicky chlap no. Na tohle bych taky hledala kamaradku.
Ty si doma s detmi? to muze byt take tim, az vyrostou, najdes si zajmy a nebudes tohle vubec resit. pokud ostatni veci funguji, shodnete se na budoucnosti a necha te volne dychat a posloucha i tvuj nazor, tak bych tohle fakt neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 17:39

Myslím, že byste si měla přečíst knihu pět jazyků lásky. Píšete, že cítíte nezájem z jeho strany, když mu něco povídáte. Jaký nezájem? 8o Věnuje Vám svou pozornost a čas, to je to nejvíc, co může. Co kdyby se otočil a odešel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4913
15.2.20 17:43
@Anonymní píše:
Radeji anonym prosim, citlive tema.
S partnerem jsme se poznali skrz spolecnou kamaradku, temer okamzite me uchvatil, jeho modre, hodne oci.. rozumneli jsme si, byla jsem v tom az po usi. Predtim spis holky stridal, kratkodobe, ale se mnou nechtel hned spat, chtel to nepokazit, zamiloval se. Nicmene po 3mesicich uz jsem byla v tom, v podstate napoprve, brala jsem to v te velje zamilovanosti jako odud, ktery prijimame a ted jsme rodina, dve deti a pes. Zatim 6let spolu. Urcite je ten vztah jiny kdyz tak brzy do nej vstoupi tehotenstvi, dite, starosti.. ale dlouho to bylo fajn, poznavali jsme se stale, milovali se. Ted uz o sobe vime dost a nejak se oddalujeme. On je fajn chlap, hodny, pracovity, sikovny, spis flegmatik. Nemuzu si stezovat, hadky vetsinou vyvolam ja, umim byt protivna. Hodne me objima, hladi, dava mi pusu u odchodu, prichodu i jen tak.. to je zrejme jeho zpusob komunikace, me uz to vytaci. Porad mu rikam at to nedela a radeji se mnou mluvi jako na zacatku vztahu. Ja mu reknu vse, on taky, ale jen ty obycejny veci. Ja chci slyset co si vazne mysli, uvnitr citi, kdyz se mu sverim ja, tak chci dialog a ne jen prikyvovani. Uz me to unavuje, vim, ze od probirani takovych veci muzu mit i kamaradku a tu mam, ale proste muj partner je na jine vlne nez ja a zacinam se bat zda se da tak zit naporad :,( ma to nekdo podobne? :hug:

U nás si třeba hezky pokecáme na procházce, je to takový nenucený. Máte někdy čas třeba zajít spolu na večeři nebo si udělat hezkej večer? Je důležitý najít chvilku, kdy ten druhý má taky náladu si povídat, když to vyplyne ze situace, nehrotit to. Jinak mi nepřijde, že by bylo něco v nepořádku, hádky nevyvolávej, zbytečně si tím budeš kazit vztah :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama